ایران رهیاب Blog Archives
آشکار کننده سیگنال جی پی اس

آشکار کننده سیگنال جی پی اس برای پیدا کردن محل ردیاب

گاهی به دلایل مختلف از دستگاه‌های ردیاب، برای ردیابی افراد و خودروها استفاده می‌شود. از این وسیله برای ردیابی کودکان خردسال، افراد سالمند یا مبتلا به بیماری آلزایمر، بررسی تردد خودروهای شرکتی و مواردی از این قبیل کمک گرفته می‌شود. گاهی اوقات برخی اشخاص به ناحق و بدون اطلاع افراد دیگری را ردیابی می‌کنند. در این مقاله قصد داریم که دستگاه جدیدی به نام آشکار کننده سیگنال جی پی اس را به شما معرفی کنیم. سیستم آشکار کننده سیگنال جی پی اس، برای افرادی کاربرد دارد که به اینکه شخصی آن‌ها را ردیابی کند، مشکوک هستند. در صورت تمایل تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

دستگاه ردیاب چیست و چگونه کار می‌کند؟

دستگاه ردیاب قطعه بسیار کوچکی بوده که معمولا به راحتی و باتوجه به نوع کارکردی که دارد، روی سطوح مختلف نصب می‌شود. این دستگاه در دو نوع ردیاب شخصی و ردیاب خودرو به بازار عرضه شده است. دستگاه ردیاب با اتصال به خودرو یا شخص، از طریق سیستم جی پی اس، اطلاعاتی را به دستگاه گیرنده نشان می‌دهد. از ردیاب بیشتر برای بررسی موقعیت جغرافیایی کودکان خردسال و بیش فعال یا برای سالمندان مبتلا به آلزایمر استفاده می‌شود. در نوع دیگر نیز دستگاه ردیاب روی خودرو نصب شده و اطلاعاتی نظیر موقعیت مکانی خودرو، سرعت و جهت حرکت را به مالک اطلاع می‌دهد.

کاربرد جی پی اس در تعیین موقعیت افراد و خودرو

ردیابی غیرقانونی افراد از طریق دستگاه ردیاب

به‌طورکلی، ردیابی افراد و خودروها با هدف حفظ امنیت و افزایش اطمینان انجام می‌شود. با انجام این کار، به طور مثال مالک خودرو در صورت سرقت اتومبیل فوراً متوجه این موضوع شده و اقدام به شکایت می‌کند. همچنین اگر کودک خردسال در مسیر مدرسه گم شود یا سرویس مدرسه از مسیر نادرستی حرکت کند، والدین کودک در جریان این اتفاق قرار خواهند گرفت.

با این حال متاسفانه گاهی برخی از افراد به صورت غیرقانونی، افراد دیگری را ردیابی یا شنود می‌کنند. خبر خوب این‌ است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی، برای کشف دوربین و شنود راه‌هایی وجود دارد. در این مطلب سعی داریم که شما را با سیستم آشکار کننده سیگنال جی پی اس آشنا کنیم. با شناخت این سیستم، در صورتی که احتمال تحت کنترل بودن شما وجود داشته باشد، به راحتی می‌توانید از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

ردیابی و شنود افراد بدون مجز جاسوسی است و جرم محسوب می‌شود

آیا می‌توان جی پی اس خودرو را از کار انداخت؟

امکان خاموش کردن خودوری در حال حرکت، برای ماشین‌هایی که به ردیاب مجهز هستند، وجود دارد. این کار با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی ردیاب انجام می‌گیرد. اما سوال دیگر این است که آیا برعکس این امر یعنی از کار انداختن جی پی اس هم امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انواع مختلفی از ردیاب‌ها وجود دارند که بیشتر آن‌ها توسط اتصال به سیستم برق خودرو کار می‌کنند. در نتیجه برای از کار انداختن جی پی اس خودرو دو راه وجود دارد. راه اول این است که از طریق اپلیکیشن گیرنده ردیاب که روی موبایل خود نصب کرده‌اید، اقدام کنید. راه دوم برای از کار انداختن دستگاه ردیاب خودرو، این است که سیستم برق باتری خودرو را قطع کنید. با انجام این کار در صورتی که دستگاه ردیاب فاقد سیستم تغذیه داخلی باشد، از کار خواهد افتاد. چنانچه ردیاب، باتری و منبع تغذیه داخلی داشته باشد، معمولا تا ۲۴ساعت از آن منبع تغذیه کرده و سپس از کار متوقف می‌شود. زیرا این نوع ردیاب‌ها باتری ضعیفی داشته و در هر صورت نیاز به برق باتری خودرو دارند.

چگونه بفهمیم که ماشین ما ردیابی می‌شود؟

ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که به وجود یک دستگاه جی پی اس مخفی در خودروی خود شک داشته باشید. یعنی فکر کنید که ممکن است کسی شما را مورد ردیابی قرار داده باشد. در چنین شرایطی راه حل چیست؟ در این مرحله است که باید به سراغ راهکار بعدی رفت. یعنی نیاز به دستگاهی داریم که بتواند آنتن‌های دستگاه ردیاب را پیدا کرده، از کار انداخته و مانع کار کردن آن شود.

قطعا کلیه ردیاب‌ها برای کار کردن و فعال بودن نیاز به آنتن دارند. در صورتی که بتوان راه حلی برای مختل کرن آنتن و سیگنال‌های دریافتی و خروجی ردیاب پیدا کرد، می‌توان ردیاب را از کار انداخت. دستگاه‌هایی وجود دارند که با نام ضد ردیاب شناخته شده‌اند. دستگاه ضد ردیاب قادر است با ایجاد پارازیت‌هایی در سطح وسیع و قطع کردن آنتن جی پی اس، سیستم کار آن را مختل کند. دستگاه ضد ردیاب به راحتی و در شعاع پنج متری خود، پارازیت‌های زیادی را ایجاد کرده و باعث قطع کامل هر نوع سیگنال جوی می‌شود.

 ضد ردیاب‌ها دستگاه‌هایی برای مختل کردن سیگنال جی‌پی‌سی

انواع ردیاب خودرو را از کجا تهیه کنیم؟ جی پی اس خودرو، بزرگ‌ترین مرکز فروش انواع ردیاب

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با آشکار کننده سیگنال جی پی اس و دستگاه‌های ضد ردیاب آشنا کنیم. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی بوده که دائما نگران وضعیت خودروی خود هستید، نصب ردیاب خودرویی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با انجام این کار در هر لحظه و هر جا که باشید، فقط از طریق نصب یک اپلیکیشن می‌توانید، همه جزئیات حرکت خودروی خود را تحت کنترل داشته باشید. با وجود ردیاب، حتی اگر خودروی خود را در محلی دیگر پارک کرده و از آن دور باشید، به راحتی به موقعیت خودرو دسترسی خواهید داشت. همچنین در صورت سرقت خودرو، از طریق اپلیکیشن ردیاب می‌توانید خودرو را متوقف کرده و از موقعیت جغرافیایی آن اطلاع حاصل کنید!

درست است که انواع سیستم‌های حفظ امنیت خودرو مانند دزدگیر، قفل فرمان، قفل پدال و غیره در بازار عرضه شده است. اما تمام این امکانات تنها در صورتی به کار شما می‌آیند که خودرو را در محلی بسیار نزدیک به خودتان پارک کرده و امکان دسترسی سریع به آن را داشته باشید. در نتیجه تنها ردیاب است که با نصب آن می‌توانید با خیالی آسوده از خودرو دور شده و از امنیت آن اطمینان داشته باشید. برای کسب اطلاعات دقیق در رابطه با انواع سیستم‌های ردیاب خودرو و قیمت هرکدام، به صفحه فروش جی پی اس خودرو مراجعه کنید. یا با شماره تلفن ۲۲۱۷۱۰۶۲–۰۲۱ تماس بگیرید.

 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
امتیاز شما به این محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − = 11

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328