ایران رهیاب Blog Archives
ردیاب جیوه ای یا ردیاب گنج یاب چیست؟

ردیاب جیوه ای یا ردیاب گنج یاب فلزات و چیزهایی که در مورد آن نمی دانید

از زمان های قدیم همین که اسم ردیاب به میان می آمد همه به فکر ردیاب های دستی می افتادند که در فیلم ها و سریال های فانتزی از آن به عنوان ابزاری برای پیدا کردن گنج استفاده می کردند. اما جالب است بدانید که این دست از ردیاب های افسانه ای در دنیای خارج از تخیل هم وجود دارد و از آن به عنوان ردیاب جیوه ای برای پیدا کردن فلزات و حتی طلا استفاده می کنند. اگر شما هم دوست دارید در مورد این دستگاه هیجان انگیز و کاربردهای فوق العاده آن اطلاع لازم پیدا کنید حتما در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ردیاب جیوه ای چیست؟

ردیاب جیوه ای یک دستگاه ساده است که کاربرد متفاوتی با ردیاب خودرو دارد. این دستگاه که سابقه استفاده از آن قدمت بسیار بالایی دارد. این دستگاه ساده که توسط میله های واسطه به یکدیگر وصل می شوند توسط یک کابل الکترونیکی فرکانس فلزات و طلاها را دریافت می کند. این ردیاب شعاع زن و نقطه زنی قوی دارد و به راحتی با استفاده از آن می توان فلزات دفن شده زیر زمین را پیدا کرد. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که استفاده از فلز جیوه قرمز در این ردیاب موجب ردیابی این دستگاه با قدرت بالا شده است چرا که فلز جیوه قرمز تنها فلزی است که توانایی جذب فلزات را از راه دور دارد.

آیا ردیاب جیوه ای همان ردیاب شعاع زن است؟

به صورت کلی ردیاب هایی که کاربردشان پیدا کردن فلزات و طلاهای ارزشمند است در دو نوع دتسی (سنتی) و شعاع زن دسته بندی می شوند. ردیاب دستی همان ردیاب معروفی است که روی با تماس روی زمین قدرت ردیابی فلزات را از زیر زمین پیدا می کند اما ردیاب شعاع زن جیوه ای شکل ظاهری و کاربری متفاوتی دارد. ردیاب شعاع زن نیازی به تماس فیزیکی با زمین ندارد و به واسطه جیوه و شاخک های که با ردیابی و پیدا کردن فلزات کوتاه و بلند می شود فرایند ردیابی فلزات را انجام می دهد. در نظر داشته باشید که ردیاب جیوه ای پس از بررسی سوژه (فلزات و یا طلا) به سمت آن متمایل می شود و شخصی که با ردیاب کار می کند بایستی مطابق با مسیری که ردیاب به آن نشان می دهد سوژه را دنبال کند.

ردباب طلا بهترین ردیاب گنج یاب

قدرت ردیابی گنج یاب های جیوه ای تا چه مقدار است؟

قدرت ردیابی ردیاب های جیوه ای تا 5 متر تائید شده است اما با توجه به اینکه ردیاب جیوه ای تماسی با سطح زمین ندارد افراد می توانند با نزدیک نگه داشتن این ردیاب به سمت زمین قدرت ردیابی آن را افزایش دهند.

ردیاب جیوه ای چه کاربردهایی دارد؟

موارد استفاده و کاربردهای متفاوت ردیاب جیوه ای یا همان ردیاب گنج یابی مانند سایر ردیاب ها مانند ردیاب آهنربایی و یا شخصی بسیار متعدد است. برای مثال بسیاری از افرادی که در حوزه میراث فرهنگی و زمین شناسی فعالیت می کنند می توانند با کمک این ردیاب حرفه ای آثار به جا مانده از زمان های قدیم که هنوز زیر خاک مدفون شده را پیدا کنند. علاوه بر این در عملیات نظامی و پلیسی نیز گروه های پلیس می توانند با کمک ردیاب جیوه ای یا همان گنج یاب فلزات و طلاهای ربوده شده را از زیر زمین و نقاط پنهان شده پیدا کنند و سرنخی برای پیدا کردن سارق به دست آورند.

ردیاب جیوه ای چیست

ردیاب جیوه ای چه تفاوتی با سایر ردیاب های بازار دارد؟

احتمالا تا کنون و با خواندن مطالب این مقاله به این موضوع فکر کرده اید که این ردیاب چه تفاوتی با سایر ردیاب های موجود در بازار دارد. در پاسخ به این سوال بهتر است این مورد را در نظر داشته باشید که کارایی و تفاوت در استفاده این محصول در مقایسه با خرید ردیاب ماشین که یک محصول کاربردی برای افراد عادی است متفاوت است. برای مثال ردیاب ماشین یک محصول کاربردی است که همه افرادی که به دنبال تامین امنیت خودرو خود هستند می توانند از آن استفاده کنند اما ردیاب جیوه ای دستگاه حرفه ای است که تنها در صورت موارد مهم و تخصصی در سازمان هایی مانند میراث فرهنگی و ادارات پلیس به کار می آِید.

ردیاب جیوه ای شعاع دار و نحوه کاربرد آن

آیا نحوه استفاده از ردیاب جیوه ای با ردیاب های معمولی تفاوت

نحوه استفاده از جی پی اس ماشین با فرایند استفاده از ردیاب های حرفه ای مانند ردیاب گنج یاب متفاوت است. چرا که ردیاب فلزیاب با کمک فرکانس کابل های الکترونیکی کار می کند در صورتیکه ردیاب ماشین با فرایند ارسال اطلاعات به ماهواره های جی پی است انجام می شود. اگر شما دوست دارید در مورد نحوه استفاده از جی پی اس اطلاعات کافی پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم همین حالا مقاله جی پی اس چیست را مطالعه بفرمایید.

زدیاب گنج و کاربردهای آن

دراین مقاله اطلاعات کامل و جامعی در خصوص ردیاب های که با جیوه کار می کنند، نحوه استفاده و کاربردهای آن ها صحبت کردیم اما در نظر داشته باشید که استفاده از این ردیاب در زندگی روزمره کاربردی ندارد. خرید این ردیاب نیاز به مجوز قانونی دارید. شرکت ایران رهیاب هیچ خدماتی در زمینه فروش و پشتیبانی دستگاه ردیاب گنج ارائه نمی کند. اگر شما قصد دارید برای نگه داری و تامین امنیت عزیزان خود و یا وسایل ارزشمند خود جی پی اس و یا دستگاه ردیاب خریداری کنید، می توانید همین حالا با شماره تماس 22171062 ارتباط بگیرید تا کارشناسان فروش ردیاب مشاوره لازم را برای خرید محصول مورد نظر به شما ارائه دهند.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
ردیاب جیوه ای یا ردیاب گنج یاب فلزات و چیزهایی که در مورد آن نمی دانید
3.7 از 14 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 + = 28

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328