ایران رهیاب Blog Archives

مراحل و نحوه نوبت دهی برای تعویض پلاک در مرکز اتحاد

نحوه نوبت دهی برای تعویض پلاک در مرکز اتحاد

یکی از مراحل مهم هنگام خرید خودرو دست دوم، تعویض پلاک و انتقال سند به مالک جدید است که این کار در مراکز خاصی انجام می‌شود. یکی از مراکز تعویض پلاک شلوغ، مرکز تعویض پلاک اتحاد است که به ویژه اگر ساکن شرق تهران باشید، نزدیک‌ترین گزینه به شماست. در این مقاله درباره همه چیز از آدرس و ساعت کاری گرفته تا نحوه دریافت نوبت از تعویض پلاک اتحاد، توضیح می‌دهیم. از شما دعوت می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.

تعویض پلاک اتحاد کجاست؟

همان طور که در ابتدای این مقاله اشاره‌ای کردیم، تعویض پلاک درست مانند نصب جی پی اس خودرو، یکی از مهم‌ترین اقدامات هنگام خرید ماشین کار کرده است. شما می‌توانید برای تعویض پلاک خودرو به مرکز اتحاد به نشانی تهرانپارس، حکیمیه، خیابان اتحاد، اتحاد 5 غربی مراجعه کنید. لازم به ذکر است از آنجایی که اتحاد تنها مرکز تعویض پلاک شرق تهران است، مراجعان بسیاری دارد و یکی از شلوغ‌ترین‌ مراکز در تهران محسوب می‌شود. اما خوشبختانه برای دریافت نوبت نیازی نیست که ساعات طولانی در صف انتظار بمانید؛ چرا که بعد از شیوع کرونا امکان دریافت نوبت به صورت اینترنتی فراهم شده که مراحل آن را در بخش‌های بعد توضیح می‌دهیم.

تعویض پلاک اتحاد در شرق تهران

ساعت کاری تعویض پلاک اتحاد

در هر کاری برای صرفه جویی در زمان، باید چک لیستی از موارد موردنیاز داشته باشید. برای مثال داشتن لیست قیمت ردیاب خودرو به شما در تصمیم‌گیری برای خرید ردیاب کمک می‌کند. به همین ترتیب ذخیره آدرس و ساعات کاری مراکز شلوغی مانند مرکز تعویض پلاک اتحاد، مانع اتلاف وقت شما در آینده می‌شود. مرکز تعویض پلاک اتحاد تهران در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 صبح تا 4 بعد از ظهر فعالیت می‌کند. همچنین در روزهای پنجشنبه 7:30 صبح تا 12 ظهر آماده خدمت‌رسانی است.

توصیه می‌کنیم با توجه به تعداد زیاد مراجعین هرروزه به این مرکز، قبل از مراجعه همه مدارک موردنیاز را تهیه کنید و به همراه داشته باشید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرایند تعویض پلاک در مرکز اتحاد انجام شود. در بخش بعد توضیح می‌دهیم که نحوه نوبت دهی در این مرکز به چه صورت است و چه مراحلی دارد.

مراحل ثبت نام تعویض پلاک و نحوه نوبت دهی در مرکز اتحاد

برای دریافت نوبت در مرکز تعویض پلاک اتحاد به سایت nobatdehi.epolice.ir مراجعه کنید. پس از ورود به این سایت، استان و شهر محل سکونت را انتخاب و از میان خدمات گوناگون، روی گزینه تعویض پلاک کلیک کنید. در ادامه بعد از انتخاب نوع خودرو، لیستی از مراکز تعویض پلاک شهر انتخاب شده نمایش داده می‌شود. در این لیست به دنبال تعویض پلاک اتحاد بگردید و روز و ساعت مدنظر خود را برای مراجعه حضوری انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که مهم‌ترین کار بعد از دریافت نوبت تعویض پلاک، خرید یک ردیاب کوچک و قوی برای خودروی جدید شماست.

دریافت نوبت اینترنتی برای مراجعه حضوری تعویض پلاک اتحاد

شرایط و مدارک لازم برای معامله خودرو در تعویض پلاک اتحاد

بعد از اینکه طبق مراحل گفته شده، نوبت گرفتید، وقت آن است که هم فروشنده و هم خریدار مدارکی برای ثبت پلاک جدید تهیه کنند. این مدارک عبارت‌اند از:

  • اصل شناسنامه فروشنده و خریدار به همراه کارت ملی
  • اصل سند مالکیت خودرو
  • اصل سند فروش کارخانه سازنده
  • کارت شناسایی خودرو
  • مدارک احراز سکونت خریدار
  • دریافت فیش بانکی به مبلغ ۲۶۰ هزار تومان در نزد بانک ملی
  • ارائه گواهی مفاصا حساب اجرائیات در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه
  • اسناد گمرکی برای خودروهای وارداتی

گفتنی است که خریدار و فروشنده باید هنگام تعویض پلاک در مرکز حضور داشته باشند. در غیر این صورت حضور نماینده قانونی این افراد الزامی است.

الزامی بودن مدارک شناسایی در هنگام تعوض پلاک در مرکز اتحاد

مراحل نقل و انتقال خودرو در مرکز تعویض پلاک اتحاد

پس از دریافت نوبت در مرکز تعویض پلاک اتحاد و آماده سازی مدارک، باید به این مرکز در نوبت اخذ شده مراجعه کنید. ابتدا در مرکز مدارک توسط کارشناس حقوقی بررسی می‌شود. سپس باید فرم بازدید فنی خودرو را تکمیل کنید و مدارکی از جمله تاییدیه اصالت اتومبیل و گواهی عدم خلافی را ارائه دهید. سپس باید در نزد بانک ملی مبلغی را به ازای تعویض پلاک خودرو واریز کنید. خریدار بعد از این کار تاییدیه نقل و انتقال و سند مالکیت خودرو را دریافت می‌کند و پس از مراجعه به محل مربوطه برای فک پلاک خودرو و انبار، پلاک جدید نصب می‌شود.

توجه داشته باشید که فروشنده باید قبل از فروش خودرو، مبالغ مربوط به جریمه ماشین را بپردازد. توصیه می‌کنیم برای کاهش هزینه‌ها، با استعلام دزدگیر ماهواره ای اقدام به نصب چنین ابزارهایی روی خودرو کنید؛ زیرا جی پی اس در دراز مدت بسیار مقرون به صرفه است و از هزینه‌های احتمالی آتی می‌کاهد. برای مثال برخی ردیاب‌ها قابلیت هشدار هنگام عبور از سرعت مجاز دارند و همین، باعث می‌شود جریمه نشوید.

مراحل نقل و انتقال خودرو در مرکز تعویض پلاک اتحاد

لیست خدمات ارائه شده در مرکز تعویض پلاک اتحاد

جالب است بدانید تعویض پلاک یکی از چند خدمتی است که این مرکز ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در این مرکز از خدماتی مانند دریافت کارت شناسایی المثنی، فک رهن، اصلاح مشخصات، پلاک المثنی، پلاک مجازی و تعویض ارکان وسایل نقلیه مانند اتاق، شاسی، موتور و رنگ نیز بهره‌مند شوید. همچنین به یاد داشته باشید هنگام خرید خودرو دست دوم، نحوه تشخیص کارکرد واقعی خودرو به اندازه فرایند تعویض پلاک اهمیت دارد.

خدمات مرکز تعویض پلاک خودرو اتحاد

تعویض پلاک اتحاد: تنها مرکز تعویض پلاک در شرق تهران

در این مقاله گفتیم که مرکز تعویض پلاک اتحاد در کجا واقع شده است. همچنین درباره نحوه نوبت دهی از این مرکز، مدارک موردنیاز و مراحل تعویض پلاک را توضیح دادیم. اگر شما هم ساکن شرق تهران هستید، اتحاد بهترین و البته نزدیک‌ترین گزینه پیش روی شما برای انجام اموری مانند تعویض پلاک است؛ چرا که با وجود شلوغی دائمی آن، خدمات نسبتا مناسبی ارائه می‌دهد.

لطفا اگر اطلاعاتی درباره تعویض پلاک اتحاد واقع در شرق تهران دارید، در انتهای همین صفحه با ما و سایر خوانندگان ایران رهیاب به اشتراک بگذارید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
مراحل و نحوه نوبت دهی برای تعویض پلاک در مرکز اتحاد
3.7 از 7 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 × 1 =

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328