ایران رهیاب Blog Archives

مزایای ردیاب خودرو در کشف خودروهای مسروقه

مزایای ردیاب خودرو در کشف خودروهای مسروقه

مزایای ردیاب خودرو در کشف خودروهای مسروقه

با وجود اینکه مالکان خودرو از راه‌های مختلفی مثل قفل کردن درب اتومبیل، نصب دزدگیر، قفل فرمان یا قفل پدال استفاده می‌کنند، باز هم روزانه تعداد زیادی گزارش سرقت خودرو به کلانتری‌ها تحویل داده می‌شود. یکی از راه‌های جلوگیری از سرقت ماشین، نصب ردیاب است که خیلی از مالکان خودرو هنوز از آن بی‌خبر هستند. پیدا کردن خودرو با ردیاب به صاحبان این وسیله‌نقلیه کمک می‌کند که خیلی زود از موقعیت آن باخبر شوند و از سرقت جلوگیری کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ردیاب ماشین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت ردیاب و دزدگیر در زمان سرقت خودرو

شاید شما هم جزو آن افرادی باشید که ردیاب و دزدگیر خودرو را با هم اشتباه می‌گیرند، این دو ابزار با هم تفاوت بسیاری دارند. دزدگیرها فقط با سروصدا کردن باعث ترسیدن سارق خودرو و مانع دزدیده شدن خودرو می‌شوند. اما ردیاب کاربردهای خیلی بیشتری دارد.

ردیاب خودرو به مالکان وسیله‌نقلیه کمک می‌کند که موقعیت مکانی آن را روی نقشه پیدا کنند. نصب ردیاب روی ماشین، در کنار هشدار دادن در زمان سرقت ماشین، امکان پیدا کردن موقعیت مکانی آن را روی نقشه فراهم می‌کند. پیدا کردن خودرو با ردیاب یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این دستگاه است که باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد. کمک گرفتن از ردیاب خودرو، نگهداری از این وسیله و تامین امنیت آن را با کمک جی پی اس ساده‌تر می‌کند. فکر می‌کنید این ماجرا چطور اتفاق می‌افتد؟

سرعت بالا در پیدا کردن خودرو سرقتی به کمک ردیاب

پیدا کردن خودرو با ردیاب چگونه به جلوگیری از سرقت کمک می‌کند؟

ردیاب‌ها برای پیدا کردن موقعیت مکانی خودرو از ماهواره‌ها کمک می‌گیرند. چند ماهواره از فاصله‌های خیلی دور موقعیت جغرافیایی خودرو را اندازه‌گیری کرده و برای دستگاه ردیاب ارسال می‌کنند. فرایندی به نام تری لاتراسیون (trilateration) اجرا می‌شود تا طول و عرض جغرافیایی خودرو سنجیده شده و موقعیت آن روی نقشه نمایش داده شود.

برای استفاده از این وسیله فقط کافی است یکی از انواع مختلف آن را روی خودرو خود نصب کنید. بعد از اجرای نرم‌افزار مربوط به ردیاب روی گوشی موبایل، محل دقیق خودرو را به راحتی مشاهده می‌کنید؛ بنابراین اگر خودرو به سرقت برده شود با کمک نرم‌افزاری که روی موبایل خود دارید، خیلی زود موقعیت آن را پیدا می‌کنید.

آگاهی از موقعیت خودرو به کمک ردیاب و نصب نرم افزار مخصوص روی موبایل

محل نصب ردیاب خودرو کجاست؟ آیا دسترسی به آن توسط سارقان راحت است؟

از آن‌جایی که از دستگاه ردیاب برای جلوگیری از سرقت استفاده می‌شود، معمولاً در ابعادی کوچک و با وزن کم تولید می‌شود. نصب کردن یک دستگاه کوچک و سبک در گوشه‌ای از بدنه خودرویی که پر از جزئیات است، خیلی هم به چشم نمی‌آید! بنابراین از دید سارقان مخفی باقی می‌ماند و فقط مالک خودرو محل آن را می‌داند.

انواع مختلف ردیاب‌ها با توجه به نوع ساختشان به روش‌های متفاوتی روی خودرو نصب می‌شوند. مثلاً برای نصب تعدادی از ردیاب‌ها اتصال به منبع برق خودرو با سیم‌کشی نیاز است؛ با این حال ردیاب مگنتی با قابلیت آهنربایی که دارند، به همه قسمت‌های فلزی خودرو متصل می‌شوند.

نصب ردیاب مغناطیسی دور از چشم سارقان

امکانات و مزایای اصلی استفاده از ردیاب‌های خودرو

اگر قصد استفاده ردیاب خودرو را دارید اما برای خرید آن دو به شک شده‌اید، بهتر است مزیت‌های زیر را بخوانید.

تامین امنیت، مهم ترین ویژگی ردیاب خودرو

گزارش‌های زیادی از سرقت خودرو به اداره‌های پلیس می‌رسد که حتی با وجود دزدگیر هم سارقان موفق به باز شدن درب اتومبیل می‌شوند. این مسئله موجب نگرانی مالکان خودرو می‌شود؛ مخصوصاً کسانی که در محل زندگی خود پارکینگ ندارند و باید ماشین خود را در خیابان پارک کنند، برای امنیت خودرو خود همیشه نگران هستند.

ردیاب خودرو به خاطر ارتباطی که از طریق نرم‌افزار با مالک خودرو ایجاد می‌کند، همیشه در دسترس است؛ بنابراین، احساس امنیت و آرامش خاطر بیشتری را به آن‌ها منتقل می‌کند. تعدادی از ردیاب‌ها علاوه ‌بر امکان پیدا کردن خودرو روی نقشه، امکان شنود هم دارند؛ به این ترتیب علاوه بر پیدا کردن خودرو با ردیاب، با ضبط صدا هم می‌توانند دستگیری سارقان را راحت‌تر کنند.

کنترل از راه دور، بهترین ویژگی یک ردیاب خودرو

برای شما هم پیش آمده که داخل رستوران نشسته باشید و ناگهان این سوال به ذهن‌تان خطور کند که «درهای ماشین رو قفل کرده بودم یا نه؟!» یا «ماشینمو جای بدی پارک کردم، نکنه بدزدنش؟!!»؟

تعدادی از ردیاب‌ها این امکان را برای مالکان خودرو فراهم می‌کنند که از طریق نرم‌افزار نصب شده روی موبایل، وضعیت اتومبیل خود را از راه دور چک کنند. این ویژگی کاربردی در طول 24 ساعت شبانه روز همراه مالک است تا خیالی آسوده را برای او به ارمغان بیاورد.

سیستم شنود و ضبط صدا با کیفیت عالی

می‌توان از جی پی اس برای تعقیب سارقان و حتی شنیدن صدای آن‌ها استفاده کرد. سیستم شنودی که روی بعضی از ردیاب‌های خودرو وجود دارد، صداها را با کیفیت بسیار بالایی ضبط می‌کند. این ویژگی به مالکان خودرو کمک می‌کند که در صورت سرقت شدن خودرو، در جریان مکالمه‌های سارق قرار بگیرد و اطلاعات لازم را به ماموران پلیس انتقال دهد.

قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور به کمک ردیاب

از ویژگی‌های کاربردی دیگر یک ردیاب خوب می‌توان به قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور اشاره کرد. برای این که ردیاب این ویژگی را داشته باشد، نیاز است که قطعه‌ای بر روی رله برق خودرو نصب شود. با وجود این قطعه، مالک خودرو می‌تواند از طریق ارسال پیامک به ردیاب، ماشین را از راه دور خاموش کند. این ویژگی استرس صاحبان خودرو را کاهش می‌دهد و خیال آن‌ها را از بابت امنیت خودرو راحت می‌کند.

البته اگر به دنبال ردیاب‌های خیلی ارزان هستید، به احتمال زیاد به این ویژگی دسترسی نخواهید داشت. معمولاً پرفروش ترین ردیاب خودرو همان گزینه‌ای است که با در نظر گرفتن هزینه کم امکانات خوبی هم در اختیار مالکان خودرو قرار می‌دهد.

به کمک ردیاب حرفه ای خودرو را از راه دور خاموش کنید

اولین کاری که بعد از سرقت خودرو باید انجام دهید

امیدواریم هرگز در موقعیتی قرار نگیرید که مجبور به انجام اقدامات لازم برای اعلام سرقت شوید. با این وجود از آن‌جایی که حادثه خبر نمی‌کند، بهتر است که بدانید بعد از سرقت خودرو چه کارهایی باید انجام دهید.

اولین کاری که بعد از سرقت خودرو باید انجام دهید، تماس گرفتن با پلیس ۱۱۰ است؛ سپس محل دزدی و ساعت آن را اعلام کنید. حتی اگر نیاز است برای رسیدن ماموران پلیس زمان بیشتری صرف کنید، بهتر است که عجول نباشید و صبوری کنید. بعد از رسیدن نیروی پلیس، برگه‌ای به عنوان گزارش سرقت به مالباخته تحویل داده می‌شود که باید آن را به نزدیک‌ترین کلانتری نسبت به محل سرقت ببرند. در این مرحله باید مدارک ماشین، مدرک شناسایی و اطلاعاتی که از سرقت دارید، را نیز همراه داشته باشید.

یادتان باشد که اگر این مراحل را طی نکنید، در صورت بروز جرم با استفاده از خودرویی که مالک آن هستید، شما هم مجرم شناخته می‌شوید و باید برای اثبات بی‌گناهی خود راهی دادگاه شوید. پس در مورد اعلام سرقت خودرو جدی باشید.

با نصب ردیاب روی خودروی خود شب‌ها با خیال راحت بخوابید!

نصب ردیاب خودرو نقش بزرگی در آسودگی خاطر مالکان خودرو دارد؛ این مسئله مخصوصاً برای کسانی که پارکینگ شخصی ندارند، تاثیر زیادی دارد. پیدا کردن خودرو با ردیاب، امکان شنود و حتی امکان خاموش کردن خودرو از راه دور، از جمله ویژگی‌هایی است که با خرید دستگاه ردیاب به آن‌ها دسترسی دارید. برای خرید انواع مختلف ردیاب خودرو می‌توانید روی خدمات و محصولات سایت ایران رهیاب حساب کنید. اگر در مورد خرید ردیاب خودرو سوال یا ابهامی دارید، از طریق شماره تماس ۰۲۱۲۲۴۱۰۳۲۸ با کارشناسان ایران رهیاب در تماس باشید.

 

 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
امتیاز شما به این محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × = 32

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328