ایران رهیاب Blog Archives

ردیاب جی پی اس برای کامیون، خبری خوب برای شرکت های حمل و نقل️✈️

ردیاب کامیون و ماشین های سنگین

ردیاب جی پی اس برای کامیون ، خبری خوب برای شرکت های حمل و نقل

امروزه سرقت ماشینهای سنگین، بار آنها و مسافت طی شده این خودرو ها دردسر بزرگی برای شرکت های حمل و نقل ایجاد کرده است و موجب خطرات مختلف و متعددی شده است. از طرف دیگر سیستم ناوگان حمل و نقل برای کنترل ماشین های سنگین و ماشین های حمل و نقل عمومی مشکلات بسیاری دارند و باید از تماس مکرر برای کنترل آنها استفاده کنند.
اما در این مطلب به شما خواهیم گفت که به کارگیری دستگاه ردیاب برای کامیون یا حتی ردیابی اتوبوس و مینی‌بوس به چه صورت است و چرا باید از آن استفاده کنیم.

 

ردیاب برای کامیون

سیستم ردیابی برای ماشین های سنگین چگونه عمل می کند؟

ردیاب یک دستگاه جی پی اس معمولی است که به سیستم موقعیت یابی جهانی یا همان GPS متصل بوده و به فرد یا سازمان ها اجازه تعیین موقعیت یک فرد یا یک دستگاه خاص را میدهد. در مطالب قبلی در مورد ردیاب برای افراد یا ردیاب برای ماشین شخصی صحبت کردیم. اما ردیاب برای کامیون با همان سیستم و اصول طراحی شده با این تفاوت که شکل و اندازه آن متناسب با این خودروهاست.
نحوه عملکرد ردیاب ماشین سنگین به این صورت است که دستگاه روی خودرو نصب شده و امکان ارسال مکان خودرو برای مالک کامیون را فراهم می کند. تبادل اطلاعات بین دستگاه ردیاب و سیستم موقعیت یابی جهانی یا همان جی پی اس این امکان را به ما می دهد تا موقعیت مکانی خودرو را با فاصله کمتر از یک متر را تعیین کنیم و از آن برای اهداف مختلف استفاده کنیم.

6 مزیت استفاده از جی پی اس برای رانندگان ماشین های سنگین

فرض بگیرید که شما به عنوان صاحب یا راننده کامیون یا حتی اتوبوس و مینی بوس هستید و در طول مسیر با تعدادی سارق مواجه میشوید. کامیون و بار را به سرقت میبرند. چگونه اثبات می کنید دزدی ماشین و یا بار کار شما نبوده؟ آیا توانایی مقابله با دزدان را دارید؟ اینجاست که تکنولوژی به کمک شما میاید و دستگاه ردیاب gps بلای جان سارقان میشود.

 

ردیابی کامیون و خودروهای سنگین

1-جلوگیری از سرقت تریلی و بار همراه با استفاده از ردیاب خودرو

متاسفانه در برخی از جاده های بیابانی و مناطق دور افتاده شاهد سرقت خودروهای سنگین و باری و یا حتی وانت به همراه بار آنها بوده ایم. حالا اهداف سارقان صرفا بار خودرو یا خود خودرو بوده مهم نیست، بلکه پیدا کردن کامیون در اولویت است. وقتی که شما از یک ردیاب برای وانت یا کامیون استفاده کرده‌اید، بلافاصله می توانید به پلیس مراجعه کنید و با استفاده از سیستم مختصات مکانی روی اپلیکیشن ، آن را در اختیار نیروی انتظامی قرار دهید و خودروی خود را مجددا پس بگیرید.

2-امنیت راننده در مسافت های طولانی

بردن بار از تهران به شهرهای جنوبی یا جابه‌جایی از شرق به غرب کشور مسافت بسیار طولانی است که هم برای رانندگان و هم برای خانواده های آنها نگران کننده است. این در حالی است که اگر شما یک ردیاب ماشین سنگین داشته باشید، خانواده ها و ناوگان حمل و نقل کنترل بهتری روی ماشین و نحوه حرکت شما دارند و این در حفظ امنیت جانی راننده تاثیر مستقیم دارد.
امکاناتی که ردیاب کامیون به شرکتهای حمل و نقل می دهد
به کار گیری ردیاب برای ماشین‌های سنگین فقط محدود به راننده یا صاحب خودرو نیست و ناوگان حمل و نقل عمومی هم می تواند از ویژگی ها و قابلیت های جالب آن نهایت بهره را ببرند. فرض بگیرید که شما یک شرکت حمل بار هستید و برای خودروهای خود از سیستم ردیابی استفاده کرده اید:

بیشتر بخوانید : سیستم جی پی اس ، چگونه کار می کند؟

3-کنترل لحظه ای موقعیت کامیون و بار

این اولین و بزرگترین مزیت نصب ردیاب برای کامیون است. در حقیقت شما توسط یک اپلیکیشن به صورت لحظه ای میتوانید نحوه حرکت کامیون و بار را در مسافت‌های طولانی کنترل کنید و آمار دقیقی از آنها داشته باشید. در شرایطی که ممکن است بار شما فاسد شدنی باشد یا تخلفی از راننده رخ دهد که هزینه بار را به نحوی برای خود بردارد، به راحتی و از پشت سیستم می‌توان اخطارهای لازم را به راننده داد و از ایجاد ضرر جلوگیری کرد.
به عنوان تجربه شخصی مشتریان ، اگر راننده بار غیر قانونی و قاچاق داشته باشد و توسط پلیس ثبت گردد مالک کامیون به راحتی میتواند متوجه این موضوع شود. و خود را از جریمه ها و مسئولیت های قانونی مبرا سازد

4-اعلام زمان دقیق تحویل بار

در بسیاری از موارد شاهد بی تابی صاحب بار در محل هستیم و نسبت به موقعیت بار خود نگران هستند. این به طور ویژه در مورد مشتریان شرکت های باربری صدق می کند. اما وقتی که شما یک ردیاب روی تریلی یا کامیونت دارید، بلافاصله می توانید موقعیت مکانی کامیون و بار را برای آنها بفرستید و به صورت تقریبی زمان تحویل را هم به آنها اعلام کنید.

5-عدم نیاز به تماس مداوم

تماس مکرر برای کنترل وضعیت راننده و سالم بودن آنها و عدم بروز حادثه یک روال کاملاً طبیعی در ناوگان حمل و نقل عمومی است. اما با خرید جی پی اس خودرو می توان حرکت خودرو را نامحسوس کنترل کرد.  ردیاب خودرو مدل IR230 با نصب در داخل ماشین روند پیگیری موقعیت بار و خودرو را راحت میکند. و دیگر لازم نیست نگران انتن دهی در نقاط دوردست باشید.
همچنین ردیاب های شرکت ایران رهیاب ، قابلیت شنود داخل کابین با کیفیت بالا را برایتان فراهم میکند. و با برق 24 ولت هم کار میکند.

6- کنترل سرعت وسایل نقلیه عمومی با جی پی اس ایران رهیاب

در چند سال اخیر پلیس راهنمایی و رانندگی از دستگاه جی پی اس برای کنترل حرکت اتوبوس و مینی بوس استفاده می کند. اما ناوگان حمل و نقل عمومی هم می‌تواند از ردیاب اتوبوس و مینی بوس برای کنترل سرعت وسایل نقلیه عمومی استفاده کند و در صورت بروز تخلف به آنها تذکر دهد. این موضوع برای حفظ سلامت جان و مال مسافران هم مهم و ضروری است.
ردیابی با قابلیت شنود برای انواع خودروهای سنگین و باری
دستگاه دزدگیر ماهواره ای ما علاوه بر کامیون و کامیونت برای سایر ماشین های سنگین قابل استفاده اند. و می توانید در زمینه های زیر هم از آنها کمک بگیرید:
تریلی: شرایط تریلی و کامیون ها تا حدود زیادی شباهت دارد و می توان برای کنترل وسیله نقلیه و روند درست حرکت آن از ردیاب استفاده کرد.
تراکتور: نصب دزدگیر جی پی اس دار روی تراکتور همانند دیگر ماشین های سنگین است و اگر تراکتور شما در جاهای دورافتاده کار می کند از این طریق می توانید مدیریت ماشین را انجام دهید. اخیرا گزارش های زیادی مبنی بر سرقت تراکتورهای کشاورزی به دستمان رسیده است.
اتوبوس و مینی بوس: دستگاه gps فندکی ایران رهیاب ، دارای شنود و دقت بالا در ردیابی مسافت های طولانی است. و در صورت عبور از حداکثر سرعت مجاز میتوانید به راننده تذکر دهید.
لودر و بیل مکانیکی: فعالیت لودر و بیل مکانیکی اغلب در مناطق دور افتاده و مسیرهای صعب العبور است که نگرانی‌هایی در مورد بروز حادثه برای آنها وجود دارد. این در حالی است که خرید ردیاب ایده ال ماهواره ای اجازه کنترل فعالیت آنها را به ما می‌دهد و هم میتوانیم درک درستی از موقعیت آنها داشته باشیم. همچنین میتوان فشار پمپ روغن و دمای آن را لحظه به لحظه کنترل کرد و مانع از خرابی سیستم هیدرولیک آن شد.
کامیونت: به کارگیری ردیاب برای تریلر و کامیونت یک ضرورت است و برای کسانی که در حوزه ترانزیت هستند یا مسافتهای دور را طی می کنند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌کند.

 

ردیاب جی پی اس دار کامیون

نصب و راه اندازی ردیاب برای کامیون چطور انجام میشود ؟

نصب دستگاه gps برای کامیون در کمترین زمان انجام میشود. همچنین محل نصب دزدگیر جی پی اس دار خیلی راحت و هرجایی میتونه باشه و در عین حال کاملا مخفی از دید است. با مراجعه به سایت ایران رهیاب می توانید از محصولات و انواع ردیاب برای کامیون و دیگر ماشینها مطلع شوید.
اگر برای یک یا چند هدف خود به فکر استفاده از دستگاه ردیاب برای ماشین هستید فقط کافیه که با گروه پشتیبانی ما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل در مورد محصولات ، نحوه نصب ، قیمت ،گارانتی و غیره در اختیار شما قرار دهند.

ایران رهیاب ، بزرگترین شرکت ارائه دهنده ردیاب و سیستم جی پی اس خودرو در کشور
تلفن تماس: 021-22410328

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
ردیاب جی پی اس برای کامیون، خبری خوب برای شرکت های حمل و نقل️✈️
4.5 از 17 رای

اندازه ردیاب هایی که روی کامیون و تریلی نصب می شوند چقدر هست ؟

اندازه این ردیاب ها تفاوتی با ردیاب های مناسب خودرو های سواری ندارد. فقط این مدل ضد آب و گرد و غبار بوده و به ردیاب صنعتی معروف می باشد.

آیا این دستگاه های ردیاب با برق کامیون 24 و 48 ولت هم سازگاری دارند؟

بله ، ردیاب های خودرو شرکت ایران رهیاب ، قابلیت کار با انوع ولتاژ باتری های خودرو های سنگین و سبک را دارا می باشند. ( 6 الی 48 ولت )

هزینه و زمان نصب ردیاب مناسب کامیون و تریلی چقدر است ؟

هزینه نصب ردیاب خودرو روی کامیون و تریلی رایگان می باشد و فقط هزینه دستگاه را پرداخت می کنید. نصب هر دستگاه ردیاب توسط تکنسین باتجربه ایران رهیاب در محل شما بسته به نوع خودرو بین 20 تا 60 دقیقه زمان می برد.

۶ دیدگاه برای “ردیاب جی پی اس برای کامیون، خبری خوب برای شرکت های حمل و نقل️✈️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 85 = 91

 1. Avatar

  سلام قربان
  برای شرکتم 15 تا ردیاب کامیون میخوام بخرم . مدل نصبی باشه بهتره یا اهنربایی ؟ اهنربایی میشه گذاشت روش اصلا؟
  میخوام مدل ردیاب طوری باشه که بتونم شنود کنم و عجله هم دارم برای خرید..

  1. ایران رهیاب
   ایران رهیاب

   سلام دوست عزیز
   هم ردیاب مدل مگنتی را میتوانید نصب کنید هم مدل سیمی. مدل سیمی ir 69 مناسب ردیابی برای کامیون است . تمامی مدل های اهنربایی هم شنود دار هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و سفارش دستگاه ردیاب میتوانید با شماره 02122410328 تماس بگیرید.

 2. Avatar

  وقت بخیر
  یک سوال از تیم پشتیبانیتون دارم. ما شرکت ناوگان هستیم. زمان نصب برام خیلی مهمه قبل از اینکه راننده کامیون ها بیان میخوام نصب و راه اندازی جی پی اس بشه و بتونم ردیابی کنم ماشین هارو. ممنون میشم راهنماییم کنین.

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام دوست عزیز
   زمان نصب ردیاب به نوع ردیابی که میخواهید نصب کنید بستگی دارد : ردیاب اهنربایی یا به صورت سیمکشی. اما حدود 20 الی 60 دقیقه زمان نصب ردیاب خواهد بود. همچنین خرید بالای 10 عدد ردیاب شامل تخفیف ویژه خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر با شماره 0212241032 تماس بگیرید.

 3. Avatar
  جهانگیر دهکردی

  سلام و خسته نباشید.
  من راننده ترانزیت بین شهری هستم و یک دستگاه ردیاب آنلاین بر روی خودروی سواری شخصی خود دارم اما از آنجایی که خودرو استفاده کمتری دارد میخواستم بدانم که آیا امکان استفاده از این ردیاب و تعویض آن از ماشین سبک بر روی ماشین سنگین وجود دارد یا نه !
  آیا اصلا فرق خاصی میان ردیاب های ماشین سنگین و سبک وحود دارد؟

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام جهانگیر عزیز
   ردیاب کامیون و ردیاب اتوبوس اساسا تفاوت زیادی با ردیاب های ماشین های سوار ندارند. با این حال از نوع خاصی از ردیاب ها که قدرت بیشتری دارد برای ردیابی کامیون و اتوبوس استفاده می شود. اگر از ردیاب ارزان قیمت و کوچک برای ماشین سواری خود استفاده می کنید، بهتر است برای کامیون خود به سراغ ردیاب آهنربایی نظامی قدرتمند یا ردیاب پیشترفته ماهواره ای بروید که مقاومت بیشتری دارند و در شرایط سخت بیشتر دوام می آورند.

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328