ایران رهیاب Blog Archives

ایموبلایزر چیست؟ بررسی سیستم ضد سرقت ایموبلایزر و ردیاب خودرو

سیستم ضدسرقت ایموبلایزر

بررسی ویژه سیستم ضد سرقت ایموبلایزر و ردیاب خودرو

هنگامی که خودروی جدیدی می‌خرید قبل از هر چیز اولین و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید، امنیت خودرو است. باتوجه به آمار بالای سرقت انواع خودور خارجی و داخلی در ایران مشخص است که سارقان نیز حرفه‌ای‌تر از قبل شده‌اند و باید برای تامین امنیت خودروی خود فکر اساسی کرد؛ چراکه قیمت خودرو گران است و درصورتی‌که به سرقت برود نمی‌توان به راحتی خسارت تحمیل شده را جبران کرد! به همین دلیل نباید به یک دزدگیر ساده یا قفل فرمان و پدال اکتفا کرد. با این حال چگونه از سرقت خودور پیشگیری کنیم؟ خوشبختانه دو راهکار اساسی برای پیشگیری از سرقت خودرو مانند ردیاب و ایمولایزر وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای جلوگیری از سرقت خودرو استفاده کرد. اما با این توضیحات ایمولایزر بهتر است یا ردیاب؟ در این مقاله همراه ایران رهیاب باشید تا دستگاه ایموبلایزر و دستگاه ردیاب را به‌طور ویژه بررسی کنیم.

ایموبلایزر چیست؟ سیستم ضد سرقتی که مانع از روشن شدن خودرو می‌شود!

شاید تا الان اسم ایموبلایزر به گوشتان خورده باشد و برایتان این سوال پیش آمده که ایموبلایزر چیست؟ در سال 1919 سیستم ضد سرقت خودرو یا ایموبلایزر توسط جورج اوانز و ادوارد برکنوئل اختراع شد. ایموبلایزر یک سیستم امنیتی قدرتمند است که در خودرو‌ها نصب می‌شود؛ چنانچه برای روشن کردن خودرو از سوئیچ اصلی استفاده نشود، ایموبلایزر مانع از روشن شدن خودرو می‌شود. آمار‌ها نشان می‌دهد که استفاده مداوم از سیستم ایموبلایزر به تنهایی باعث شده که بیش از 40 درصد از سرقت خودرو‌ها کاهش پیدا کند. چراکه  بسیاری از خودرو‌ها با اتصال سیم‌های سوئیچ به سرقت ‌می‌روند؛ در صورت استفاده از سیستم ضدسرقت ایموبلایزر در کنار دستگاه ردیاب خودرو می‌توان از سرقت خودروهای ایموبلایزر دار پیشگیری کرد.

ایموبلایزر با استفاده از قفل نرم افزاری کار می‌کند

ایموبلایزر چگونه کار می‌کند؟ سوئیچ‌تان را گم کنید، به خودرو دسترسی نخواهید داشت!

در سیستم ضد سرقت ایموبلایزر یک قفل نرم‌افزاری بر روی ECU انژکتور قرار داده می‌شود. برای اینکه خودرو روشن شود باید قفل نرم‌افزاری باز شود. در غیراینصورت استارت زدن با سوئیچ فایده نخواهد داشت و پیشرانه از روشن شدن خودرو جلوگیری می‌کند. در واقع ایموبلایزر دارای یک ترانسپوندر در زیر فرمان است که از فناوری RFID برای خواندن کد نرم‌افزاری سوئیچ استفاده می‌کند. وقتی سوئیچ را می‌چرخانیم ترانسپوندر با میدان مغناطیسی که ایجاد می‌کند شروع به خواندن اطلاعات سوئیچ خودرو می‌کند. چنانچه کد نرم‌افزاری درست باشد قفل باز شده و پیشرانه اجازه روشن شدن خودرو را می‌دهد. تمامی این مراحل در کسری از ثانیه به سرعت انجام می‌شود و راننده اصلاً از فرایند باز شدن قفل نرم‌افزاری ECU مطلع نخواهد شد!

رانندگان برای تامین امنیت یا اطلاع از موقعیت جغرافیایی خودرو خود از شیوه‌های مختلفی استفاده می‌کنند؛ به‌طور مثال یکی از روش‌هایی که والدین برای ردیابی خودروی فرزند خود استفاده می‌کنند نصب جی پی اس روی گوشی است. از طریق واتساپ یا سایر برنامه‌های جی پی اس می‌توان موقعیت جغرافیایی را با افراد دیگر به اشتراک گذاشت. اما باتوجه به اینکه باتری گوشی با روشن بودن اینترنت و جی پی اس سریع‌تر خاموش می‌شود، این روش دیگر کارایی لازم را ندارد. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله بهترین روش ردیابی خودرو را معرفی ‌کنیم.

سیستم ضد سرقت ایموبلایزر امن نیست!

سیستم ضد سرقت ایموبلایزر راهکار مطمئنی برای پیشگیری از سرقت نیست!

نصب سیستم ضد سرقت ایموبلایزر در خودرو‌ها از سال 1998 در انگلیس، آلمان و فلاند و در سال 2007 در کانادا و ایران اجباری شد. اما با این وجود هر روزه شاهد اخباری مبنی بر سرقت خودرو هستیم. مشکل از کجاست؟ آیا سرقت خودروهای ایموبلایزر دار ممکن است؟ آیا سیستم ضد سرقت ایموبلایزر مطمئن نیست؟ واقعیت آن است که اگر سیستم ایمو بلایزر به تنهایی می‌توانست مانع از سرقت خودرو‌ها بشود هم اکنون هیچ‌گونه سرقت خودرویی نباید وجود می‌داشت! اما امروزه شاهد استفاده از انواع سیستم رهیابی آنلاین هستیم که روی کلیه خودرو‌ها قابل نصب است؛ چراکه در سال‌های اخیر باتوجه به تعمیراتی که روی سیستم ایموبلایزر صورت گرفته نحوه پیدا کردن رمز و از کارانداختن این نوع سیستم نیز در دسترس سارقان قرار گرفته است. از طرفی اگر سوئیچ را گم کنید بازکردن خودرو شما را به دردسر می‌اندازد. از دیگر معایب سیستم ایموبلایزر این است که گاهی با ضربه دچار خطا می‌شود و خودرو باز نمی‌شود!

چرا ردیاب خودرو جایگزینی مطمئن برای ایمو بلایزر است؟

بسیاری از رانندگان خودرو‌های خود را در خیابان و کوچه‌ها پارک می‌کنند، به همین دلیل استفاده از سیستمی که امنیت خودرو را تضمین کند ضروری است. هر چند استفاده از سیستم ایموبلایزر زمان سرقت را برای سارقان افزایش داده است اما به تنهایی نمی‌تواند تضمین کننده امنیت خودرو باشد. به همین دلیل امروزه برای تامین امنیت از انواع سیستم ضد سرقت خودرو به ویژه دستگاه ردیاب استفاده می‌شود که جایگزینی مطمئن و مناسبی برای ایموبلایزر است. در ادامه مهم‌ترین مزایای استفاده از ردیاب را بررسی می‌کنیم.

1. ردیاب به صورت مخفی نصب می‌شود و قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور را دارد!

مهم‌ترین ویژگی دستگاه جی پی اس، خاموش کردن خودرو از راه دور است. چنانچه خودروی شما توسط سارق نیز به سرقت برود به راحتی می‌توانید ماشین خود را از راه دور خاموش کنید. از طرفی نیز دستگاه ردیاب به‌صورت مخفی در هر نقطه‌ای از خودرو قابل نصب است و به راحتی توسط سارق پیدا نمی‌شود.

ردیاب خودرو

2. ارسال موقعیت دقیق جغرافیایی و درخواست کمک اضطراری S.O.S

چنانچه خودرو را در اختیار فرزندان‌تان نیز می‌گذارید در هر لحظه می‌توانید از موقعیت جغرافیایی او مطلع شوید. حتی می‌توانید برای فرزندتان محدوده جغرافیایی تعریف کنید. چنانچه فرزندتان از محدوده جغرافیایی تعیین شده خارج شود به شما پیامک هشدار ارسال می‌شود. از طرفی حادثه خبر نمی‌کند و ما نیز در مورد اتفاقات آینده نمی‌توانیم همه چیز را پیش‌بینی کنیم. به همین دلیل فرزندتان می‌تواند در مواقع اضطراری درخواست کمک اضطراری کند و در سریع‌ترین زمان ممکن برای کمک به او قدامات لازم انجام شود.

3. با ردیاب، امکان نمایش سرعت خودرو، ردیابی آنلاین و آفلاین را در سراسر ایران دارید!

جی پی اس یک سیستم ضد سرقت آنلاین است که با استفاده از آن می‌توانید از سرعت خودرو در لحظه باخبر شوید. این قابلیت به والدین این امکان را می‌دهد که اطمنیان حاصل کنند که فرزندشان با سرعت مجاز رانندگی می‌کند. از طرفی اگر فرزندتان قصد دارد با خودروی خانوادگی‌تان به سفر یا اردو برود به راحتی می‌توانید در سراسر ایران از مکان حضور او به واسطه ردیاب مطلع شوید و آسودگی خاطر داشته باشید.

شنود داخل کابین راننده با استفاده از ردیاب خودرو

4. ردیاب‌ها باتری قدرتمند و آنتن داخلی دارند و مجهز به سیستم شنود هستند!

ردیاب‌های مجهز به باتری قدرتمندی هستند که در برخی از مدل‌های نظامی آن تا 5 سال نیازی به هیچ‌گونه شارژ مجددی ندارند. به همین دلیل با یکبار شارژ می‌توانید مدت طولانی خودروی خود را از راه دور تحت کنترل داشته باشید. همچنین در سیستم ردیاب خودرو آنتن و میکروفون داخلی نیز قرار دارد که می‌توانید در سراسر ایران صدای داخل کابین راننده را به‌صورت واضح شنود کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد که در مواقع اضطراری و سرقت خودرو، با همکاری پلیس با استفاده از شنود صدای سارق از تصمیم بعدی او مطلع و در سریع‌ترین زمان ممکن او را به دام بیاندازید.

خرید بهترین ردیاب خودرو از فروشگاه تخصصی ایران رهیاب

در این مقاله بررسی کردیم که ردیاب بهتر از سیستم ضدسرقت ایموبلایزر عمل می کند همچنین با بررسی‌هایی که انجام دادیم مشخص شد که استفاده از ردیاب ایمن‌تر و مطئمن‌تر است. در ادامه چنانچه خودرو نیز به سرقت برود در سراسر ایران به‌صورت آنلاین و آفلاین می‌توانیم ماشین خود را ردیابی کنیم و با کمک پلیس سارق را دستگیر کنیم. ردیابی دقیق نقطه جغرافیایی بسیار مهم است و به همین دلیل باید دستگاه خود را از فروشگاه و برند معتبری خریداری کنیم.

ایران رهیاب تخصصی‌ترین فروشگاه آنلاین خرید انواع دستگاه ردیاب خودرو، حیوانات و ردیاب شخصی پرسنلی در ایران است. چنانچه برای خرید بهترین ردیاب خودرو سوال یا نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان مجرب ایران رهیاب به شماره تلفن 22171062-021 تماس بگیرید و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
ایموبلایزر چیست؟ بررسی سیستم ضد سرقت ایموبلایزر و ردیاب خودرو
4.7 از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 9 = 18

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328