ایران رهیاب Blog Archives

ردیاب‌ها چقدر دقیق هستند؟ بررسی مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر دقت ردیاب‌ها

دقت ردیاب‌ها

ردیاب‌ها چقدر دقیق هستند؟ بررسی مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر دقت ردیاب‌ها

در گذشته اجداد ما برای تعیین موقعیت جغرافیایی و مسیر خود به ستارگان خیره می‌شدند. ستارگان بهترین روش و راهنمای گذشتگان ما برای مکان‌یابی بودند. در این روش دقت فقط به مهارت کسانی که در مورد ستاره‌ها مطالعه می‌کردند، بستگی داشت. اما امروزه با استفاده از فناوری GPS دیگر نیازی نیست تا منتظر شب بمانیم تا موقعیت مکانی خود را بیابیم. ما با استفاده از دستگاه‌ها و برنامه‌های مجهز به GPS، می‌توانیم مکان دقیق خود را تعیین کنیم.

فناوری جی پی اس باعث شده است تا بتوانیم از آن برای تامین امنیت فرزندان، والدین مسن، دارایی‌ها و وسایل نقلیه استفاده کنیم. هنگام خرید جی پی اس، میزان دقت ردیاب از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. اما ردیاب‌ها چقدر دقیق هستند؟ چگونه بهترین ردیاب با کمترین خطا را خریداری کنیم؟ باخواندن این مقاله به شما اطمینان می‌دهیم که اطلاعات کاملی در خصوص نحوه عملکرد و دقت ردیاب به دست می‌آورید و بهترین ردیاب را برای خود خریداری می‌کنید.

دستگاه جی پی اس، دقیق تر از گوشی هوشمند

جی پی اس بهترین ابزار در جهان برای تعیین دقیق موقعیت جغرافیایی

ردیاب‌ها به‌صورت اختصاصی برای تعیین دقیق موقعیت جغرافیایی طراحی و تولید می‌شوند و دقیق‌ترین مکان یاب  در جهان هستند. دستگاه جی پی اس از تمامی تلفن‌ها هوشمند امروزی و اپلیکیشن‌هایی که وجود دارند، دقیق‌تر هستند.

اما کاربری جی پی اس گوشی کمی متفاوت است. جی پی اس شما از طریق اپلیکیشن‌هایی اطلاعات جغرافیایی را به شما نشان می‌دهد. از مهم‌ترین مزایای جی پی اس گوشی می‌توان به مسیریابی و به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی اشاره کرد که فقط در مواقع ضروری استفاده می‌شود.

جی پی اس چگونه کار می‌کند؟

فناوری جی پی اس توسط وزارت دفاع آمریکا در سال 1978 توسعه یافت و در سال 1983 به‌صورت عمومی عنوان شد. اما با این حال در سال 1995 جی پی اس کاربرد عملیاتی پیدا کرد و در سال 1996 در وسایل نقلیه مورد استفاده قرار گرفت.

اما جی پی اس چگونه کار می‌کند؟ جی پی اس از 3 بخش تشکیل شده: قسمت اول ماهواره، قسمت دوم ایستگاه دریافت زمینی و قسمت سوم گیرنده ردیاب است. حدوداً 32 ماهواره وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا موقعیت دقیق یک شخص، وسیله نقلیه یا هر چیزی که گیرنده GPS روی آن قرار گرفته است را تعیین کنید.

نحوه عملکرد ردیاب بسیار ساده است. ردیاب سیگنال را از ماهواره‌ها دریافت می‌کند و فاصله تا ماهواره را از طریق زمان حرکت سیگنال تعیین می‌کند. برای محاسبه مکان، سرعت یک شخص یا وسیله نقلیه و همچنین ثبت داده‌های حرکتی، ردیاب‌ها از فرایندی به نام “Trilateration” استفاده می‌کنند. سپس این اطلاعات از طریق مودم ماهواره‌ای (که در دستگاه جی پی اس نصب شده است) به سرور مرکزی منتقل می‌شود.

ردیابی دقیق وسایل نقلیه

دقت ردیاب‌ها چقدر است؟

فناوری پیاده‌سازی شده در دستگاه‌های GPS بسیار منحصر‌به‌فرد و پیشرفته است که می‌تواند مکان دقیق را با دقت 10 متر در اختیار شما قرار دهد. برخی از دستگاه‌های جی پی اس پیشرفت می‌توانند دقت بیشتری را ارائه دهند و دقت آن‌ها تا 1 متر است.

سیگنال‌های ماهواره در فضا بسیار دقیق هستند، با این حال، آنچه توسط دستگاه GPS دریافت می‌شود به عوامل مختلفی مانند محل قرارگیری ماهواره، انسداد سیگنال، شرایط جوی و طراحی دستگاه گیرنده بستگی دارد.

دستگاه جی پی اس و جی پی اس گوشی می‌تواند موقعیت خود را زمانی که فاصله حداقل چهار ماهواره تأیید شد، استنباط کند. اگر دستگاه GPS ماهواره‌های بیشتری را تشخیص دهد، دقت دستگاه افزایش می‌یابد.

چه عواملی بر دقت ردیاب‌ها تاثیر می‌گذارد؟

شرایط آب و هوایی می‌تواند بر سیگنال‌های ارسال و دریافت جی پی اس تاثیر بگذارد. به‌طور مثال طوفان ممکن است باعث اختلال در عملکرد ردیاب‌ها شود، اما باران و هوای ابری تاثیر کمتری بر دقت ردیاب‌ها دارند. ردیاب‌ها زمانی که آسمان صاف است بیشترین دقت ممکن را دارند.

امواج رادیویی که موقعیت مکانی شما را تعیین می‌کنند باید از ماهواره‌ها به دستگاه شما برسد. اما موانعی مانند جنگل‌های سرسبز، دره‌ها، کوه‌ها، ساختمان‌های بلند و آسمان خراش‌ها می‌توانند باعث اختلال در ارسال و دریافت سیگنال‌ها شوند و موقعیت مکانی شما با خطای زیادی تعیین شود. به همین دلیل اگر می خواهید از ردیاب برای تامین امنیت فرزندان یا خودروی خود استفاده کنید باید ردیاب استاندارد و باکیفیتی را تهیه کنید. قیمت جی پی اس خودرو، بسیار به‌صرفه است و می‌توانید با صرف هزینه کمی از مکان دقیق وسایل نقلیه خود مطلع شوید.

2 نکته مهم برای بهبود سیگنال‌های ارسالی و دریافتی دستگاه جی پی اس

برای اطمینان از اینکه ردیاب موقعیت مکانی شما را با دقت بالایی تعیین می‌کند به 2 چیز نیاز دارید. ابتدا باید دستگاه جی پی اس با گیرنده باکیفیتی تهیه کنید و دوم دستگاه ردیاب را باید در مکانی نصب کنید که گیرنده دستگاه اجازه دهد مسیری بدون مانع برای دریافت و ارسال سیگنال داشته باشد.

به‌طور مثال بهترین مکان برای نصب ردیاب ماشین مخفی، زیر پنجره جلو است؛ چراکه به ردیاب کمک می‌کند تا خط و مسیری شفاف و بدون مانع برای ارسال و دریافت سیگنال بدست آورد. همچنین برای دقت بهتر دستگاه جی پی اس، باتری ردیاب را به‌طور کامل شارژ کنید؛ اگر دستگاه جی پی اس شما قدیمی شده است، ردیاب خود را با آخرین جی پی اس موجود در بازار جایگزین کنید.

مزایای دستگاه جی پی اس

ردیابی دقیق GPS چگونه به شما کمک می‌کند؟

تکنولوژی و فناوری سبک زندگی ما را با تغییرات زیادی همراه کرده است. جی پی اس کاربرد شخصی، تجاری و نظامی دارد. ما امروزه برای اینکه موقعیت خود را برای دوستان خود به اشتراک بگذاریم به جی پی اس قدرتمند با کمترین خطا نیاز داریم.

جی پی اس به بخش جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است. در آینده نزدیک در سراسر جهان پهپاد‌ها و ربات‌ها مسئول ارسال و دریافت بسته‌های پستی خواهند بود. اگر جی پی اس‌ها دقیق نباشد کلیه فرایند ارسال کالا با چالشی جدی مواجه می‌شود.

از طرفی نیز امنیت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر کدام از ما انسان‌ها است. ردیاب‌ها برای ردیابی خودرو، سالمندان، کودکان، حیوانات و محافظت از اسناد و مدارک مهم استفاده می‌شود. به همین دلیل ردیابی دقیق باعث می‌شود که بتوانیم در مواقع ضروری اقدامات سریعی داشته باشیم و از بروز حوادث ناگهانی جلوگیری کنیم.

 با استفاده از ردیاب‌ها می‌توانید زندگی بهینه‌تری داشته باشید و به امورات کاری زندگی خود بیشتر بپردازید. به‌طور مثال اگر برای مکان یابی کودکان خود از جی پی اس استفاده کنید، در پارک و هر مکانی به فرزندان خود اجازه می‌دهید که بازی کنند و لذت ببرند. چراکه شما در هر صورت موقعیت مکانی آن‌ها را می‌دانید.

دقیق‌ترین ردیاب‌ها را از حرفه‌ای‌ها بخرید

در این مقاله دقت ردیاب‌ها را بررسی کردیم و شرح دادیم که عدم دقیق بودن ردیاب‌ها چگونه می‌تواند در مواقع ضروری خطرآفرین باشد. توفان، پل‌ها، ساختمان‌های بلند، جنگل و شارژ کم باتری، می‌تواند عملکرد جی پی اس را مختل کنند و سیگنال‌های ارسال و دریافت ردیاب، موقعیت مکانی نادرستی را نمایش دهد. از طرفی دستگاه جی پی اس باید از سخت‌افزار قدرتمندی بهره گرفته باشد تا بتواند دقیق و سریع با ماهواره‌ها ارتباط بگیرد.

خوشبختانه در ایران دقیق‌ترین ردیاب‌ها توسط شرکت ایران رهیاب ارائه می‌شود. ایران رهیاب سال‌ها است که در ایران انواع جی پی اس خودرو، ردیاب شخصی و جی پی اس حیوانات را به بازار عرضه می‌کند. چنانچه در خصوص خرید ردیاب دقیق و باکیفیت سوال و یا نیاز به مشاوره دارید، با کارشناسان ایران رهیاب به شماره تلفن 22410328-021 تماس بگیرید و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
ردیاب‌ها چقدر دقیق هستند؟ بررسی مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر دقت ردیاب‌ها
4.5 از 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

63 − 55 =

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328