ایران رهیاب Blog Archives

راکت بازرسی چیست و چگونه کار می‌کند؟ معرفی بهترین ابزار پرتابل امنیتی

راکت بازرسی

راکت بازرسی چیست و چگونه کار می‌کند؟ معرفی بهترین ابزار پرتابل امنیتی

در عصر دیجیتال هر حادثه کوچک و بزرگی در کسری از ثانیه در سراسر جهان خبرساز می‌شود. بی‌ارزش‌ترین حوادث هم می‌تواند از نظر سیاسی چالشی جدی برای یک کشور ایجاد کنند. به همین دلیل باید در مکان‌هایی که حساسیت بالایی در موردشان وجود دارد و حتی رخدادی کوچک نیز می‌تواند مانند یک بمب خبری بترکند، دقت ویژه‌ای داشت.

فرودگاه‌ها، سفارتخانه‌ها، مراکز نظامی و امنیتی، مجلس، دفتر ریاست‌جمهوری و افراد خاص باید از نظر امنیتی پوششی امن داشته باشند. از مهم‌ترین اتفاقاتی که در این اماکن می‌تواند رخ دهد، حضور افراد خطرناک همراه با سلاح‌های غیرمجاز است. راکت بازرسی یکی از ابزار‌های پرتابل برای بررسی بدنی افرادی است که به مکان‌های حساس و امنیتی ورود و خروج می‌کنند. اما راکت بازرسی چیست و چگونه کار می‌کند. در این مقاله همراه ایران رهیاب باشید تا راکت بازرسی را به‌طور ویژه بررسی کنیم.

راکت بازرسی بهترین ابزار برای شناساسی لوازم غیرمجاز

راکت بازرسی چیست؟ ابزاری مطمئن برای شناسایی لوازم غیرمجاز

راکت بازرسی بدنی که به آن راکت فلزیاب دستی نیز می‌گویند، یک محصول کاربردی است که به کشف انوع فلزات آهنی و غیرآهنی، موبایل و قطعات الکترونیکی و برد الکتریکی کمک می‌کند. راکت بازرسی پرتابل و سبک است و توسط نگهبان‌ها و مسئولان ورود و خروج در ایستگاه‌های بازرسی به منظور جلوگیری از ورود افراد با ابراز‌های غیرمجاز، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خوشبختانه با رشد علم و فناوری امروزه ابزار‌های امنیتی زیادی در دسترس است که می‌توان برای تامین امنیت خانواده و اسناد و مدارک خود استفاده کرد. به‌طور مثال سرقت خودرو در ایران آمار بالایی دارد؛ به همین دلیل استفاده از ردیاب بری تامین امنیت خودرو الزامی است. با نصب جی پی اس خودرو می‌توانید از راه دور از موقعیت جغرافیایی دقیق خودروی خود مطلع شوید.

راکت بازرسی چگونه کار می‌کند؟ بازرسی بدنی در کمتر از 30 ثانیه

راکت بازرسی یک میدان مغناطیسی در اطراف خود ایجاد می‌کند. چنانچه یک قطعه الکترونیکی یا فلزی در محدوده راکت قرار بگیرد، ردیاب بوق می‌زند و بازرس از وجود قطعه الکترونیکی یا فلزی باخبر می‌شود. راکت بازرسی درجه‌بندی مغناطیسی دارد و هر چه میدان مغناطیسی که ایجاد می‌کند بیشتر و قوی‌تر باشد، سریع‌تر و بهتر می‌تواند فلز و لوازم الکترونیکی را شناسایی کند. به‌طور مثال با یک راکت بازرسی دستی می‌توان یک گوشی را از فاصله 3 تا 5 سانتی‌متری به راحتی شناسایی کرد.

امروزه بسیاری از ابزار‌های امنیتی از جمله راکت بازرسی، دستگاه شنود، ردیاب خودرو و ردیاب شخصی پرسنلی برای استفاده، نیازی به مجوز ندارند. اما اگر از ابزار‌های امنیتی برای جاسوسی افراد استفاده شود، طبق قانون مرتکب جرم شده‌اید. از چالش‌ برانگیزترین مسائلی که در ارتباط با ابزارهای امنیتی وجود دارد، استفاده از ابزارهای امنیتی علیه اعضای خانواده است. به‌طور مثال شنود و ردیابی گوشی همسر بدون کسب اجازه از طرف او، ممنوع است و جرم محسوب می‌شود.

کاربرد راکت بازرسی

کاربرد راکت بازرسی بدنی چیست؟

یکی از پرکاربردترین ابزار‌های بازرسی بدنی، راکت فلزیاب است. با استفاده از راکت بازرسی می‌توان از ورود هرگونه ابزار غیرمجاز همراه افراد در حین بازرسی جلوگیری به‌عمل آورد. افراد سودجو ممکن است به منظور تهدید، و تشویش اذهان عمومی از ابزار و لوازم غیرمجاز استفاده کنند و سعی داشته باشند تا با گروگان‌گیری و درخواست باج، معضلاتی را برای هر شخص و سازمانی به وجود آورند.

در فرودگاه‌ها، مراکز امنیتی و نظامی به منظور شناسایی قطعات الکترونیکی از موبایل تا فلش مموری و انواع فلزات آهنی و غیرآهنی از راکت بازرسی استفاده می‌کنند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیر کنند. از طرفی در برخی از مدارس به همراه داشتن موبایل ممنوع است. به همین دلیل در ورودی این مدارس نگهبان با استفاده از راکت بازرسی به راحتی موبایل دانش‌آموزان را کشف می‌کند. همچنین در بسیاری از امکان خاص ضبط صدا و فیلم ممنوع است. به همین دلیل از راکت بازرسی استفاده می‌شود تا از ورود افرادی که لوازم و تجهیزات ضبط صدا و تصویر همراه خود دارند، جلوگیری شود.

کشف ردیاب با راکت بازرسی

آیا راکت بازرسی ردیاب و دستگاه شنود را پیدا می‌کند؟

باتوجه به اینکه در ساخت ردیاب و شنود از برد الکترونیکی و قطعات فلزی استفاده شده است به راحتی می‌توان هر‌گونه ردیاب شخصی پرسنلی، ردیاب خودرو و دستگاه شنود را با استفاده از راکت بازرسی پیدا کرد. راکت بازرسی در انواع مدل‌ها و با قدرت مغناطیسی مختلف وجود دارد؛ در برخی از راکت‌ها میدان مغناطیسی ضعیف است و باید برای شناسایی اشیای فلزی راکت را در نزدیکی خودرو یا شخص مورد نظر قرار داد.

چرا استفاده از راکت بازرسی در مراکز مهم از جمله فرودگاه‌ها الزامی است؟

پیشگیری بهتر از درمان است. وقتی لوازم غیرمجازی مانند چاقو، اسلحه و جسم نوک تیز توسط افراد خطرناک وارد هواپیما شود، با استفاده از آن سلاح‌ها می‌تواند خلبان را تهدید کند که مقصد مثلاً داخلی خود را به سمت کشوری دیگر تغییر دهد. اگر در گیت‌های فرودگاه مسافران طی مراحلی بازرسی بدنی نشوند، چنین فجایعی ممکن است روی دهد. در حین پرواز خلبان جز تماس با مراقبت ویژه ممکن است نتواند افراد خطرناک را از تصمیم خود منصرف کند. به همین دلیل استفاده از راکت بازرسی در مراکز مهم از جمله فرودگاه‌ها الزامی است، تا اشیا و سلاح‌های غیرمجاز کشف و از ورود افراد خطرناک به هواپیما جلوگیری شود.

کاربرد جی پی اس

تامین امنیت خودرو با استفاده از بهترین دستگاه امنیتی

در این مقاله راکت بازرسی و نحوه عملکرد آن را به‌طور کامل شرح دادیم. راکت بازرسی یا فلزیاب دستی برای کشف ابزار و لوازم الکترونیکی و الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از راکت بازرسی می‌توان در فرودگاه‌ها، شرکت‌های مهم، مراکز نظامی و امنیتی، مدارس، مجلس، دفتر ریاست جمهوری و اماکن حساس استفاده کرد تا از ورود افراد خطرناک با ابزار و لوازم غیرمجاز جلوگیری کنیم.

امنیت همیشه و همه جا اهمیت بسیاری دارد. باتوجه به قیمت بالای خودرو در ایران اهمیت استفاده از ابزارهای امنیتی برای تامین امنیت خودرو ضروری است. به همین دلیل اگر می‌خواهید امنیت خودروی خود را از راه دور تحت کنترل داشته باشید، با استفاده از یک ردیاب استاندارد و هوشمند می‌توانید به‌صورت آنلاین و آفلاین، از موقعیت دقیق خودروی خود مطلع شوید. با خرید دزدگیر و ردیاب هوشمند خودرو از ایران رهیاب به راحتی می‌توانید از سرقت خودروی خود جلوگیری کنید.

چنانچه در خصوص خرید ردیاب با قابلیت شنود سوال و یا نیاز به مشاوره دارید، با کارشناسان ایران رهیاب به شماره تلفن 22410328-021 تماس بگیرید و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
راکت بازرسی چیست و چگونه کار می‌کند؟ معرفی بهترین ابزار پرتابل امنیتی
4.3 از 4 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

34 − 33 =

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328