ایران رهیاب Blog Archives
پیشگیری از سرقت موتور سیکلت

6 روش برای پیشگیری از سرقت موتور سیکلت

بیشتر صاحبان موتور سیکلت، همیشه نگران امنیت وسیله نقلیه خود هستند چرا که موتور سیکلت ها همیشه در معرض سرقت قرار دارند و در مقایسه با اتومبیل ها از امنیت کمتری برخوردار هستند. اگر این مشکل بزرگ برای شما هم یک دغدغه است پیشنهاد می کنم در ادامه با خواندن این مقاله همراه ما باشید تا با معرفی 6 روش کاربردی برای پیشگیری از سرقت موتور سیکلت اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

1-استفاده از دزدگیر برای تامین امنیت موتور سیکلت ها

استفاده از دزدگیر یکی از آسان ترین راه ها برای جلوگیری از سرقت موتور سیکلت به حساب می آید. با استفاده از این ابزار می توانید یک مانع بزرگ برای جلوگیری از سرقت موتور سیکلت خود داشته باشید و با فعال کردن آن هر سارقی را از وسیله نقلیه خود دور نگه دارید.

دزدگیر موتور سیکلت انواع مختلفی دارد که هر کدام با توجه به کارایی خاصی که دارند ویژگی های خاص خود را دارند. دزدگیر ماهواره ای یکی از بهترین و کاربردی ترین محصولاتی است که علاوه بر قابلیت های یک دزدگیر، جی پی اس فعال دارد و به کمک آن می توان ردیابی لحظه ای وسیله نقلیه را انجام داد. دزدگیر ماهواره ای ابزاری جدید در حوزه امنیت موتور سیکلت و یا خودرو ها است که دوکارایی مفید دارد. با استفاده از این دستگاه می توانید تا برای همیشه خیال خود را از امنیت موتور خود راحت کنید.

دزدگیر بهترین ابزار برای پیشگیری از سرقت موتور سیکلت

2-از قفل دیسک برای جلوگیری از سرقت موتور سیکلت استفاده کنید

استفاده از قفل دیسک یک راه مطمئن برای جلوگیری از به سرقت رفتن موتور سیکلت است. با استفاده از این قفل کوچک و سبک می توانید به خوبی امنیت موتورسیکلت خود را تامین کنید و خیالتان آسوده باشد. تنها کافی است پس از پیاده شدن و خاموش کردن موتور سیکلت خود این قفل را به دیسک جلویی موتور  ببندید تا مانعی برای حرکت موتور توسط سارقین به وجود بیاورید.

قفل دیسک ابزاری برای تامین امنیت موتور سیکلت

3-استفاده از قفل و زنجیر مناسب برای حفظ امنیت موتورسیکلت

یکی از بهترین روش های سنتی برای امن نگه داشتن وسیله نقلیه ای مانند موتور، استفاده از قفل و زنجیر است. سارقان حرفه ای حتی قفل و زنجیر را هم باز می کنند و رعایت این نکته سدی برای جلوگیری از به سرقت رفتن موتور به حساب نمی آید. اما استفاده از قفل های متعدد می تواند فرایند سرقت را کند تر کند؛ چرا که باز کردن و حتی بریدن هر یک از این قفل ها زمان زیادی می برد و این اتلاف می توان فرصتی طلایی برای به دام انداختن سارق نیز به حساب بیاید.

حال شما به کمک قفل و زنجیر می توانید چرخ های موتور سیکلت خود را به ستون و یا میله هایی که در خیابان وجود دارد قفل کنید و خیال خود را بابت امنیت وسیله نقلیه خود راحت کنید. استفاده از قفل و زنجیر ساده ترین روش برای حفظ امنیت موتور سیکلت است که به عنوان اولین ایده و پیشنهاد به دارندگان موتور سیکلت توصیه می شود.

استفاده از قفل و زنجیر برای امن نگه داشتن موتور سیکلت

4-قفل فرمان موتور سیکلت را جدی بگیرید

نکته قابل توجهی که در مورد حفظ و نگهداری موتور سیکلت ها باید به یاد داشته باشید این است که بعد از پیاده شدن از موتورسیکلت با استفاده از سوئیچ موتور حتما فرمان خود را قفل کنید. دارندگان موتور سیکلت در بیشتر مواقع از رعایت این نکته مهم چشم پوشی می کنند. اما در نظر داشته باشید که رعایت نکردن این نکته می تواند فرصتی برای سارقین ایجاد کند.

قفل فرمان ابزاری برای پیشگیری از سرقت موتور

5-استفاده از ردیاب موتور سیکلت

امروزه ابزارهای هوشمند جای روش های سنتی تامین امنیت وسائل نقلیه را گرفته است. یکی از به روزترین روش ها برای ردیابی موتور سیکلت ها استفاده از ردیاب موتور سیکت است. ردیاب موتور وسیله ای بسیار کوچک و کاربردی است که با استفاده و به کار گیری از آن می توانید هر لحظه و هر کجا موقعیت مکانی موتور سیکلت خود را کنترل کنید.

ردیاب موتورسیکلت کوچکترین و کارآمد ترین محصول برای کنترل وسیله شما در هر نقطه کشور است. این ردیاب کوچک اندازه و وزن بسیار سبکی دارد و به راحتی در زیر باک موتور جاسازی می شود.

ردیابی موتور سیکلت سرقتی

یکی از مهم ترین کاربردهای استفاده از ردیاب موتور سیکلت برای زمانی است که موتور به سرقت رفته است. در این شرایط تنها کافی است موقعیت مکانی موتورسیکلت خود را که توسط جی پی اس موتور نشان داده می شود به اداره پلیس ارائه دهید و به سرعت موتور سرقت شده خود را پیدا کنید.

ردیابی موتور سیکلت از طریق جی پی اس موتور

6-پارک کردن موتور سیکلت در مکان های امن و مناسب

گروه عمده ای از صاحبان موتور سیکلت در بیشتر مواقع برای پارک کردن اتومبیل خود مکان های مناسبی را انتخاب نمی کنند. این افراد مکان های ناامنی را برای پارک موقت موتور سیکلت خود درنظر می گیرند که موجب می شود نگاه تیز سارقان را به خود جلب کند. در ادامه برخی از مهم ترین مکان های نا امن جهت پارک کردن موتور سیکلت را بررسی و به اطلاع شما رسانده ایم تا هیچ وقت و حتی در زمان بسیار محدود موتور خود را در این مکان ها پارک نکنید.

  • کوچه های خلوت و خالی از سکنه
  • اطراف پارک های خلوت
  • کنار خیابان های بسیار شلوغ
  • در نزدیکی غرفه های بازار

بدون شک بهترین مکان برای نگهداری از موتور سیکلت ها پارکینگ است. شما می توانید در هر نقطه از شهر موتور سیکلت خود را به پارکینگ های عمومی سطح شهر بسپارید و با خیالی راحت از جای پارک وسیله خود به امور خود رسیدگی کنید.

پارک کردن اتومبیل و یا خودرو در پارکینگ های طبقاتی مشکلاتی نیز دارد. یکی از همین مشکلات پیدا کردن موتور سیکلت افراد در بین سایر وسائل نقلیه است. برای حل کردن این مشکل تنها کافی است با استفاده از جی پی اس محل پارک خودرو و یا اتومبیل خود را مشخص کنید تا در هنگام برگشت به پارکینگ مشکلی بابت پیدا کردن وسیله نقلیه خود نداشته باشید. برای استفاده و به کار گیری از این محصول، پیشنهاد می کنیم اطلاعات بیشتری را در مقاله جی پی اس موتورسیکلت به دست بیاورید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
6 روش برای پیشگیری از سرقت موتور سیکلت
4 از 7 رای

ردیاب موتورسیکلت بهتر است یا دزدگیر؟

مسلما ردیاب موتورسیکلت ابزار بهتری برای جلوگیری و پیگیری سرقت است. دزدگیرها و لوازم ضد سرقت تنها برای جلوگیری از سرقت خودرو به کار می آیند اما با استفاده از ردیاب در صورت بروز سرقت می توانید وسیله نقلیه خود را در هرجای ایران پیدا کنید

بهترین مکان برای نصب ردیاب موتورسیکلت کجاست؟

ردیاب ها در دو نوع مغناطیسی و نیازمند به سیم کشی تولید می شوند. وابسته به اینکه چه ردیابی خریداری کنید محل نصب نیز متفاوت است. اما عموما جی پی اس موتورسیکلت قابلیت نصب در هر بخشی را داراست.

 

ردیاب موتورسیکلت گران قیمت است؟

خوشبختانه قیمت ردیاب هایی که برای انواع موتورسیکلت و یا بطورکلی وسایل نقلیه مورد استفاده اند اصلا زیاد نیست. حتی در برخی موارد هزینه ای که باید برای خرید دزدگیر صرف کرد بیشتر از قیمت یک ردیاب است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328