ایران رهیاب Blog Archives

راهنمای خرید دوچرخه؛ در هنگام خرید دوچرخه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

وجود مدل‌های متنوعی از دوچرخه در بازار، این سوال را برای افراد بسیاری ایجاد کرده است که چه دوچرخه‌ای بخرم تا به سلیقه و علاقه من نزدیک باشد؟ در این مقاله، با ما همراه باشید تا با بررسی نکات مهم هنگام خرید دوچرخه مانند توجه به فاصله مناسب میان زین و دسته و خرید دوچرخه با سیستم ترمز قدرتمند، شما را برای انتخاب مناسب‌ترین گزینه راهنمایی کنیم و همچنین در ادامه توضیحاتی در مورد اهمیت هریک از نکات مهم خرید دوچرخه ارائه می‌دهیم تا سفری بی‌خطر و لذت‌بخش را با این وسیله نقلیه غیرموتوری تجربه کنید. 

آشنایی با انواع دوچرخه

هر دوچرخه برای سبک و موارد استفاده خاصی طراحی شده است؛ پس قبل از خرید، حتما نوع استفاده خود از این وسیله نقلیه غیرموتوری را مشخص کنید. از جمله انواع دوچرخه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوچرخه‌های جاده
  • دوچرخه‌های توریستی
  • دوچرخه‌های کورسی
  • دوچرخه‌های کوهستانی
  • دوچرخه‌های هیبرید و شهری

به‌منظور دوچرخه‌سواری در مسیرهای طولانی دوچرخه‌های جاده، توریستی و کورسی انتخاب‌های هوشمندانه‌ای خواهند بود. برای کشف ناشناخته‌ها و تجربه هیجان بیشتر در مسیرهای ناهموار، یک مدل دوچرخه کوهستانی خریداری کنید. دوچرخه‌های شهری و هیبرید نیز از جمله دیگر مدل‌های این وسیله نقلیه غیرموتوری هستند که بدنه فلزی و سبک از جنس آلومینیوم و تایرهای نازک و فاقد آج، ویژگی‌ها و مشخصات بارز دوچرخه‌های شهری محسوب می‌شوند. همچنین از دوچرخه‌های هیبرید فقط می‌توان در مسیرهای کوهستانی استفاده کرد که شیب کم‌تری دارند. البته استفاده از آن‌ها در جاده یا مسیرهای طولانی مشکلی برای افراد ایجاد نمی‌کند.

توجه به جنس بدنه برای خرید دوچرخه بادوام و باکیفیت

دوچرخه‌ها با استفاده مواد اولیه مختلفی تولید می‌شوند که هر‌کدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی به این وسیله نقلیه غیرموتوری می‌بخشند. برای مثال دوچرخه‌هایی با جنس بدنه فیبر کربن معمولا در مقایسه با سایر مدل‌ها، سبک‌تر هستند؛ اما این مدل دوچرخه هرگز دوام دوچرخه‌های آلومینیومی و فولادی را ندارد؛ البته اگر به طراحی آیرودینامیک دوچرخه اهمیت می‌دهید، خرید محصولی از مدل‌های فیبر کربنی این وسیله نقلیه غیرموتوری را توصیه می‌کنیم. اگر برای سفر دوچرخه را با اتومبیل شخصی حمل می‌کنید، حتما یک ردیاب فندکی برای ماشین خود داشته باشید؛ به‌این‌ترتیب خطر سرقت ماشین یا دوچرخه به حداقل می‌رسد.

هنگام انتخاب جنس بدنه، فاکتور مهم کاربری دوچرخه را نیز مدنظر قرار دهید. اگر می‌خواهید راحتی بیشتری هنگام دوچرخه‌سواری احساس کنید، مدل‌های فیبر کربنی این وسیله نقلیه غیرموتوری انتخاب‌های مناسب‌تری هستند؛‌ اما اگر علاقمند به سفرهای طولانی هستید و دوچرخه‌ای می‌خواهید که در شرایط آب‌وهوایی مختلف یار و همراه شما باشد، دوچرخه‌ای با جنس بدنه فولادی و آلومینیومی انتخاب کنید.

خرید دوچرخه با سیستم ترمز قدرتمند؛ کمک به تجربه دوچرخه‌سواری ایمن

به‌طور‌کلی سیستم ترمز دوچرخه‌ها به دو دسته اصلی ترمزهای رینگی و دیسکی تقسیم می‌شوند؛ ترمزهای رینگی را می‌توانید در اکثر دوچرخه‌ها مانند جاده‌ای و مسابقه‌ای مشاهده کنید. عملکرد ترمز رینگی نیز به این صورت است که اهرم روی رینگ دوچرخه وظیفه کاهش سرعت را به عهده دارد؛ اما در سیستم ترمز دیسکی، اهرم روی دیسک مخصوص متصل به محور چرخ، به کاهش سرعت این وسیله نقلیه غیرموتوری کمک می‌کند. این مدل سیستم ترمز نیز بیشتر در دوچرخه‌های کوهستانی مورداستفاده قرار می‌گیرد. به‌علاوه، حتما هنگام دوچرخه‌سواری یک جی پی اس دوچرخه همراه داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای، به کمک آن موقعیت نزدیک‌ترین مرکز درمانی را پیدا کنید. 

اهمیت توجه به سیستم ترمز در هنگام خرید دوچرخه

در نظر گرفتن جنس و فرم زین؛ یک نمونه از نکات مهم هنگام خرید دوچرخه

از‌جمله انواع زین دوچرخه می‌توان به تفریحی، جاده‌ای و مخصوص مسیرهای کوهستانی اشاره کرد. زین‌های تفریحی معمولا پهن هستند و بالشتک‌های مخملی دارند که داشتن این ویژگی‌ها، این مدل زین‌ها را به گزینه‌ای مناسب برای دوچرخه‌های شهری تبدیل کرده است. زین‌های مخصوص کوهستان نیز برای علاقه‌مندان به دوچرخه سواری در مسیرهای ناهموار، با داشتن بالشتک‌های مخملی و ظاهری ساده دوچرخه‌سواری لذت‌بخشی به همراه دارند؛ البته برای دوچرخه‌سواری در چنین مسیرهایی، حتما یک جی پی اس کوچک با خود به همراه داشته باشید تا در شرایط نامساعد آب‌وهوایی بتوانید مسیر بازگشت به محل اولیه خود را پیدا کنید. به‌علاوه، هنگام خرید دوچرخه حتما نحوه نشستن و حالت بدنی خود هنگام دوچرخه سواری را درنظر بگیرید. اگر میان فرم زین و حالت بدنتان هماهنگی مناسبی وجود داشته باشد، حین دوچرخه‌سواری راحتی بیشتری احساس می‌کنید.

وجود تناسب میان فرم زین و با نوع کاربری؛ نکته مهم در هنگام خرید دوچرخه

توجه به تناسب میان نوع کاربری و سیستم دنده هنگام خرید دوچرخه

توجه به انتخاب سیستم دنده متناسب با نوع کاربری، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در مسیرهای مختلف، به‌راحتی دوچرخه‌سواری کنید و برای عبور از مسیرهای ناهموار با تعیین دنده مناسب، کمتر دچار مشکل شوید. برای مثال تعداد دنده بالا باعث می‌شود تا دوچرخه شما با سرعت بیشتر حرکت کند، اما گشتاوری کم‌تر به چرخ‌ها منتقل شود؛ بنابراین اگر دوچرخه با این ویژگی می‌خواهید به دنبال مدل‌های جاده‌ای و مسابقه‌ای آن بروید.

اگر به دنبال دوچرخه‌ای مناسب برای مسیرهای ناهموار هستید یا قصد دوچرخه‌سواری در مسیرهای کوهستانی را دارید، باید مدلی از این محصول را انتخاب کنید که سیستم دنده آن دقیقا برعکس دوچرخه‌های جاده‌ای عمل می‌کند. یعنی گشتاور بیشتری تولید می‌شود؛ اما چرخ‌ها آهسته‌تر حرکت می‌کنند. به‌علاوه، حتما در زمانی که قصد شرکت در مسابقه یا دوچرخه‌سواری در مسیری طولانی را دارید، یک ردیاب همراه خود داشته باشید. برای خرید این محصولات حفاظتی نیز بدانید که قیمت gps خودرو براساس نوع کاربرد، ابعاد و اندازه با یکدیگر متفاوت خواهد بود؛ بنابراین هنگام خرید باتوجه‌به این موضوع ردیاب موردنظرتان را خریداری کنید.

انتخاب دوچرخه با سیستم دنده مناسب؛ تجربه دوچرخه‌سواری لذت‌بخش

امکان تنظیم فاصله زین و دسته؛ مهم‌ترین نکته هنگام خرید دوچرخه

آیا می‌خواهید تجربه‌ای لذت‌بخش از دوچرخه‌سواری داشته باشید؟ حتما هنگام خرید این وسیله نقلیه غیرموتوری، امکان تنظیم فاصله زین و دسته را در نظر بگیرید. همچنین حالت دست‌ها در هنگام دوچرخه‌سواری به‌منظور انتقال قدرت مناسب با پدال و چرخ‌ها اهمیت فراوانی دارد؛ بنابراین هنگام خرید دوچرخه، برای حفظ حالت بدنی ایده‌آل، این موضوع را در نظر داشته باشید. 

ضمنا اگر قصد دوچرخه‌سواری در مسیرهای طولانی را دارید یا علاقمند به تجربه انجام چنین کاری در جنگل هستید، حتما وسایل ضروری لیست لوازم کمپینگ را نیز همراه خود ببرید تا خاطره شیرینی از تجربه این سفر داشته باشید.

توجه به فاصله میان زین با دسته‌ها؛ مهم‌ترین نکته در هنگام خرید دوچرخه

افزایش ایمنی سفر با دوچرخه به کمک بهترین ابزارهای ردیابی

در این مقاله به معرفی نکات مهم هنگام خرید دوچرخه مانند توجه به فاصله میان زین و دسته و جنس بدنه پرداختیم. همچنین توضیحاتی در مورد اهمیت استفاده از ردیاب‌ها هنگام دوچرخه‌سواری در مسیرهای مختلف ارائه دادیم با نصب بهترین ردیاب‌ها روی این وسیله نقلیه غیرموتوری سفری ایمن داشته باشید. به‌علاوه، خرید این مدل سیستم‌های حفاظتی از بخش فروشگاه همین سایت را توصیه می‌کنیم که امکان خرید ردیاب با قیمت مناسب و بالاترین کیفیت ممکن را برای شما فراهم می‌کند.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
امتیاز شما به این محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 7 = 70

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328