ایران رهیاب Blog Archives

5 روش استعلام بیمه بدنه را بشناسید

بهترین روش‌ها برای استعلام بیمه بدنه خودرو با ایران رهیافت

فرض کنید قصد خرید یک ماشین دست‌دوم را دارید. سوابق مربوط به بیمه بدنه خودرو برای شما خیلی مهم است و می‌خواهید در مورد آن اطلاعات دقیقی به دست آورید. از فروشنده در مورد بیمه بدنه خودرو سوال می‌کنید اما با این حال دنبال روش‌های مطمئن‌تری برای استعلام بیمه بدنه می‌گردید.

در این موارد با استفاده از چند روش می‌توانید از نوع بیمه بدنه خودرو، مدت‌زمان اعتبار آن و نوع پوشش‌ها باخبر شوید. ما در این مطلب در مورد چند روش استعلام بیمه بدنه به طور کامل توضیح می‌دهیم.

1. استعلام بیمه بدنه خودرو از بیمه مرکزی؛ سایت بیمه مرکزی (سنهاب)

هر فردی برای تامین امنیت خودرو خود راهکارهای مختلفی در نظر می‌گیرد. برخی روی ماشین دزدگیر نصب می‌کنند و عده‌ای هم با خرید جی پی اس امنیت اتومبیل را تا حد قابل توجهی بالا می‌برند. داشتن بیمه بدنه هم یکی از راهکارها برای محافظت از خودرو و جبران خسارت‌ها بعد از سرقت است.

بنابراین باید زمان تمدید بیمه‌نامه را به طور دقیق بدانیم و از طرفی هنگام خرید خودرو از اعتبار بیمه بدنه آن باخبر شویم. اولین راهکار و نخستین قدم، استعلام بیمه بدنه خودرو از بیمه مرکزی و سنهاب است. برای این منظور باید به سایت بیمه مرکزی به نشانی centinsur.ir مراجعه کنید. با کلیک روی گزینه «استعلام اصالت بیمه نامه» می‌توانید به بخش مورد نظر وارد شوید. بهتر است که بدانید استعلام بیمه بدنه از طریق این سایت هیچ هزینه‌ای ندارد و برای همه افراد نیز در دسترس است. در سهناب امکان استعلام بیمه بدنه به چند روش مختلف وجود دارد. در ادامه در مورد هر کدام از این روش‌ها به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

با خرید جی پی اس امنیت اتومبیل تا حد قابل توجهی بالا می‌ آید

2. استعلام بیمه بدنه کامیون و سواری با کد یکتا

برای استعلام بیمه بدنه باید برخی از اطلاعات مربوط به خودرو یا بیمه‌نامه در اختیار شما باشد. با توجه به اطلاعاتی که در دست دارید، می‌توانید به روش‌های مختلف اقدام کنید. از سال 1397 تا به امروز، روی بیمه‌نامه‌ها یک کد به نام کد یکتا درج می‌شود. اگر بیمه‌نامه خودرو در دسترس است با وارد کردن کد یکتا به همراه کد ملی، اطلاعات مربوط به بیمه‌نامه را مشاهده خواهید کرد. به‌علاوه به کمک این روش، اعتبار اطلاعات موجود در بیمه‌نامه هم قابل سنجش است.

بعد از این که خیال شما در مورد اعتبار بیمه‌نامه راحت شد، بهتر است روش امنیتی مطمئن‌تری هم برای جلوگیری از سرقت خودرو در نظر بگیرید. در واقع بیمه بدنه در نهایت بخش زیادی از خسارت ناشی از سرقت را جبران می‌کند. بیمه هیچ راهکاری برای جلوگیری از سرقت یا پس گرفتن خودرو دزدیده شده، پیش پای شما نمی‌گذارد. اما دریافت قیمت جی پی اس ماشین و خرید و نصب آن تا حد زیادی از خودرو شما در برابر سرقت محافظت می‌کند.

برای استعلام بیمه بدنه باید برخی از اطلاعات مربوط به خودرو یا بیمه‌نامه در اختیار شما باشد

3. استعلام بیمه بدنه خودرو با کد ملی و شماره بیمه نامه

قیمت ماشین این روزها به شدت بالا رفته است. بنابراین شما باید هنگام خرید خودرو نو یا دست‌دوم فکری برای حفظ این کالای گران‌بها داشته باشید. بهتر است ابتدا یک دستگاه جی پی اس مخفی روی ماشین نصب کنید و سپس از وضعیت بیمه بدنه آن باخبر شوید.

یکی از روش‌های استعلام بیمه بدنه، استفاده از شماره بیمه‌نامه است. برای استعلام بیمه بدنه به این روش، باید بعد از ورود به سایت بیمه مرکزی روی «استعلام با شماره بیمه نامه» کلیک کنید. وارد کردن اطلاعاتی مثل نام شرکت بیمه‌گر، شماره بیمه‌نامه به همراه شماره ملی استعلام‌کننده ضروری است. در نهایت روی گزینه «استعلام» کلیک می‌کنید و به اطلاعات مورد نیاز خود می‌رسید.

4. وارد کردن کد  VIN و استعلام بیمه بدنه خودرو

پشت کارت خودرو، یک کد شاسی یا همان کد VIN وجود دارد. این کد در مراحل استعلام بیمه بدنه به کار می‌آید. اگر بیمه‌نامه خود را گم کرده‌اید یا به هر دلیلی به آن دسترسی ندارید نگران نشوید. شما می‌توانید با استفاده از کد VIN اطلاعات مربوط به بیمه بدنه اتومبیل خود را دریافت کنید. با وارد کردن شماره موبایل و کد VIN در سایت بیمه مرکزی، اطلاعات بیمه بدنه در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

در ادامه اگر می‌خواهید کم‌حواسی یا غفلت اتفاق‌های بدتری برای اتومبیل شما رقم نزند، بهتر است به فکر خرید پرفروش ترین ردیاب خودرو هم باشید.

شما می‌توانید با استفاده از کد VIN اطلاعات مربوط به بیمه بدنه اتومبیل خود را دریافت کنید

5. روش انجام استعلام بیمه بدنه از طریق پیامک

گاهی ممکن است به دلایل مختلف به اینترنت یا سایت بیمه مرکزی دسترسی نداشته باشید. در این مواقع می‌توانید برای استعلام بیمه بدنه از روش پیامکی استفاده کنید. کافی است یک پیامک با یکی از شکل‌های زیر به شماره 30002621 بفرستید:

  • شماره بیمه نامه چاپ شده * کد ملی بیمه گذار*1
  • کد یکتای بیمه نامه * کد ملی بیمه گذار*2
  •  VIN *کدملی متعلق به شماره همراه استعلام کننده *3

مدتی پس از ارسال اس‌ام‌اس، نتیجه استعلام بیمه بدنه خودرو از طریق سایت یا پیامک به اطلاع شما خواهد رسید. اگر در حال خرید خودروی دست‌دوم هستید، بهتر است بعد از مشخص شدن نتایج استعلام‌ها، اشکالات خودرو را هم جستجو و بررسی کنید. مثلا علت روغن ریزی ماشین یا صدای زیاد موتور آن باید مشخص شود. به‌طور کلی هنگام خرید عجله نکنید و همه موارد احتیاط را در نظر بگیرید.

 آیا استعلام بیمه بدنه خودرو با پلاک امکان‌پذیر است؟ استعلام بیمه بدنه خودرو با پلاک

برخی افراد به اطلاعات شخصی مالک خودرو یا بیمه‌نامه دسترسی ندارند و قصد دارند فقط با شماره پلاک از وضعیت بیمه بدنه خودرو باخبر شوند. اما چنین امکانی برای شما وجود ندارد. برای استعلام بیمه بدنه یا بیمه شخص ثالث باید اطلاعاتی مثل کدملی، کد VIN، شماره بیمه‌نامه یا کد یکتا در دسترس شما باشد؛ بنابراین هنگام خرید خودرو، بدون تعارف از فروشنده بابت وضعیت بیمه ماشین بپرسید و از او بخواهید برای انجام مراحل استعلام بیمه بدنه یا شخص ثالث با شما همکاری کند.

برای استعلام بیمه بدنه یا بیمه شخص ثالث باید اطلاعاتی مثل کدملی، کد VIN در دسترس شما باشد

حرف آخر استعلام بیمه بدنه خودرو

برای استعلام بیمه بدنه خودرو به سایت بیمه مرکزی مراجعه کنید و بدون دردسر از اصالت بیمه‌نامه یا میزان و مدت اعتبار آن با خبر شوید. در این مطلب در مورد روش‌های استعلام بیمه بدنه به طور دقیق و جامع توضیح دادیم.

اما توصیه می‌کنیم برای تامین امنیت خودرو خود راهکارهای مطمئن‌تر و پیشگیرانه‌تری به کار ببندید. استفاده از جی‌پی‌اس خودرو در چنین مواردی واقعا کارساز است. یک ردیاب خودرو خریداری شده از سایت ایران رهیاب تا حد قابل‌توجهی جلوی سرقت را می‌گیرد و به محض لمس خودرو توسط سارقان به شما هشدار می‌دهد. به علاوه اگر به هر دلیلی شما به ماشین نرسید و به سرقت برود، ابزار مطمئنی مثل جی‌پی‌اس وجود دارد. ردیاب موقعیت مکانی خودرو را بعد از سرقت به‌صورت دقیق به شما نشان می‌دهد و مسیر رسیدن به آن‌ها را بی‌اندازه هموار می‌کند؛ بنابراین همین امروز فکری برای تامین امنیت خودرو خود کنید، چراکه فردا ممکن است دیگر کاملا دیر باشد.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
5 روش استعلام بیمه بدنه را بشناسید
4 از 13 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

98 − 93 =

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328