ایران رهیاب Blog Archives

استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی؛ گواهینامه چند روزه میاد؟

معرفی روش‌های استعلام گواهینامه رانندگی در سایت ایران رهیاب

طبق آمار رئیس پلیس راهور، تا از فروردین تا تیرماه ۱۴۰۱ یش از یک میلیون نوبت‌دهی اینترنتی برای صدور گواهینامه رانندگی دریافت شده و بیش از  429 هزار و 719 گواهینامه جدید صادر شده است. وجود این تعداد درخواست در ۴ ماه ابتدایی سال گویای زمان‌بر بودن صدور گواهینامه رانندگی است. برای استعلام گواهینامه با شماره ملی ۵ روش وجود دارد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. 

برای پاسخ به سوالات فرآیند درخواست تا دریافت گواهینامه رانندگی چقدر طول می‌کشد و استعلام گواهینامه با کد ملی چطور ممکن است؟ و اطلاع از  نحوه شناسایی گواهینامه اصل از تقلبی، مطالب این مقاله را به‌صورت‌کامل مطالعه کنید. 

تایم صدور گواهینامه؛ مدت زمان ارسال گواهینامه به درب منزل

پیگیری گواهینامه رانندگی و پیگیری کارت ماشین از مهم‌ترین مواردی است که یک فرد پس از قبولی در آزمون رانندگی و خرید خودرو بهتر است انجام دهد. پس از قبولی در آزمون رانندگی، اطلاعات فرد قبول شده توسط آموزشگاه رانندگی برای صدور گواهینامه به پلیس راهنمایی و رانندگی ارسال می‌شود. معمولا مدت زمان ارسال گواهینامه به درب منزل بین ۳۰ تا ۴۰ روز است. در این زمان گواهینامه رانندگی صادر و به آدرس ثبت شده شما ارسال می‌شود. 

اگر بیشتر از ۴۰ روز از انتظار شما برای دریافت گواهینامه می‌گذرد، باید نسبت به پیگیری صدور گواهینامه رانندگی اقدام کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که یک تا دو هفته پس از دریافت پیامک «گواهینامه شما تحویل پست گردید»، گواهینامه رانندگی به منزل شما ارسال خواهد شد. در ادامه روش‌های پیگیری صدور گواهینامه با کد ملی را ذکر می‌کنیم.

۴۰ روز بعد قبولی در آزمون؛ بهترین زمان پیگیری گواهینامه رانندگی

استعلام از سایت پست؛ پیگیری گواهینامه با شماره مرسوله

برای پیگیری گواهینامه از پست، به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی گواهینامه به آدرس اینترنتی najatracking.post.ir مراجعه کنید. از قسمت جست‌و‌جو، نوع سند را روی گواهینامه تنظیم کنید و پس از وارد کردن کد ملی و عدد خواسته شده، گزینه جستجو را بزنید. با این کار آخرین پیگیری گواهینامه از ناجا برای شما نشان داده می‌شود.  

سایت شرکت پست؛ درگاه پیگیری گواهینامه از پست

استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی از طریق تلفن

اگر به اینترنت دسترسی ندارید یا دوست دارید از طریق تلفن رهگیری گواهینامه رانندگی را انجام دهید، با گرفتن یکی از شماره های ۸۱۲۵۳۵۷۳ و ۸۱۲۵۳۵۶۱ و وارد کردن کد ملی می‌توانید از آخرین وضعیت صدور گواهینامه رانندگی مطلع شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که باید ۴۰ روز از قبولی شما در آزمون رانندگی گذشته باشد تا بتوانید برای استعلام از این شماره تلفن‌ها کمک بگیرید. 

اگر تجربه کافی در رانندگی ندارید و همواره ترس از به سرقت رفتن ماشینتان دارید، پیشنهاد می‌کنیم برای خودرو دزدگیر جی پی اس تهیه کنید. این ردیاب‌ها قابلیت کار کردن بدون برق تا 72 ساعت، شنود و خاموش کردن ماشین از راه دور را دارند. در نتیجه اگر خودروی‌تان سرقت شد به راحتی‌می‌توانید موقعیت آن را ردیابی کنید. 

پیگیری صدور گواهینامه از طریق پیامک با سامانه پیامکی 1101202010

به‌منظور پیگیری گواهینامه از طریق پیامک، می‌توانید با ارسال عدد ۱ به سرشماره ۱۱۰۰، پیگیری صدور گواهینامه را انجام دهید. این سامانه متعلق به پلیس +۱۰ است. پس از درخواست پیگیری وضعیت گواهینامه از این سامانه، پیامکی مبنی بر تایید شماره تلفن و کد ملی برای‌تان ارسال می‌شود. شما در این مرحله با ارسال عدد ۰، صحت اطلاعات مندرج در پیامک را تایید می‌کنید. 

هزینه ارسال هر SMS برای پیگیری گواهینامه از طریق پیامک در سال ۱۴۰۲، مبلغ ۱۰۰ تومان است و این خدمت برای مشترکین اپراتور ایرانسل و همراه اول قابل‌استفاده است. همچنین می‌توانید با ارسال عدد ۴ به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۱۰ از وضعیت گواهینامه رانندگی خود مطلع شوید. 

به‌طورکلی ارسال پیامک در زمینه‌های مختلف برای مالک خودرو کاربرد دارد. سامانه‌های پیامکی از پیگیری صدور گواهینامه تا رهگیری موقعیت جغرافیایی ماشین کاربرد دارد. چگونه ارسال پیامک برای موقعیت‌یابی ماشین استفاده می‌شود؟ با نصب دستگاه شنود سیم کارتی بدون نیاز به شارژ، امکان ردیابی وسایل شخصی مثل ماشین با دریافت پیامک از دستگاه امکان‌پذیر است.

استعلام گواهینامه از ناجا با مراجعه به پلیس+۱۰ 

برای اینکه بتوانید با مراجعه حضوری نسبت‌به استعلام گواهینامه رانندگی پلیس 10 اقدام کنید ابتدا به نزدیک‌ترین دفتر پلیس بعلاوه ۱۰ مراجعه کرده و با ارائه کد ملی، از آخرین وضعیت صدور گواهینامه رانندگی مطلع شوید. همچنین افرادی که نقص در مدارک ارسالی دارند، نیاز است تا به‌صورت حضوری به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه و رفع نواقص را انجام دهند. 

پلیس بعلاوه ۱۰، یکی از مراکز پیگیری وضعیت صدور گواهینامه

پیگیری گواهینامه از طریق اینترنت؛ استعلام گواهینامه از سامانه پیشخوان 24

سایت پیشخوان ۲۴ به نشانی اینترنتی pishkhan24.com/drivinglicence برای پیگیری گواهینامه از طریق اینترنت مناسب است. برای رهگیری وضعیت گواهینامه رانندگی کافی‌است به این سایت مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی و شماره همراهتان و انتخاب گزینه پیگیری گواهینامه، از آخرین وضعیت صدور آن مطلع شوید. 

شناخت گواهینامه جعلی؛ استعلام اصالت گواهینامه رانندگی با کد ملی

برای اینکه بتوانیم استعلام اعتبار گواهینامه رانندگی را تشخیص دهیم و دچار عواقب سوء استفاده مجرمین از گواهینامه نشویم بهتر است با نحوه استعلام اصالت گواهینامه رانندگی با کد ملی آشنا باشیم. برای اینکه بتوانید از اصلی بودن گواهینامه رانندگی مطلع شوید با ارسال عدد ۱ به سامانه ۱۰۰ پلیس و وارد کردن کد ملی و نام روی کارت از اصلی یا جعلی بودن آن اطمینان حاصل کنید. 

یکی از سوء استفاده‌های مجرمین از کارت گواهینامه تقلبی این است که با سوء استفاده از اطلاعات هویتی دیگران در هنگام بروز تصادف، گواهینامه جعلی با نام و مشخصات تقلبی را برای پیگیری درخواست خسارت از بیمه به شما تحویل داده و با بیان اینکه عجله دارند یا کار فوری برای‌شان پیش آمده، از صحنه تصادف فرار می‌کنند. 

توصیه می‌شود برای چنین شرایطی خودروی‌تان را به ردیاب مجهز کنید. این ردیاب با داشتن ابعاد متناسب، قابلیت شنود بسیار قوی و جنس مقاوم مانند یک ردیاب جاسوسی عمل کرده و کمک می‌کند اطلاعات لازم از فرد یا وسیله نقلیه مورد‌نظر را به دقت به دست بیاورید و در مواقع لزوم آن را به کار بگیرید. برای اطلاع از قیمت جی پی اس خودرو شنود دار به سایت ایران رهیاب مراجعه کنید.

سامانه ۱۰۰ پلیس؛ درگاه استعلام اعتبار گواهینامه رانندگی

استعلام اعتبار گواهینامه رانندگی با دقت در جعلی و اصلی بودن گواهینامه

پس از قبولی در آزمون رانندگی، «چگونه بفهمیم گواهینامه صادر شده» و «گواهینامه چند روزه» میاد از مهم‌ترین سوالات مطرح شده درباره گواهینامه رانندگی هستند. معمولا از زمان قبولی در آزمون رانندگی تا ارسال گواهینامه به درب منزل حداقل ۴۰ روز زمان می‌برد. پیشنهاد می‌کنیم در زمان انتظار، به تمرین رانندگی بپردازید و اگر خودرویی خریداری کرده‌اید، نسبت به ایمن کردن آن با نصب تجهیزات همچون ردیاب آهنربایی کوچک اقدام کنید تا گواهینامه به دست شما رسیده و شروع به رانندگی با ماشین خودتان کنید. 

همچنین، پیگیری صدور گواهینامه با کد ملی از چند طریق امکان‌پذیر است که مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استعلام گواهینامه از پست، پلیس +۱۰ و سامانه پیامکی پلیس اشاره کرد. اگر شما روش دیگری برای رهگیری گواهینامه با کد ملی می‌شناسید حتما آن را در قسمت دیدگاه‌ها با ما و سایر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید. 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی؛ گواهینامه چند روزه میاد؟
2.7 از 7 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 3 = 15

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328