ایران رهیاب Blog Archives

بهترین نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو

بررسی نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو در ایران رهیاب

خرید و فروش خودرو از معمول‌ترین معامله‌هایی است که این روزها انجام می‌شود. این نوع معامله پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. خریدار و فروشنده باید قبل از هر چیز بر سر نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو به توافق برسند و روشی مطمئن و امن را انتخاب کنند. روش‌های متنوعی برای پرداخت پول در معامله خودرو وجود دارد. در این مطلب در مورد نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو به‌طور کامل توضیح می‌دهیم.

خرید خودرو دست دوم یا صفر کیلومتر به‌صورت نقدی

در برخی موارد فروشنده از خریدار می‌خواهد وجه معامله را به‌صورت نقدی و قبل از تحویل خودرو پرداخت کند. هر نوع واریز فوری وجه، در دسته پرداخت نقدی قرار می‌گیرد.
در این نوع معامله خودرو، خریدار در چند مرحله پول را پرداخت می‌کند. مثلا حدود 5 تا 10 درصد وجه هنگام تنظیم قرارداد پرداخت می‌شود. در مرحله بعد خریدار مبلغ عمده‌ای را هنگام تعویض پلاک واریز می‌کند و مبلغ مختصری هم برای مرحله دریافت سند باقی می‌ماند. بهتر است به‌عنوان خریدار همه این مراحل را در صورت امکان در مبایعه‌نامه درج کنید و در هر مرحله نیز از فروشنده رسید بگیرید. به‌محض تحویل اتومبیل هم حتما به فکر تامین امنیت آن باشید و قبل از هر چیز یک ردیاب خودرو روی آن نصب کنید.

انجام معامله خودرو به‌صورت چکی

یک نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو دریافت چک است. دریافت چک از خریدار ریسک‌های خاص خود را دارد؛ بنابراین باید همه جوانب احتیاط را درنظر بگیرید. حتما از خریدار چک رمزدار بین‌بانکی بخواهید و شماره چک به همراه تاریخ وصول را در مبایعه‌نامه درج کنید. برخی افراد برای محکم‌کاری بیشتر هنگام خرید خودرو کپی چک را نیز با امضای فروشنده می‌گیرند. دریافت رسید در برابر پرداخت پول یا گرفتن چک را نیز فراموش نکنید. در فاصله‌ بین انجام معامله و تحویل ماشین حتما راهنمای خرید ردیاب خودرو را هم به‌طور کامل مطالعه کنید، تا در مرحله بعدی برای تامین امنیت آن به مشکل برنخورید.

جایگزین: دریافت چک؛ یک نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو

بررسی نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو به‌صورت اقساطی

قبل از انجام معامله خودرو شما به اطلاعات کاملی در موارد مختلف نیاز دارید. هم باید روش‌های پرداخت را بشناسید و هم اطلاعات کاملی در مورد روش‌های جلوگیری از سرقت مثل خرید gps خودرو به‌دست آورید. یکی از روش‌های پرداخت وجه در معامله خودرو، پرداخت قسطی است. در این روش شما قراردادی با یک شرکت لیزینگی معتبر، نمایشگاه ماشین یا بانک می‌بندید و مبلغ را به‌طور اقساطی پرداخت می‌کنید. در واقع آن‌ها مبلغی را به شما وام می‌دهند و در طول مدت‌زمانی مشخص به‌صورت ماهیانه پس‌می‌گیرند. بهتر است قرارداد را دقیق و بندبه‌بند بخوانید و همه جوانب احتیاط را در نظر بگیرید. میزان وجه اقساطی، مقدار مبلغ نهایی، نحوه انتقال سند و موعد تحویل خودرو را با شرکت یا نمایشگاه چک کنید و با متن قرارداد تطبیق دهید. مواردی مثل شرایط فوت فروشنده یا موارد مربوط به تغییر قیمت هم باید از قبل چک شوند. معامله شما با افزایش احتمالی قیمت در بازار یا فوت فروشنده نباید به‌هم بخورد.

پارکینگ مبادله پول و خودرو؛ از روش‌های پرداخت پول در معاملات خودرو

خرید خودرو دست دوم به روش پارکینگ مبادله پول و خودرو

یک نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو وجود دارد که هم جالب و هم عجیب است. در این روش خریدار باید نصف بیشتر مبلغ را هنگام تنظیم قولنامه بپردازد. بعد از این مرحله خودرو به یک پارکینگ عمومی مطمئن می‌رود. اگر روی خودرو دزدگیر هوشمند نصب باشد بهتر است و خیال هر دو طرف هم راحت‌تر می‌شود. در مرحله بعدی خریدار و فروشنده قبض پارکینگ را نصف می‌کنند. خریدار تا موعد بعدی مابقی پول را آماده می‌کند، به فروشنده می‌پردازد و سند خودرو منتقل می‌شود. حالا فروشنده نصف قبض به همراه وکالت تعویض پلاک را به خریدار می‌دهد تا بتواند خودرو را از پارکینگ تحویل بگیرد و پلاک را عوض کند. البته این روش هم خطرهای مخصوص به خود را دارد و بهتر است با فرد مطمئنی معامله کنید که در میانه مسیر پشیمان نشود و زیر معامله خودرو نزند.

 

معامله خودرو به روش معاوضه یا طاق زدن

این روزها قیمت‌ها به‌شدت بالا رفته‌اند و نوسان بسیاری هم دارند. بنابراین خیلی‌ها ترجیح می‌دهند به جای خرید و فروش، خودروی خود را معاوضه کنند تا از ضررهای احتمالی در امان بمانند. همه چیز در این نوع معامله توافقی انجام می‌شود. بنابراین بهتر است اموال را به‌صورت قانونی ارزش‌گذاری کنید و مراحل کار را هم در دفاتر و بنگاه‌های معتبر انجام دهید. به‌علاوه توصیه می‌شود همه مراحل معامله خودرو مکتوب شوند و در هر مرحله هم رسید دریافت کنید. در فاصله‌ای که قرار است اتومبیل را تحویل بگیرید، برای حفظ امنیت آن به فکر محافظ ضد سرقت خودرو هم باشید. چرا که ممکن است با کوچک‌ترین بی‌احتیاطی امنیت خودرو شما به خطر بیفتد و طعمه سارقان شود.

معاوضه یا طاق زدن؛ یکی از رایج‌ترین روش‌های پرداخت پول در معاملات خودرو

استفاده از رمز ارزها؛ روشی جدید برای انجام معامله خودرو

بعضی‌ها تصور می‌کنند معامله خودرو با رمز ارزها مطمئن‌تر است و معافیت مالیاتی هم دارد. هر دو این تصورات، غلط هستند. سند خودرو به خریدار منتقل می‌شود و باید مالیات آن را بپردازید. به‌علاوه انواع کلاهبرداری در این روش وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها هوشیار باشید. بنابراین به‌هیچ عنوان زیر بار معامله وکالتی و غیرحضوری به این روش نروید و به‌صورت حضوری معامله کنید. این نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو جدید است و باید مراقب کلاهبرداران باشید.

روش خرید خودرو و  نحوه تامین امنیت آن؛ هر دو مهم و حیاتی

هنگام خرید خودرو قرار است پول قابل‌توجهی بین فروشنده و خریدار رد و بدل شود. بنابراین باید نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو مطمئن و دقیق باشد. خودرو این روزها کالایی بسیار گران، کاربردی و ارزشمند به حساب می‌آید و بهتر است همه موارد امنیتی برای خرید و نگهداری آن را بدانید و در نظر بگیرید. بعد از انجام معامله خودرو و دریافت آن هم باید به فکر تامین امنیت اتومبیل خود باشید. نصب ردیاب خودرو یکی از بهترین‌ راه‌ها برای حفظ امنیت خودرو و جلوگیری از سرقت آن است. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره خرید جی‌پی‌اس خودرو با شماره مجموعه ایران رهیاب 22410328-021 تماس بگیرید و برای امنیت همیشگی اتومبیل قدمی بزرگ و مطمئن بردارید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
بهترین نحوه پرداخت پول در معاملات خودرو
4.3 از 4 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 6

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328