ایران رهیاب Blog Archives

راهنمای خرید خودرو تصادفی

نحوه تشخیص ماشین تصادفی؛ در خرید خود دقت کنید

راهنمای خرید خودرو تصادفی

شاید تا چند سال پیش به راحتی می‌توانستید یک خودروی تصادفی یا چپی را تشخیص بدهید. اما این روزها تشخیص ماشین تصادفی کار راحتی نیست. زیرا روش‌های ترمیم و تعمیر ماشین‌های تصادفی روزبه‌روز پیشرفت می‌کند.

بنابراین اگر می‌خواهید خودرو کارکرده بخرید، باید اطلاعات خود را به‌روز کنید. در این مطلب همه نکات مهم خرید خودرو دسته دوم را توضیح داده‌ایم. مطالعه این مقاله باعث می‌شود تا جلوی ضرر خرید را بگیرید، قبل از این‌که دیر شود.

تشخیص رنگ‌خوردگی خودرو کارکرده؛ تشخیص تصادف با کارشناسی رنگ خودرو

تشخیص ماشین تصادفی و رنگ‌خورده کار سختی است؛ ولی غیرممکن نیست. کافی است اطلاعات کاملی در  مورد رنگ‌خوردگی ماشین داشته باشید تا بتوانید حین خرید، خودروی رنگ‌شده را تشخیص دهید. توجه به این نکته‌ها به شما کمک زیادی می‌کند:

  • ماشین را زیر نور طبیعی به‌خوبی بررسی کنید. دور ماشین بچرخید و بادقت رنگ بدنه ببینید. رنگ همه قسمت‌ها باید یکنواخت و یکدست باشد.
  • انگشت خود را روی لبه‌های درزها، درها، پنجره‌ها، کاپوت و گلگیرها بکشید. همه این قسمت‌ها باید نرم باشد. وجود زبری و ناهمواری در این قسمت‌ها می‌تواند نشانه رنگ‌شدگی باشد.
  • در کارخانه قبل از هر چیز، بدنه اتومبیل رنگ می‌شود و سپس بقیه قطعه‌ها را سوار می‌کنند. بنابراین نباید اثری از رنگ‌پاشیدگی روی سیم‌ها و قطعه‌ها وجود داشته باشد.
  • پیچ و مهره‌های کاپوت و جلوبندی را بررسی کنید. رنگ روی آن‌ها باید با رنگ بدنه یکی باشد. در غیراین‌صورت باید به باز شدن پیچ‌ها و رنگ‌شدگی ماشین شک کنید.
  • یک ضخامت سنج رنگ خودرو در تشخیص ماشین تصادفی کمک زیادی به شما می‌کند. با کمک این دستگاه ضخامت رنگ بدنه را در قسمت‌های مختلف می‌سنجید. ضخامت رنگ اصلی بدنه بین 70 تا 110 میکرون است. اگر در قسمتی از اتومبیل این ضخامت بیشتر از 110 بود، به رنگ‌شدگی ماشین شک کنید.

قبل از اطمینان از رنگ‌شدگی اتومبیل، برای خرید آن اقدام نکنید. بعد از بررسی کامل، خودرو کارکرده را بخرید و با نصب بهترین جی پی اس خودرو امنیت آن را برای همیشه تضمین نمایید.

کارشناسی رنگ خودرو، بهترین روش بررسی بدنه ماشین

بررسی سقف ماشین؛ مشکلات ماشین چپی و هزینه تعمیر آن

سقف خودرو حساس است و با هر ضربه‌ای از فرم اصلی خود خارج می‎شود. وقتی ضربه‌ای به سقف اتومبیل وارد می‌شود، شیب سقف و شکل ستون‌ها تغییر می‌کند. تعمیرکار تلاش می‌کند سقف را به حالت اولیه برگرداند، اما این‌کار به‌راحتی‌ انجام نمی‌شود. هنگام خرید ماشین کارکرده بادقت به سقف، ستون‌ها و پرس‌های دور درهای خودرو نگاه کنید. اگر متوجه مورد مشکوکی شدید، حتما از یک مکانیک باتجربه کمک بخواهید. شاید شما برای خرید جی پی اس خودرو به مشورت نیاز نداشته باشید و از یک سایت مطمئن خرید کنید. ولی برای تشخیص ماشین تصادفی بهتر است از یک تعمیرکار باسابقه مشاوره بگیرید.

شاسی و فرمان اتومبیل؛ تشخیص شاسی تصادفی چگونه ممکن است؟

در تصادفات بسیاری از اتومبیل‌ها از جلو ضربه می‌خورند. شاسی این ماشین‌های تصادفی دچار آسیب جدی می‌شوند و تنظیمات فرمان آن‌ها به هم می‌ریزد. تعمیرکارها سعی می‌کنند شاسی این خودروها را دوباره بکشند تا به حالت اولیه درآورند. اما این ماشین‌ها هیچ‌وقت شبیه روز اول نمی‌شوند. اگر با خودرو آشنا باشید، می‌توانید با بررسی فرمان و رانندگی با ماشین متوجه این مشکلات شوید.

اگر تشخیص ماشین تصادفی برای شما مشکل است و به اظهارات فروشنده شک دارید، می‌توانید از یک کارشناس کمک بگیرید. از کارشناس بخواهید شاسی‌های خودرو کارکرده را روی چاله مخصوص بررسی کند. بعد از اطمینان از سلامت خودرو، مهم‌ترین نکته، خلافی خودرو است. برای این‌کار می‌توانید از ساده ترین روش استعلام خلافی خودرو استفاده کنید.

از کنار لقی‌ها آسان نگذرید؛ بررسی چفت و سالم بودن پنل‌های خودرو کارکرده

برخی از فروشنده‌ها برای فروش خودرو کارکرده با قیمت بالا، ادعاهایی می‌کنند که واقعیت ندارد. مثلاً ممکن است بگویند خودرو به‌هیچ عنوان تصادفی نیست و چندین سال تخفیف بیمه دارد. برای ثابت شدن این ادعا حتما استعلام بیمه شخص ثالث را جزو برنامه‌های خود قرار دهید.

علاوه‌بر آن حتما دقت کنید همه اجزای خودرو (گلگیرها، قاب درها، در صندوق عقب، قاب سانروف) کنار هم چفت هستند و بین اجزا فاصله نیست. سپرها را بررسی کنید و مراقب باشید لقی نداشته باشند. همه این موارد را در دو طرف اتومبیل مورد بررسی قرار دهید. اگر دو طرف با هم فرق دارند، به تصادفی بودن خودرو کارکرده شک کنید و از یک کارشناس در مورد نحوه تشخیص ماشین تصادفی مشورت بگیرید.

بررسی خودرو کارکرده توسط کارشناس معتبر؛ اطمینان از سلامت ماشین

برای خرید ماشین کارکرده و انجام مراحل انتقال سند خودرو عجله نکنید. قبل از تصمیم قطعی برای خرید، همه محکم‌کاری‌ها برای تشخیص ماشین تصادفی را انجام دهید. یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید جدی بگیرید، بررسی زیر خودرو است.

اگر در زیر خودرو پوششی رزینی به چشمتان خورد، به عوض شدن قطعه‌های آن قسمت شک کنید. چرا که مکانیک‌ها بعد از تعمیر یک ناحیه، سطح آن را پوششی رزینی می‌زنند. این پوشش مانع پوسیدگی و زنگ‌زدگی قطعات خواهد شد. در این مرحله حتما از فروشنده توضیح بخواهید و درنهایت با یک تعمیرکار خبره مشورت کنید.

کارشناسان خودرو، بهترین افراد برای بررسی سلامت فنی ماشین

نکات مهم در تشخیص ماشین سالم کار‌کرده از تصادفی

علاوه‌بر بررسی کارشناس برای سلامت خودرو، با توجه به چند نکته مهم هنگام خرید خودرو کارکرده، می‌توانید ضرر را به حداقل برسانید. این نکات مهم به شرح زیر است.

  • دقت کنید همه پیچ‌ها در همه قسمت‌های ماشین مخصوصا در بخش گلگیرها سفت باشند.
  • پیچ‌ومهره‌های خورده‌شده، زنگ‌زده و آسیب‌دیده را جدی بگیرید. این مورد می‌تواند نشانه‌ای از تصادف و تعویض قطعه‌ها باشد.
  • وجود ترک روی شیشه جلو ، مخصوصا ترک‌های شبیه به تار عنکبوت می‌تواند در اثر تصادف ایجاد شده باشد.
  • به چراغ‌ها دقت کنید. ناهماهنگی چراغ‌ها را جدی بگیرید و در مورد آن از فروشنده سوال کنید.
  • خط‌های روی بدنه که در اثر انعکاس نور ایجاد می‌شوند باید صاف و بی‌نقص باشند. فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌های روی بدنه، خبر از چکش خوردن می‌دهند و نشانه خوبی نیستند.

باتوجه به همه این موارد، می‌توانید در تشخیص ماشین تصادفی موفق باشید و خریدی مطمئن را تجربه کنید.

بررسی دقیق خودرو دست دوم، ضامن خریدی مطمئن

حفظ مال و برقراری امنیت خودرو خریداری شده با نصب ردیاب ماشین

قبل از خرید هر چیزی باید در مورد آن اطلاعات کافی به دست آورید. این قانون در مورد خرید ماشین کارکرده هم به‌شدت صادق است. هنگام خرید ماشین اگر تجربه و اطلاعات کافی نداشته باشید، به‌راحتی فریب می‌خورید و ضرر سنگینی متحمل می‌شوید.

در این مطلب سعی کردیم در مورد تشخیص ماشین تصادفی به‌طور‌کامل توضیح دهیم و شما را با نکات مهم خرید خودرو کارکرده آشنا کنیم. با انجام قدم‌به‌قدم همه این مراحل، خرید مطمئن و شیرینی در انتظار شما خواهد بود. حفظ مال بسیار اهمیت دارد. بعد از خرید بهترین ماشین ممکن، باید برای حفظ آن نیز اقدام کنید. بهترین راه برای جلوگیری از سرقت خودرو، نصب ردیاب است. اگر شما نیز تجربه‌ای در زمینه خرید ماشین کارکرده و حفظ آن دارید، در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
راهنمای خرید خودرو تصادفی
5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

77 − 70 =

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328