ایران رهیاب Blog Archives

بررسی علت کار نکردن دزدگیر ماشین و بهترین راه‌حل برای رفع مشکل

علت کار نکردن دزدگیر ماشین

علت کار نکردن دزدگیر ماشین چیست؟ چرا آگاهی از دلایل کار نکردن دزدگیر و رفع مشکل آن مهم است؟ ممکن است در طول روز با خودروی شخصی به جاهای مختلفی برویم و در مکان‌های متعددی توقف کنیم. یکی از مهمترین ابزاری که امنیت وسیله نقلیه ما را تامین می‌کند، دزدگیر ماشین است. در نتیجه خرابی و درست کار نکردن ریموت باعث بروز نگرانی می‌شود. چند دلیل عمده برای این مشکل وجود دارد. در این مقاله به بررسی علت کار نکردن دزدگیر ماشین می‌پردازیم و شما را با راه‌حل مناسب برای رفع این مشکل آشنا می‌کنیم.

خرابی ریموت می‌تواند علت کار نکردن دزدگیر ماشین باشد

یکی از عمده‌ترین دلایل کار نکردن دزدگیر ماشین، قدیمی بودن یا خراب شدن آن است. اگر ریموت قدیمی باشد، احتمال از کار افتادن باتری آن بسیار است و نباید از این اتفاق تعجب کرد. در این صورت اگر باتری ریموت قابل تعویض باشد، آن را تعویض و دوباره از ریموت مثل سابق استفاده کنید. اما اگر باتری قابل تعویض نباشد، راهی برای تعمیر و رفع مشکل وجود ندارد و باید به فکر تهیه یک دزدگیر جدید باشید. غیر از بحث قدیمی شدن باتری، خراب شدن ریموت مثل نقص در آنتن و خرابی‌های سیم‌کشی، می‌تواند علت کار نکردن دزدگیر ماشین باشد. یکی از روش‌های جایگزین برای رها شدن از این مشکلات، استفاده از جی پی اس خودرو به جای دزدگیر است.

خراب شدن ریموت یکی از دلایل عمده کار نکردن دزدگیر ماشین

ایراد در فیوز دزدگیر، علت کار نکردن ریموت

یکی از اجزای تشکیل دهنده دزدگیر، فیوز است. باتوجه‌به اینکه این قطعه معمولا با دقت و کیفیت بالایی ساخته می‌شود، خیلی نباید نگران آن بود. اما ممکن است که گاهی فیوز دزدگیر هم ایراد داشته باشد. برای اینکه متوجه شوید مشکل از فیوز است یا خیر، می‌توانید از ابزاری به نام مولتی‌متر استفاده کنید. این ابزار سلامت فیوز دزدگیر را چک می‌کند. اگر فیوز سالم بود، باید به سراغ دلایل دیگر بروید، اما اگر ایراد از فیوز باشد، راه‌حل ممکن تعویض فیوز یا نصب بهترین دزدگیر و ردیاب خودرو به‌جای استفاده از دزدگیر است.

تست دزدگیر ماشین با بررسی قفل مرکزی

در بررسی علت کار نکردن دزدگیر ماشین، بررسی سلامت قفل مرکزی هم یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید. در صورت خرابی یا بروز مشکل برای قفل مرکزی، عملکرد ریموت دزدگیر هم دچار مشکل می‌شود. در بعضی مواقع به‌خاطر گردوغبار یا ورود یک جسم خارجی، ممکن است قفل مرکزی به خوبی گذشته کار نکند. پس بهتر است هر چند وقت یک‌بار آن را تمیز کنید. بعضی مواقع با انجام همین کار ساده متوجه تغییرات بزرگی خواهید شد. در بعضی مواقع افراد چک کردن این مورد را فراموش می‌کنند؛ در این‌صورت برای جلوگیری از بروز مشکل و پیدا کردن ماشین در صورت سرقت، می‌توانید از ردیاب پلیسی بدون نیاز به نصب استفاده کنید. یکی از مزیت‌های این ردیاب، مخفی بودن آن است. معمولا ردیاب‌های پلیسی زیر بدنه خودرو می‌چسبند و به‌طور دقیق موقعیت مکانی خودرو را نشان می‌دهند.

ارتباط مناسب نداشتن کلیدها با ماشین، علت کار نکردن دزدگیر ماشین

علت قفل نکردن دزدگیر ماشین، می‌تواند عدم ارتباط مناسب بین کلید و قفل ماشین باشد. یعنی برای جلوگیری از این مشکل، باید کلید گیرنده و FOB از همان آغاز، برای ارتباط با خودرو برنامه‌ریزی شده باشد. برای ثابت شدن اینکه آیا مشکل از دزدگیر است، از ریموت یدک استفاده کنید. اگر ریموت دوم کار کرد، مشکل از خرابی دزدگیر است و باید تعمیر شود. اما اگر ریموت دزدگیر دوم هم کار نکرد، مشکل از عدم اتصال مناسب ریموت با ماشین است. بعد از چک کردن این موضوع و برقراری ارتباط مناسب بین کلید و ماشین، مشکل کار نکردن دزدگیر‌ رفع می‌شود.

عدم اتصال مناسب ریموت با ماشین، علت کار نکردن دزدگیر ماشین

کم بودن شارژ باتری، علت کار نکردن ریموت دزدگیر تصویری

یکی از دلایل عمده کار نکردن ریموت دزدگیر پراید و پژو پارس یا علت کار نکردن ریموت دزدگیر تصویری و ایزیکار، کم بودن باتری اتومبیل است. چه زمانی ایراد از باتری ماشین است؟ اگر می‌بینید که دزدگیر ماشین شب‌ها قطع می‌شود و باتری ماشین صبح از کار افتاده است، در این صورت احتمالا علت روشن نشدن ماشین، از خرابی یا کم بودن شارژ باتری است. دزدگیرها از برق خودرو استفاده می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود که به باتری ماشین ضربه بزنند. یکی از بهترین جایگزین‌ها برای جلوگیری از بروز این مشکل، استفاده از جی پی اس به‌عنوان کوچکترین ردیاب شخصی است. 

برای اتصال مطمئن دزدگیر، باتری ماشین را چک کنید

گیر کردن اجسام خارجی یکی از دلایل کار نکردن دزدگیر ماشین

ماشین‌های مدرن، به سنسور ضامن کاپوت مجهز هستند. این سنسور در صورتی‌که کسی بخواهد کاپوت ماشین را به‌زور باز کند، دزدگیر را فعال می‌کند. اما گاهی شاهد هستیم که این سنسورها به درستی کار نمی‌کنند. این موضوع چندان عجیب نیست، زیرا خیلی از مواقع قرار گرفتن ماشین در زیر درخت یا رفتن به طبیعت، باعث می‌شود که اجسام خارجی یا گردوغبار وارد محل قرارگیری سنسور شود. در این صورت با تمیز کردن سنسور، مشکل قطع صدای دزدگیر به‌طور کامل رفع می‌شود. اما ممکن است علت کار نکردن دزدگیر ماشین، دستکاری و غیرفعال کردن سنسور باشد. در این صورت اگر سنسور آسیب جدی دیده باشد، باید به فکر تعویض آن باشید. همچنین اگر سوال دارید که مراحل تعویض پلاک خودرو یا کد VIN چیست و چه کاربردی دارد؟ می‌توانید به دیگر مقالات بلاگ ایران رهیاب مراجعه کنید.

جی پی اس خودرو ایران رهیاب بهترین راه‌حل برای رفع مشکل کار نکردن دزدگیر ماشین

در این مقاله شما را با علت کار نکردن دزدگیر ماشین و توجه به نکات مهم برای رفع چنین مشکلی آشنا کردیم. اکثر دلایل مثل گیر کردن جسم خارجی و خرابی باتری دزدگیر، بسیار ساده هستند و با چک کردن آن‌ها می‌توانید مشکل را به‌طور کامل حل کنید. اما اگر از تعویض مداوم قطعات و باتری دزدگیر خسته شده‌اید یا دزدگیر را وسیله مطمئنی برای محافظت از خودرو نمی‌دانید، بهترین کار این است که به جای دزدگیر از جی پی اس خودرو و ردیاب‌های فوق پیشرفته ایران رهیاب استفاده کنید. اگر در گذشته تجربه‌ای مشابه از کار نکردن دزدگیر یا استفاده از جی پی اس ماشین داشتید، خوشحال می‌شویم این تجربه را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
بررسی علت کار نکردن دزدگیر ماشین و بهترین راه‌حل برای رفع مشکل
2.8 از 6 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

35 − 31 =

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328