ایران رهیاب Blog Archives
معاینه فنی برتر با سایت ایران رهیاب

اگزوز برخی از خودروها با هربار گاز دادن، حجم بالایی از دود و آلاینده‌ها را وارد هوا می‌کند. این دسته از اتومبیل‌ها هوا را به شدت آلوده می‌کنند و برای محیط زیست هم مضر هستند. البته چند سالی است که خیابان‌ها هر روز از این مدل ماشین‌ها خالی‌تر می‌شوند.

قوانین سخت‌گیرانه و اجباری شدن معاینه فنی خودرو باعث کاهش تعداد این ماشین‌ها شده است. معاینه فنی برتر باز هم یک قدم جلوتر می‌گذارد و با استانداردهای دقیق‌تری خودروها را معاینه می‌کند. معاینه فنی برتر در زمینه آلودگی هوا و بهبود شرایط محیط زیستی قوی‌تر عمل می‌کند. در این مطلب، به‌طورمفصل در مورد معاینه فنی برتر و تفاوت آن با معاینه فنی معمولی توضیح می‌دهیم.

معاینه فنی چیست و چه مواردی را بررسی می‌کند؟

خودروهای صفر کیلومتر کاملا سالم هستند و خطری از نظر ایجاد آلودگی ندارند؛ بنابراین همین که برای تامین امنیت این ماشین‌ها به فکر خرید gps خودرو باشید، کافی است. اما خودروهایی با عمر بالاتر از 4 سال باید از نظر سلامت و میزان آلایندگی بررسی شوند. کارشناسان، این دسته از خودروها را مورد آزمایش‌های مختلفی قرار می‌دهند:

  • بررسی جلوبندی خودرو
  • بازدید زیربندی اتومبیل
  • چک کردن ترمزهای عقب و جلو
  • سنجش وضعیت ظاهری ماشین
  • مشاهده عملکرد کمک‌فنرها
  • بررسی فرمان و وضعیت اتصال‌های آن
  • توجه به سلامت چراغ‌های جلو و عقب خودرو

بعد از این که اتومبیل شما در همه این موارد مورد سنجش قرار گرفت، برای آن کارت معاینه فنی صادر می‌شود. اگر یکی از قسمت‌های خودرو مشکل داشته باشد، باید برای رفع عیوب اقدام کنید. در چنین شرایطی به مراکز مجاز می‌روید و اشکالات خودرو را برطرف می‌کنید. بعد از رفع اشکال، اتومبیل شما مجددا بررسی می‌شود و برای آن کارت معاینه فنی صادر می‌کنند.

معاینه فنی برتر چیست؛ شرایط معاینه فنی برتر

در تست معاینه فنی برتر، تولید آلایندگی خودرو شما به طور دقیق‌تری بررسی می‌شود. در معاینه فنی معمولی آلایندگی اتومبیل را فقط در دور موتور کند و ثابت چک می‌کنند، اما هنگام معاینه فنی برتر خودرو شما را در دور موتور بالاتر هم می‌سنجند. اگر به ایمنی خود و سایر سرنشین‌های خودرو اهمیت می‌دهید، حتما برای انجام معاینه فنی برتر اقدام کنید. به علاوه، برای تامین امنیت بیشتر می‌توانید لیست قیمت ردیاب خودرو را نیز چک کنید و ردیابی مناسب و به‌روز را سفارش دهید.

طرح معاینه فنی برتر از سال 1397 تاکنون اجرا می‌شود. این تست فقط برای خودروهای انژکتوری قابل انجام است. اگر خودرو شما کاربراتوری باشد، امکان انجام معاینه فنی برتر برای آن وجود ندارد. با دریافت گواهی معاینه فنی برتر از مزایای مختلفی نیز برخوردار می‌شوید که در ادامه بیشتر در مورد آن‌ها توضیح خواهیم داد.

صدور کارت معاینه فنی برتر از سنجش اتومبیل

مزایای معاینه فنی برتر چیست؟

بیشتر افراد سعی می‌کنند به‌بهترین‌شکل از خودرو خود مراقبت و محافظت کنند. مثلا برای تامین امنیت ماشین خرید ردیاب جاسوسی ارزان را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند و برای محافظت از خود و سرنشینان، برای اخذ معاینه فنی برتر اقدام می‌کنند. با گرفتن معاینه فنی برتر این مزایا را به دست خواهید آورد:

  •  متخصصان هنگام انجام معاینه فنی برتر سخت‌گیری و حساسیت بیشتری به خرج می‌دهند؛ بنابراین عملکرد خودروی شما با دقت بیشتری سنجیده می‌شود و ایمنی بیشتری برای خودرو و سرنشینان به وجود می‌آورد.
  •  اگر موفق به دریافت معاینه فنی برتر شوید، به‌راحتی می‌توانید 30 درصد تخفیف برای تردد در محدوده طرح ترافیک دریافت کنید.
  • بهتر است بدانید با دریافت معاینه فنی برتر قدمی ارزشمند برای حفظ محیط زیست برداشته‌اید.

اگر می‌خوهید از مزایای معاینه فنی برتر بهره ببرید، هرچه زودتر برای دریافت آن اقدام کنید.

ایمنی بیشتر خودرو با معاینه فنی برتر

برای دریافت معاینه فنی برتر به کجا مراجعه کنیم؛ معاینه فنی برتر تهران

فعلا دریافت معاینه فنی برتر فقط در شهر تهران امکان‌پذیر است. اگر ساکن تهران هستید، با مراجعه به سایت و دریافت نوبت به نزدیک‌ترین مرکز معاینه فنی مراجعه کنید. البته بهتر است از سلامت خودروی خود تا حدی مطمئن باشید. نشانه‌های مختلف مثل علائم خرابی استپر موتور یا وضعیت ترمزها را چک کنید و از قبل به فکر برطرف کردن آن‌ها باشید. در این‌صورت بعد از مراجعه به مراکز معاینه فنی مشکلی نخواهید داشت و مراحل کار برای شما به سرعت پیش خواهد رفت. درنظر داشته باشید که برای نوبت دهی تعویض پلاک حتما قبل از معاینه فنی اقدام کنید. 

تفاوت هزینه معاینه فنی با معاینه فنی برتر؛ رزرو معاینه فنی برتر

هزینه معاینه فنی مثل هزینه‌های مالیات نقل و انتقال خودرو از قبل مشخص است. احتمالا با خود فکر می‌کنید برای دریافت معاینه فنی برتر باید مبلغ بیشتری نسبت به معاینه فنی معمولی بپردازید. اما تصور شما کاملا اشتباه است. هزینه معاینه فنی برتر با معاینه فنی معمولی یکسان است و از قبل به‌صورت نرخ‌های ثابت در سایت وجود دارد. هنگام رزرو معاینه فنی برتر، هزینه قابل پرداخت برای شما به طور دقیق مشخص است. به هر حال اگر به هر دلیلی امکان دریافت معاینه فنی برتر برای خودرو شما وجود ندارد، معاینه فنی معمولی را جایگزین کنید.

یکسان بودن هزینه معاینه فنی برتر و عادی

مدارک لازم برای دریافت معاینه فنی برتر چیست؟

برای دریافت معاینه فنی برتر به مدرک خاصی نیاز ندارید. کافی است اتومبیل را با کارت خودرو یا سند آن به مرکز معاینه فنی موردنظر خود ببرید. با همین مدارک، مراحل دریافت معاینه فنی برتر به‌راحتی و بدون دردسر طی خواهد شد.

استعلام معاینه فنی برتر چطور انجام می‌شود؟

گاهی هنگام خرید خودرو دست‌دوم می‌خواهید از اصالت معاینه فنی برتر خودرو مطلع شوید. بعضی مواقع هم ممکن است به دلایل مختلف کارت معاینه فنی برتر را گم کرده باشید. در چنین مواقعی برای اطلاع از معاینه فنی باید استعلام بگیرید. برای استعلام معاینه فنی برتر خودرو به سامانه سیمفا به نشانی symfa.ir مراجعه کنید. در مرحله بعدی کد VIN خودرو را در محل موردنظر وارد می‌کنید و نتیجه استعلام برای شما نمایش داده می‌شود.

استعلام معاینه فنی برتر خودرو در سامانه سیمفا

کلام آخر در مورد معاینه فنی خودرو

برای جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ سلامت راننده و سرنشین‌های خودرو، انجام معاینه فنی لازم است. خودرو در طول انجام مراحل معاینه فنی از هر لحاظ بررسی می‌شود و شما از ایرادها و اشکالات خودرو اطلاع پیدا می‌کنید. همین پروسه به شناسایی و رفع مشکلات خودرو کمک می‌کند.

معاینه فنی برتر یک قدم از معاینه فنی معمولی جلوتر است. در معاینه فنی برتر خودرو شما از لحاظ میزان آلایندگی با دقت و سخت‌گیری بیشتری بررسی می‌شود. در نتیجه با اطمینان بیشتری از اتومبیل خود استفاده می‌کنید و خیال راحت‌تری خواهید داشت. از طرفی از مزایای دیگری مثل دریافت تخفیف طرح ترافیک هم بهره‌مند خواهید شد. پس توصیه می‌کنیم هرچه زودتر خودرو خود را به دست متخصصان کاربلد بسپارید و برای دریافت معاینه فنی برتر اقدام کنید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
امتیاز شما به این محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 1

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328