ایران رهیاب Blog Archives

کدام روش برای ردیابی ماشین مناسب‌تر است؟

کدام روش برای ردیابی ماشین مناسب‌تر است؟

اتومبیل جزو مهم‌ترین و باارزش‌ترین دارایی‌های هر فرد است. این روزها آمار سرقت روبه افزایش است و حفظ امنیت این دارایی ارزشمند کار راحتی نیست. هر روز در شهرهای مختلف خبر سرقت اتومبیل و قطعات داخلی آن به گوش می‌رسد و همه را نگران می‌کند.

روش‌های مختلفی برای بالاتر بردن امنیت خودرو وجود دارد. روش‌هایی مثل نصب دزدگیر، قفل فرمان یا قفل پدال تا حدودی جلوی سرقت ماشین را می‌گیرند. در نهایت ممکن است با استفاده از همه این روش‌ها، باز هم اتومبیل شما به سرقت برود. اگر چنین اتفاق ناگواری رخ دهد چگونه بفهمیم ماشین کجاست؟ در این مقاله به‌طور مفصل در مورد روش‌های پیدا کردن اتومبیل سرقت شده توضیح می‌دهیم.

استفاده از برنامه ردیابی خودرو با موبایل ثانویه

چندین روش برای ردیابی ماشین وجود دارد. یکی از این روش‌ها استفاده دائمی از یک گوشی هوشمند اضافه در اتومبیل است. برای به‌کارگیری این روش باید یک موبایل سالم همراه با سیم‌کارت تهیه کنید. سیم‌کارت گوشی باید به اینترنت همراه مجهز باشد. یک نرم‌افزار مناسب برای ردیابی ماشین را انتخاب کنید و داخل آن یک اکانت بسازید. حالا می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار و جی‌پی‌اس گوشی، تلفن همراه خود را به گوشی ثانویه متصل کنید.

کافی است بعد از پارک کردن اتومبیل، موبایل ثانویه را در گوشه‌ای از ماشین پنهان کنید. اگر اتومبیل شما جابه‌جا شود یا به سرقت برود، با استفاده از نرم‌افزار نصب‌شده روی ماشین می‌توانید آن را ردیابی کنید.

استفاده از این روش معایب متعددی نسبت به انواع جی پی اس خودرو دارد. شارژ یا بسته اینترنت تلفن همراه ثانویه ممکن است خیلی زود تمام شود و ارتباط شما با اتومبیل را قطع کند. به‌علاوه امکان قطع شدن اینترنت یا پیدا شدن گوشی توسط سارقین نیز وجود دارد؛ بنابراین بهتر است، برای استفاده از این روش همه جوانب احتیاط را رعایت کنید.

تبدیل موبایل به جی پی اس خودرو

دزدگیر و کاربرد آن برای پیدا کردن خودرو

گم شدن و به سرقت رفتن اتومبیل برای بسیاری از افراد کابوس بزرگی است. چنین افرادی مدام از خود می‌پرسند بعد از دزدیده شدن خودرو، چگونه بفهمیم ماشین کجاست. گاهی اوقات نصب دزدگیر اولین روشی است که برای حفظ امنیت خودرو به فکر این اشخاص می‌رسد. آ‌ن‌ها دنبال خرید پیشرفته‌ ترین دزدگیر ماشین می‌روند و روی خودروی خود نصب می‌کنند. اما این روش کارایی چندانی ندارد.

سارقان به محض روبه‌رو شدن با یک اتومبیل مجهز به دزدگیر به دو روش متوسل می‌شوند. آن‌ها یا به سرعت دزدگیر را از کار می‌اندازند یا قید سرقت را می‌زنند و محل را ترک می‌کنند. اگر سارقین دزدگیر را از کار بیندازند، شما دیگر روی ریموت هیچ هشداری دریافت نمی‌کنید و نمی‌توانید بفهمید ماشین کجاست؛ بنابراین، توصیه می‌کنیم روش مطمئن‌تری برای حفظ امنیت خودروی خود انتخاب کنید.

استفاده از دزدگیر برای بالابردن امنیت خودرو

با انواع ردیاب اشیا چگونه بفهمیم ماشین کجاست؟

ردیاب‌های ارزان‌قیمت بسیار کوچکی در بازار وجود دارند که برای پیدا کردن انواع اشیا و اجسام مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ردیاب‌های کوچک تقریبا به اندازه یک سکه ۵۰۰تومانی کوچک هستند و کارایی همانند جی پی اس همراه دارند. شما می‌توانید این ردیاب کوچک را به اشیایی مثل لپ‌تاپ، دوچرخه، ماشین یا حیوانات خانگی متصل کنید و از موقعیت مکانی آن‌ها باخبر شوید. برای استفاده از این ردیاب‌ها باید اپلیکیشن مربوطه را در گوشی موبایل خود نصب کنید و با استفاده از آن به وسیله مورد نظر برسید.

استفاده از این دسته ردیاب‌های کوچک یک ایراد بزرگ دارد. دستگاه مورد نظر با استفاده از بلوتوث به گوشی موبایل شما وصل می‌شود. کافی است وسیله مورد نظر شما در محدوده‌ای خارج از توانایی اتصال بلوتوث قرار گیرد؛ آن‌وقت دیگر امکان ردیابی برای دستگاه وجود ندارد و شما نمی‌توانید وسیله مورد نظر را پیدا کنید. مثلا کافی است اتومبیل شما به سرقت برود و سارق خیلی زود از محدوده شما خارج شود. در آن‌صورت دیگر اتصال دستگاه با ردیاب قطع می‌شود و احتمال پیدا شدن ماشین بسیار پایین می‌آید. این دسته از ردیاب‌ها بیشتر برای پیدا کردن حیوانات خانگی یا وسایلی مثل لپ‌تاپ مناسب هستند و برای ردیابی ماشین مناسب نیستند.

ردیاب جیبی ارزان برای ردیابی افراد و اشیاء

استفاده از انواع ردیاب خودرو برای پیدا کردن ماشین گمشده

ممکن است چیزهایی در مورد معایب ردیاب خودرو شنیده باشید و همین موضوع باعث پشیمانی شما از خرید جی‌پی‌اس شده باشد. بهتر است بدانید در بین ابزارهایی که برای حفظ امنیت خودرو به کار می‌روند، ردیاب‌ها حرف اول را می‌زنند. انواع ردیاب خودرو امکانات متعددی در اختیار شما قرار می‌دهند. بسیاری از جی‌پی‌اس‌های ماهواره‌ای بدون نیاز به اینترنت کار می‌کنند، به برق خودرو متصل می‌شوند و قابلیت نصب مخفی دارند.

باتری برخی ردیاب‌ها تا بیست روز یا حتی بیشتر شارژ ذخیره می‌کند و همین باعث می‌شود خیال شما از بابت خاموش نشدن دستگاه راحت شود. بسیاری از ردیاب‌ها قابلیت شنود دارند و از این طریق سرنخ‌های مهمی از سارقان در اختیار شما و پلیس قرار می‌دهند؛ بنابراین، خرید یک ردیاب باکیفیت خیال شما را تا حد زیادی بابت تامین امنیت خودرو راحت می‌کند و اجازه نمی‌دهد هر شب با کابوس از دست دادن ماشین به خواب بروید.

جی پی اس خودرو بهترین وسیله برای ردیابی ماشین

با ردیاب خودرو چگونه ماشین خود را پیدا کنیم؟

ردیاب‌ها با یک نرم‌افزار به تلفن همراه شما متصل می‌شوند و موقعیت مکانی خودرو را در اختیار شما می‌گذارند. اگر ماشین شما دزدیده شود، در کوتاه‌ترین زمان با کمک ردیاب از محل قرارگیری خودرو با خبر می‌شوید. در چنین مواقعی با همراهی پلیس خیلی زود به اتومبیل خود می‌رسید و به سارقان فرصتی برای اوراق کردن ماشین نمی‌دهید.

برای اطمینان بیشتر، بهتر است به فکر تهیه یک ردیاب باکیفیت و بادوام باشید؛ بنابراین، توصیه می‌کنیم ردیاب مورد نظر خود را از یک سایت یا فروشگاه معتبر تهیه کنید. با مراجعه به سایت ایران رهیاب به نشانی  iranrahyab.com انواع ردیاب خودرو را ببینید و جی‌پی‌اس مورد نظر خود را با خیالی راحت انتخاب کنید. با خرید و نصب ردیابی مجهز و مطمئن نگرانی‌های شما برطرف می‌شود. دیگر نگران سرقت اتومبیل نیستید و مدام از خود نمی‌پرسید بعد از سرقت چگونه بفهمیم ماشین کجاست!

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
کدام روش برای ردیابی ماشین مناسب‌تر است؟
2.8 از 5 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 1 = 3

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328