ایران رهیاب Blog Archives
استفاده از موبایل به عنوان ردیاب خودرو

آیا می توان از موبایل به عنوان ردیاب خودرو استفاده کرد؟

اگر مالک یک خودرو باشید حتما از دغدغه های امنیتی و محاظفت از اتومبیل ها به خوبی آگاهی دارید. به این موضوع هم واقف هستید که سرقت برخی خودروها برای افراد حرفه ای چقدر ساده است. لذا حتما به استفاده از تجهیزات امنیتی روی می آورید که البته خیلی هم کار ساز نیست. در ادامه با ایران رهیاب همراه باشید تا به بررسی این سوال بپردازیم که آیا می توان از موبایل به عنوان ردیاب خودرو استفاده کرد؟

سرقت خودرو، دل نگرانی همیشگی مالکین

اگر نگاهی به آمار سرقت خودرو در کشور بیاندازید متوجه خواهید شد که سرقت اتومبیل به خصوص در کلان شهر ها چه تعداد بالایی دارد. در بین خودروهای سرقتی نیز همانطور که انتظار می رود آمار سرقت پراید، پژو 405 و پژو 206 به مقدار قابل توجهی بالاتر است.

اما قسمت قابل توجه این قضیه آنجاست که تمام مالکین این خودروهای سرقتی اعلام کرده اند که برروی خودروی خود از ابزارها امنیتی استفاده می کرده اند. بااینحال باز هم خودرویشان به سرقت رفته و با معضلات بعدی پیدا کردن خودرویشان روبرو شده اند.

تبدیل گوشی هوشمند به ردیاب

برخی افراد خوش شانس بوده اند و اتومبیل خود را مجددا پیدا کرده اند، برخی دیگر نیز هرگز موفق به پیدا کردن خودرویشان نشده اند. پس باید به استفاده از ابزارهای امنیتی بروزتری برای جلوگیری از سرقت خودرو پرداخت. ردیاب خودرو یکی از بهترین تکنولوژی هایی است که در این زمینه به کمک شما می آید، اما آیا با استفاده از موبایل نیز می توان به ردیابی خودرو پرداخت؟

با گوشی های هوشمند خودرویتان را ردیابی کنید

اگر تابحال نمی دانستید خبر خوبی برایتان داریم، از هر گوشی هوشمندی می توانید به عنوان یک ردیاب خودرو استفاده کنید. امروزه تمام گوشی های هوشمند که در بازار وجود دارند دارای امکاناتی نظیر GPS و GPRS هستند. با استفاده از این دو تکنولوژی می تواند به اینترنت وصل شوید و از قابلیت های مکان یابی در نرم افزارهای مختلف استفاده کنید.

با استفاده از همین دو ویژگی برروی گوشی هوشمند و نصب نرم افزارهایی خاص می توانید از گوشی هوشمند خود به عنوان یک ردیاب ماشین استفاده کنید. اما چگونه؟

ردیاب خودرو چگونه کار میکند؟ گوشی را تبدیل به یک ردیاب کنید

اساس کار ردیاب ها با استفاده از فناوری gps تعریف می شود و تمام فرایند های ردیابی به کمک این تکنولوژی فراهم می شود. در همین بخش برای اطلاعات بیشتر خالی از لطف نیست اگر با چیستی جی پی اس بیشتر آشنا شوید. لذا توصیه می کنیم نگاهی به مقاله جی پی اس چیست؟ داشته باشید.

ردیاب خودرو با موبایل

تمام گوشی های هوشمند با استفاده از ماژول Gps و استفاده از نرم افزارهای صحیح قابلیت تبدیل به یک ردیاب خودرو را دارند. بدین صورت که از طریق اینترنت و اتصال به سرورهای ردیابی فرایند موقعیت یابی اتومبیل را انجام می دهند.

 

خوشبختانه برای انجام این فرایند نیازی به استفاده از گوشی های به روز و پیشرفته هم نیست و حتی می توانید از یک گوشی قدیمی ثانویه نیز برای انجام ردیابی بهره ببرید. تنها لازمه کار وجود سیستم GPS برروی دستگاه و نصب یک سیمکارت است.

پس از فعال سازی سیمکارت و اینترنت برروی گوشی باید به نصب یکی از بی شمار نرم افزارهایی بپردازید که موبایلتان را تبدیل به یک ردیاب می کند. پس تابدین جای کار تمام چیزهایی که برای ردیابی خودرو با موبایل نیاز دارید عبارتند از:

  • یک گوشی هوشمند ثانویه
  • سیمکارت با اینترنت فعال
  • یک نرم افزار مناسب

گوشی هوشمند ثانویه ای که مورد استفاده قرار می دهید باید همواره در خودرو حضور داشته باشد و نیازی به استفاده روزمره از آن نداشته باشید. همچنین GPS و اینترنت همراه یا موبایل دیتا نیز باید همواره برروی دستگاه روشن باشد. اما برویم به سراغ نرم افزار مناسب برای ردیابی!

تبدیل گوشی های هوشمند به ردیاب خودرو

چه نرم افزاری برای ردیابی خودرو مناسب است؟

سومین چیزی که برای تبدیل گوشی هوشمند به ردیاب به آن نیاز دارید یک نرم افزار مناسب برای موقعیت یابی اتومبیل شماست. اپلیکیشن های بسیاری در این زمینه وجود دارد و که از جمله آنها می توانیم به MapME، Hurdlr ، EverTrack، TripLog و InstaMapper اشاره کنیم.

البته نحوه کار و استفاده هریک از این اپلیکیشن ها با یکدیگر متفاوت است، اما همچنان همگی یک روند کلی دارند. در اولین گام باید گوشی هوشمند خود را آماده کنید و همواره آن را در خودرو قرار دهید. همچنین توصیه می کنیم به منظور تمام نشدن شارژ دائما به منبع برق خودرو متصل باشد.

همچنین بهتر است این گوشی دور از دید سارقین باشد تا اگر خودرو به سرقت رفت متوجه وجود گوشی در خودرو نشود. پس از آنکه یکی از نرم افزارهای معرفی شده را برروی گوشی خود نصب کردید به ایجاد یک حساب کاربری در نرم افزار بپردازید و فرایند نصب و تکمیل اطلاعات را انجام دهید. در نهایت نیز گوشی اصلی خودتان را به عنوان یک دستگاه جدید برروی گوشی ثانویه تعریف کنید.

ردیاب خودرو با استفاده از گوشی های هوشمند

فرایند مکان یابی خودرو با استفاده از گوشی های هوشمند

با نصب یک نرم افزار ردیابی برروی گوشی همراه و اتصال به سیستم جهانی جی پی اس امکان ردیابی خودرو برای شما فراهم می شود. هریک از نرم افزارهای معرفی شده دارای وبسایت اختصاصی خود هستند و می توانید پس از نصب و فعال سازی یک حساب کاربری، تمام اطلاعات موقعیت یابی را با استفاده از سایت مادر و اپلیکیشن های اختصاصی انجام دهید.

با اینکه می توانید از انواع گوشی های هوشمند به عنوان یک ردیاب استفاده کنید اما خرید یک ردیاب روش مطمئن تری است. امروز انواع ردیاب های خودرو تولید می شوند که دارای امکانات بسیار متنوعی هستند. خوبشختانه ردیاب ها دارای قیمت بالایی نیستند و اگر به قیمت ردیاب به عنوان یک عالم بازدارنده برای خرید و تصمیم گیری فکر می کنید، باید چنین گفت که گاهی ردیاب ها از دزدگیر های هوشمد ارزان تر نیز هستند.

امروزه ردیاب ها بهترین تکنولوژی های ممکن برای تامین امنیت، پیشگیری و مهمتر از همه پیگیری سرقت خودرو هستند. اگر به دنبال راهی برای تامین امنیت خودروی خود هستید پیشنهاد می کنیم که حتما به خرید یک ردیاب خودرو بپردازید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
آیا می توان از موبایل به عنوان ردیاب خودرو استفاده کرد؟
4.6 از 9 رای

چگونه از موبایل به عنوان ردیاب استفاده می شود؟

برای ردیابی با استفاده از موبایل نیاز به دو گوشی هوشمند دارید. یکی درون خودرو و دیگری همراه با خودتان. همچنین باید به نصب نرم افزارهای خاصی بپردازید.

مسلما میزان دقت ردیابی با استفاده از گوشی های هوشمند در مقایسه با ردیاب خودرو کمتر است، اما می توان بر کارایی آن نیز اتکا کرد.

دقت ردیابی با موبایل چقدر است؟

مسلما میزان دقت ردیابی با استفاده از گوشی های هوشمند در مقایسه با ردیاب خودرو کمتر است، اما می توان بر کارایی آن نیز اتکا کرد.

گوشی های هوشمند چگونه فرایند ردیابی را انجام می دهند؟

فرایند ردیابی به کمک گوشی های هوشمند و یا خود ردیاب ها با استفاده از سیستم جهانی GPS انجام می شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

93 − = 92

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328