ایران رهیاب Blog Archives
دستگاه ضد ردیاب چیست

دستگاه ضد ردیاب خودرو راه حلی برای مسدود سازی ردیاب ها

تکنولوژی روز دنیا در حوزه ردیابی و موقعیت یابی افراد و اشیا روز به روز با توجه به نیاز مردم در حال پیشرفت است. این روزها افرادی به دنبال بهترین و با کیفیت ترین نوع از ردیاب برای مکان یابی خودرو و یا فرد مورد نظر خود هستند در حالیکه در این میان گروهی از افراد به دنبال راه حلی چاره ساز برای از بین بردن و مسدود کردن ردیاب ها هستند.

این تغییر و تفاوت نیازها موجب شده تا دانشمندان برای نیاز روز مخاطبان خود چاره ای نو بیندیشند و راه حلی تازه را در خدمت مردم قرار دهند. سیستم مسدود سازی ردیاب ها یک سرویس ویژه است که برای گروهی خاص از افراد آماده شده. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد این دستگاه کاربردی بیشتر با شما صحبت کنیم.

دستگاه مختل کننده ردیاب چیست؟

دستگاه مختل کننده ردیاب یک وسیله کوچک و کاربردی است و بدون باتری کار می کند. این وسیله کوچک به روی فندک ماشین قابل نصب است و از آن تغذیه می کند. با نصب این دستگاه در ماشین پارازیت هایی فرستاده می شود که موجب اختلال در سیگنال های ماهواره ای جی پی اس می شود و به این صورت کارایی ردیاب نصب شده به روی خودرو را مسدود می کند.

پارازیت های دریافتی از ضد ردیاب خودرو

چطور می توان از دستگاه مختل کننده ردیاب خودرو استفاده کرد؟

دستگاه مسدود کننده جی پی اس دارای یک تراشه GPS است که موجب می شود تمامی سیگنال ها را از ماهواره ها دریافت کند. این دستگاه پس از نصب شدن به روی فندک خودرو می تواند تمامی سیگنال هایی که از ردیاب به ماهواره های جی پی اس ارسال می شود را غیر فعال کند. به این صورت که این دستگاه با ارسال امواج پارازیت در نواحی اطراف امکان ارسال اطلاعات ردیابی از دستگاه موقعیت یاب به ماهواره های جی پی اس را از بین می برد.

استفاده از ضدردیاب خودرو

دستگاه مسدود کننده GPS از چه فاصله ای کار می کند؟

دستگاه ضد ردیاب خودرو تنها از فاصله 5 متری کار می کند. به همین دلیل این دستگاه بایستی فاصله بسیار نزدیکی با ردیاب داشته باشد. همچنین برای استفاده از این دستگاه مسدود کننده حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید که این دستگاه بایستی درون خودرو قرار بگیرد چرا که مسدود کننده ردیاب در محیط خارجی عملکرد خوبی نخواهد داشت.

دستگاه مختل کننده جی پی اس چه کاربردهای دارد

دستگاه مختل کننده جی پی اس بیشتر از هر چیز کاربرد نظامی دارد و برای افراد نظامی، پلیس ها و ماموران امنیتی استفاده می شود. این دستگاه برای ماموریت های خاص و سری که نباید هیچ کس از موقعیت مکانی افراد با خبر باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه مختل کننده ردیاب، کاربرد شخصی هم دارد. چرا که بسیاری از افراد به دلایل شخصی دوست ندارند تحت کنترل باشند و ردیابی شوند. به همین دلیل با استفاده و به کارگیری از این دستگاه موقعیت مکانی مسیر خود را به شکل سری نگه می دارند.

بیشتر افرادی که به دنبال خرید دستگاه های ضد ردیاب اند، بر این باور هستند که با استفاده از دستگاه مختل کننده جی پی اس می توانند حریم خصوصی خود را از کارفرمایانی که تحت نظارت آن ها کار انجام می دهند حفظ کنند. چرا که بسیاری از کارفرمایان برای انجام بهتر امور خود برای اتومبیل رانندگان خود ردیاب تهیه می کنند.

بیشتر سارقانی پس از به سرقت بردن یک اتومبیل به دنبال از کار انداختن ردیاب خودرو هستند. به همین جهت آن ها پس از به سرقت بردن اتومبیل با استفاده از ضد ردیاب ها موقعیت یابی اتومبیل را دشوار می کنند.

تصویر دستگاه مختل کننده حی پی اس

ویژگی های فنی و ظاهری دستگاه ضد ردیاب خودرو

دستگاه ضدردیابی همانند انواع دستگاه های ردیاب و موقعیت یاب دارای ویژگی های فنی خاصی است که در ادامه به صورت مختصر به بررسی آن می پردازیم.

  • بدون نیاز به اتصال به برق و باتری
  • قابل استفاده در فاصله 5 متری
  • دارای آنتن ضد جی پی اس
  • دارای چراغ اعلام وضعیت
  • وزن بسیارر سبک و اندازه ای کوچک

فروش دستگاه ضد جی پی اس در ایران با محدویت های فراوانی رو به رو است و به سادگی قابل دسترس نیست. همچنین قیمت بالای این دستگاه کاربردی باعث شده تا بسیاری از افراد به جای خرید این دستگاه از روش های دستی مانند قطع برق و یا قطع آنتن استفاده کنند.

مختل کننده ردیاب روی چه نوع دستگاه هایی اثرگذار است؟

ضدردیاب ها عموما به روی تمامی ردیاب ها از جمله ردیاب خودرو، ردیاب شخصی، ردیاب آهنربایی نطامی و سایر انواع آن کار می کند. با استفاده از این دستگاه حتی می توان جی پی اس گوشی های موبایلی که داخل اتومبیل هستند را نیز غیر فعال کرد.

قطع جی پی اس موبایل توسط ضد ردیاب خودرو

مضرات استفاده از ضد ردیاب ها چیست؟

بیشتر افرادی که به دنبال دستگاهی برای مختل کردن سیستم های ردیابی هستند از این نکته اطلاع ندارند که استفاده روزانه و همیشگی از این دستگاه های مسدود کننده، در دراز مدت می تواند بر سلامتی آن ها تاثیر گذار باشد. چرا که استفاده از این ابزار و از بین بردن سیگنال های اطراف می تواند خطر بروز انواع سرطان را برای افراد تشدید کند.

چگونه بدون استفاده از دستگاه ضد ردیاب، کارایی ردیاب را مختل کنیم؟

برای از کار انداختن ردیاب ها می توان به جای استفاده از دستگاه ها ضدردیاب از روش های ساده تر و کم هزینه تر استفاده کرد. یکی از متداول ترین راه هایی که با استفاده از آن می توان به راحتی کارکرد ردیاب ها را مختل کرد، قطع برق سیستم های موقعیت یاب است. به این صورت که پس از پیدا کردن محل نصب ردیاب می توان به راحتی و به کمک یک سیم چین، سیم متصل به برق دستگاه را قطع کرد و به همین راحتی ردیاب را بی اثر کرد.

قطع سیم ردیاب خودرو

قطع برق و یا آنتن ردیاب ها در برخی مواقع به آسانی انجام نمی شود. چرا که اگر ردیاب های جاساز شده، توسط ارگان و یا سازمان خاصی در ماشین نصب شده باشد، حتما از سیستم هشدار برخوردار است و بلافاصله پس از قطع برق هشدار را از سرور ­دریافت خواهند کرد.

در نظر داشته باشید که استفاده از این دستگاه در کشور ایران تنها برای مشاغل امنیتی استفاده می شود و استفاده آزاد از آن به دلیل سو استفاده های شخصی قانونی نیست. پس اگر قصد پیدا کردن این دستگاه کاربردی را دارید مسائل قانونی را در نظر داشته باشید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
دستگاه ضد ردیاب خودرو
4 از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 6 = 1

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328