ایران رهیاب Blog Archives
ردیاب زیر پوستی حیوانات

ردیاب زیر پوستی حیوانات، جدیدترین نسل تکنولوژی جی پی اس

همیشه برای افرادی که در حوزه دامپروری و دامداری کار می کنند نگرانی و دلهره سرقت وجود دارد. همچنین کسانی که از حیوانات خانگی نگهداری می کنند، هنگام بیرون رفتن از منزل دلواپس هستند که اتفاق خاصی برای حیوان خانگی شان نیفتد. برای رفع چنین مشکلاتی یک راه حل عالی وجود دارد، قرار دادن ردیاب در زیر پوست حیوانات! اما ردیاب زیرپوستی حیوانات چیست و مناسب چه نوع حیواناتی است؟ در ادامه با ایران رهیاب همراه باشید.

ردیاب چیست ؟

قبل از اینکه به سراغ موضوع اصلی برویم بهتر است درمورد تاریخچه ردیاب و جی پی اس صحبت کوتاهی داشته باشیم. مکان یاب جغرافیایی جهانی (Global geolocation) تنها سیستمی در دنیا است که بصورت دقیق موقعیت مکانی و زمانی را نشان می دهد. مسیریاب یا جی پی اس یک سیستم هدایت بسیار قدرتمند است که تمام اطلاعات خود را از ماهواره جی پی اس دریافت می کند. اولین ماهواره Gps در سال 1978 حدود 41 سال پیش در مدار زمین قرار گرفت.

ردیاب زیر پوستی چیست؟

ماهواره های جی پی اس در ابتدای ساخت در تشکیلات نظامی مورد استفاده قرار می گرفت و باتوجه به اهمیتی که ردیاب ها پیدا کردند، حدود دوسال بعد استفاده از موقعیت یاب برای عموم آزاد شد. از این رو تحقیقات علمی خود را برای ساخت ابزار متفاوت شروع کردند. بهترین ویژگی که ماهواره Gps دارد این است که در هر شرایط آب و هوایی، حتی طوفان قابل دسترس است.

آشنایی با انواع ردیاب ها

با توجه به نیاز افراد در تامین امنیت جانی و مالی شان، همچنین مشخص شدن نقش موثر استفاده از ردیاب در تامین امنیت، به زودی شاهد تولید نمونه های مختلفی از ردیاب های شخصی، خودرو و حیوانات هستیم.

به مرور نیز ساختار و ظاهر ردیاب ها بسیار پیشرفته شده و به گونه ای تولید می شوند که به هیچوجه قابل شناسایی نباشند. تا جایی که امروزه با نسل جدیدی از انواع ردیاب ها، به نام ردیاب زیر پوستی حیوانات روبرو هستیم.

استفاده از ردیاب زیرپوستی برای حیوانات و دام

ردیاب زیرپوستی حیوانات چیست و چه کاربردی دارد؟

دزدی، گمشدن، تصادف و بیماری برای تمام موجودات اتفاق می افتد. اما بیشتر برای افرادی که از حیوانات زبان بسته نگهداری می کنند بسیار ناراحت کننده و درد آور است. چرا؟ فرض کنید شما سگ خانگی نگهداری می کنید و برای پیاده روی حیوان زبان بسته را به پارک می برید.

در همان حین دزدی اتفاق می افتد سگ شما را میدزدند و نمی دانید از چه طریقی پیگیری کنید. بهترین راه حل برای اینکه سریع‌تر سگ خودتان را پیدا کنید، استفاده از ردیاب زیرپوستی در بدن حیوان است.

ردیاب زیرپوستی حیوانات چیست؟

افرادی که حیوانات خانگی دارند و همچنین دارای دامداری هستند برای مانع شدن از هرگونه اتفاقی مانند دزدی یا گمشدن در پارک یا جنگل و کوه بهترین راهکار این است که از ردیاب زیرپوستی استفاده کنند. ردیاب ابزاری است برای اینکه موقعیت زمانی و مکانی حیوانات را در دورترین نقطه در دسترس نشان دهد.

ردیاب زیرپوستی حیوانات چیست؟

موقعیت یاب یا جی پی اس ابعاد بسیار کوچکی دارند که شبیه دانه برنج هستند و بدون اینکه آزاری به حیوانات برسد، در زیر پوست حیوان قرار می گیرند. با استفاده از ردیاب حیوانات می توانید به سادگی موقعیت زمانی و مکانی حیوان را بدست بیاورید.

خوشبختانه مواد عالی در ردیاب زیرپوستی بکار رفته است، تلاش بر این بوده است که سلامت حیوان به خطر نیافتد.

ردیاب زیرپوستی حیوانات وحشی، ابزاری برای کنترل فضای وحشی  

بسیاری از محققان و دانشگاهیان سالهاست درمورد رفتار و سبک زندگی حیوانات وحشی مطالعه می کنند اما یک مشکل بزرگی وجود دارد؟ مشکل این است که براحتی نمی توانند به حیوانی مانند شیر یا گرگ دسترسی پیدا کنند. فناوری جی پی اس براحتی مشکل را حل کرده است و می توانند موقعیت مکانی و زمانی حیوانات وحشی در کمترین زمان ممکن ردیابی کنند.

ردیاب حیوانات وحشی یکی از بهترین راه حل‌ها برای اینکه محققان به سادگی تحقیق خود را انجام دهند. این دستگاه‌ها با استفاده از همان نوع شتاب سنج های موجود در تلفن های هوشمند و ردیاب های بدنسازی است که به دانشمندان می گویند حیوانات نه تنها در کجا قرار دارند بلکه آیا با دویدن یا در هنگام استراحت در انرژی صرفه جویی و کالری کم مصرف می کنند.  

ردیاب زیرپوستی برای حیوانات خانگی

جی پی اس زیر پوستی حیوانات

حتما تا اینجای مقاله متوجه شده اید که ردیاب ها در انواع مختلفی تولید می شوند تا اینگونه پاسخگویی نیاز هرکاربر باشند. وابسته به اینکه چه امکاناتی برروی ردیاب وجود داشته باشد، قیمت ردیاب نیز تفاوت دارد.

برای مثال می توانید از ردیاب شخصی به عنوان ردیاب حیوانات نیز استفاده کنید. در چنین حالتی می توانید از امکانات دکمه s.o.s، شنود صدا، تعیین محدوده امن و برقراری تماس نیز برخوردار شوید. این در حالی است که ردیاب طراحی شده مختص حیوانات لزوما چنین امکاناتی ندارد.

ردیاب کوچک و زیرپوستی حیوانات وحشی

با انتخاب بهترین مسیریاب، از حیوانات خود نگهداری کنید

بهترین راه کار برای اینکه مانع از هرگونه اتفاقی برای حیوانتان شوید استفاده از ردیاب زیرپوستی است. ردیاب های زیر پوستی حیوانات بدون اینکه مشکلی برای حیوان بوجود بیاورد در زیر پوست قرار می گیرند. تمام اطلاعاتی از جمله موقعیت مکانی و زمانی حیوان که در کدام مکان قرار دارد برروی پنل برای شما ارسال می گردد.

البته بستگی دارد که کدام نوع از ردیاب را انتخاب کرده باشید. گاهی اوقات ردیاب های زیرپوستی برای حیوانات وحشی کاربرد دارد تا محققان به سادگی بتوانند تمام جزئیات را ثبت کنند. اما اگر شما هم نگران و دلواپس حیوان یا دام خود هستید پیشنهاد می کنم به فروشگاه ایران رهیاب بروید و با دیگر ردیاب ها آشنا شوید.

قیمت ردیاب زیر پوستی

*قیمت ردیاب زیر پوستی با توجه به ارز روز تعیین شده و حدود 13 الی 17 میلیون تومان می باشد. این ردیاب ساخت کشور کانادا و بیشتر مناسب سازمان حفاظت محیط زیست و برای حیوانات با ارزش و در معرض انقراض می باشد. 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
ردیاب زیر پوستی حیوانات، جدیدترین نسل تکنولوژی جی پی اس
4.3 از 10 رای

ردیاب زیر پوستی حیوانات چه تفاوتی با انواع ردیاب های حیوانات دارد؟

همانطور که از نام این دستگاه بر می آید، ردیاب زیر پوستی حیوانات نوعی از دستگاه ها با تکنولوژی جی پی اس است که بجای نصب برروی بدن حیوان، زیرپوست تزریق می شود. بدین طریق دیگر حیوان از نصب ردیاب برروی گردن یا پایش دچار آزار نمی شود.

ابعاد ردیاب زیرپوستی حیوانات چقدر است؟

این نوع از ردیاب ها دارای اندازه ای در حد دانه برنج هستند تا در صورت قرار گرفتن در زیر پوست حیوانات هیچگونه ناراحتی و آزار برای حیوان به وجود نیاید.

ردیاب زیرپوستی حیوانات چه کاربرد هایی دارد؟

مسلما بهترین کاربرد این نوع ردیاب استفاده به عنوان یک مسیریاب، یا موقعیت یاب است. اما از دیگر کاربرد های آن می توانیم به عنوان ابزاری برای کنترل حیوانات وحشی یا رو به انقراض در محیط وحش اشاره کنیم.

مسلما این نوع ردیاب قابلیت استفاده برای انواع حیوانات اهلی، وحشی و حتی پرندگان را هم دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 − = 78

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328