ایران رهیاب Blog Archives

کارشناسی ماشین قبل از خرید چه اهمیتی دارد؟ صفر تا صد کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو قبل از خرید

کارشناسی ماشین قبل از خرید چه اهمیتی دارد؟ صفر تا صد کارشناسی خودرو

با افزایش سرسام‌آور قیمکت خودروهای صفر، بسیاری از افراد دیگر توان خرید ماشین نو ندارند و به خرید خودرو کارکرده روی آورده‌اند. از طرفی با وجود سودجویان و کلاه‌بردارانی که در این بازار کم نیستند، نمی‌توان به هر کسی اعتماد کرد. در‌واقع فقط کمی سهل‌انگاری و ساده‌لوحی کافی است تا خودروی کار کرده‌ای را بخرید که بیشتر از قیمت مدل صفر آن، روی دستتان خرج می‌گذارد! برای جلوگیری از این اتفاق، توصیه می‌شود که کارشناسی خودرو قبل از خرید را جدی بگیرید. در این مقاله توضیح می‌دهیم کارشناسی خودرو قبل از خرید آن، چه اهمیتی دارد و کارشناس چه مواردی را چک می‌کند. اگر قصد خرید خودروی کارکرده دارید، این مطلب کاربردی را از دست ندهید.

کارشناسی خودرو قبل از خرید ماشین؛‌ مهم‌ترین اقدام برای پیشگیری از کلاه‌برداری

تصور کنید که قصد خرید خودروی صفر دارید. احتمالا پیش از خرید، درباره ویژگی‌های خودرو پرس‌وجو می‌کنید و حتی قبل از آنکه ماشین به دستتان برسد، به‌دنبال جی پی اس خودرو می‌گردید تا احتمال هرگونه سرقت و از دست رفتن اموالتان را به صفر برسانید. همین میزان وسواس را باید در هنگام خرید خودروی کارکرده نیز داشته باشید.

ارزیابی ارزش واقعی خودروی کارکرده و قیمت‌گذاری روی آن، کار هر کسی نیست. مواردی مانند آسیب‌های ظاهری به‌راحتی قابل تشخیص هستند؛ اما خودروها ایرادات فنی دیگری هم دارند که احتمالا از چشم شما دور بمانند. بر‌اساس آمارها، 32 درصد از خودروهای دست دوم ایراد فنی دارند و 20 درصد آن‌ها هم حداقل یک قطعه‌شان تعویض شده است. همین موارد، اهمیت کارشناسی خودرو قبل از خرید را دو چندان می‌کند. در‌واقع کارشناس خودرو، کمک می‌کند تا با آگاهی کامل از وضعیت خودرو تصمیم به خرید آن بگیرید و مبلغ منصفانه‌ای بابت آن بپردازید. در ادامه بیشتر با نکات مهم خرید خودرو کارکرده آشنا می‌شوید.

کارشناس فنی خودرو، بهترین فرد برای ارزشگذاری بر خودرو دست دوم

کارشناسی خودرو آنلاین یا حضوری؛ از خرید ماشین تصادفی پیشگیری کنید

کمک گرفتن از یک کارشناس خودرو، دقیقا مانند خرید جی پی اس خودرو و به‌همان اندازه اقدامی پیشگیرانه برای خطرات احتمالی بعدی است. به‌طور‌کلی، در کارشناسی خودرو مواردی مانند سلامت فنی ماشین و بدنه خودرو، کارشناسی موتور و گیربکس، تست دیاگ، تعویض شدگی قطعات و کارشناسی جلوبندی خودرو بررسی می‌شود.

بررسی بدنه و موتور ماشین در کارشناسی خودرو دست دوم

کارشناسی بدنه خودرو قبل از خرید؛ از سلامت بدنه ماشین مطمئن شوید

اولین موردی که توسط کارشناس چک می‌شود، سلامت بدنه خودرو است. هرگونه تغییری مانند زنگ زدگی، خوردگی و رنگ‌شدگی بدنه، تاثیر فراوانی در تعیین قیمت خودرو دارد. برای مثال، اگر خودرویی سابقه تصادف داشته و بدنه آن آسیب ببیند، استحکام قابل اطمینانی ندارد. البته اگر قسمت‌های آسیب‌دیده کاملا تعویض شده باشند، می‌توان با مشورت کارشناس از این نقص‌ها چشم‌پوشی کرد.

در واقع کارشناس، درست مانند یک ردیاب مگنتی که موقعیت لحظه‌ای خودرو را برای مالک می‌فرستد، سانت‌به‌سانت بدنه را بررسی کرده تا وضعیت خودرو را به خریدار گزارش کند. کارشناسی بدنه خودرو سه مورد زیر را در برمی‌گیرد:

1.       کارشناسی شاسی و ستون‌های خودرو؛ بهترین کارشناسی ماشین به نفع خریدار!

برای تشخیص آسیب وارده به شاسی به یک کارشناس حرفه‌ای نیاز است و معمولا چنین آسیب‌هایی از چشم افراد دور می‌ماند. اگر آسیبی به شاسی وارد شده باشد، باید قید خرید آن خودرو را بزنید. علاوه‌بر این، بررسی وضعیت سلامت ستون‌های ماشین اهمیت بسیاری دارد؛ چرا که سرِ سرنشینان خودرو در راستای ستون قرار می‌گیرد و وجود ستون‌های ضعیف و آسیب‌دیده در خودرو، سلامت جانی افراد را به خطر می‌اندازد.

2.       با کارشناسی رنگ‌شدگی بدنه افت، خودروی رنگ‌شده نخرید

متاسفانه یا خوشبخانه صافکارها و نقاش‌های ماهری وجود دارند که خودرو را دقیقا مانند روز اول تعمیر و صافکاری می‌کنند. از طرفی رنگ‌شدگی بدنه خودرو، تاثیر بسزایی در افت قیمت فروش آن دارد. در نتیجه ضرورت کمک گرفتن از یک کارشناس خبره و باتجربه بیش از پیش احساس می‌شود. در برخی موارد، کارشناس از تست رنگ دیجیتالی استفاده می‌کند تا عمق رنگ ماشین دقیقا قابل سنجش باشد.

پیش از خرید خودرو کارکرده به کارشناس تشخیص رنگ مراجعه کنید

3.       از کجا بفهمیم کاپوت ماشین تعویض شده؟ تشخیص تعویض قطعات بدنه خودرو در فرآیند کارشناسی

گاهی خسارت وارده در تصادفات به‌حدی زیاد است که باید به‌کلی درب یا حتی کاپوت ماشین عوض شود. برای تشخیص این مورد هم، به یک کارشناس باتجربه نیاز است؛ زیرا معمولا قطعات تعویضی از یک خودرو صفر باز شده و روی خودرو آسیب‌‌دیده نصب می‌شوند. در نتیجه این کارشناسی هم کار دشواری است و پیچیدگی‌هایی دارد که صرفا با وجود یک کارشناس قابل تشخیص خواهد بود.

تشخیص سلامت فنی موتور و گیربکس قبل از خرید؛ از مهم‌ترین اقدام‌ها در کارشناسی ماشین

برای اینکه تجربه خرید ماشین موفقیت‌آمیزی داشته باشید، آگاهی از اینکه قبل و بعد از خرید خودرو چه کارهایی باید انجام شود، الزامی است. یکی از مهم‌ترین کارها قبل از خرید ماشین کارکرده کمک گرفتن از کارشناس خودرو است. کارشناس بعد از بررسی سلامت بدنه، مشکلات فنی خودرو را به خریدار گزارش می‌کند. به‌طور خلاصه، کارشناسی فنی خودرو شامل 3 مورد زیر است:

  • کارشناسی موتور: حتی موتورهای آرام و بی‌صدا نیز باید از نظر فنی بررسی شوند.
  • کارشناسی گیربکس: در‌صورتی که گیربکس کارکرد درستی نداشته باشد، مصرف سوخت خودرو چندبرابر می‌شود.
  • تست دیاگ: در این تست کارشناس دستگاه دیاگ را به خودرو متصل کرده و مواردی مانند میزان مسافت پیموده‌شده، کارکرد سنسور ضربه، وضعیت کیسه‌های هوا، تعمیرات اساسی موتور و میزان مصرف سوخت را بررسی می‌کند.

علاوه‌بر کارشناسی خودرو قبل از خرید، توصیه می‌کنیم درباره ردیاب‌های نصب‌شده روی خودرو و انواع بیمه‌هایی که توسط مالک قبلی برای آن در نظر گرفته شده، مانند بیمه سرقت خودرو و مواردی از این دست، پرس‌وجو کنید. این کار کمک می‌کند تا دید بهتری از میزان حساسیت و مراقبت مالک قبلی نسبت به خودرو داشته باشید و با خیال راحت‌تر برای خرید آن تصمیم بگیرید.

کارشناسی موتور خودرو پیش از خرید ماشین کارکرده

برگه کارشناسی خودرو قبل از خرید و استفاده از ردیاب ماشین؛ ضامن امنیت خودروی شماست!

در این مقاله توضیح دادیم که کارشناسی خودرو قبل از خرید چه اهمیتی دارد و چه مواردی در کارشناسی موردبررسی قرار می‌گیرند. مجددا توصیه می‌کنیم در این زمینه از کارشناسان خبره و باتجربه کمک بگیرید و صرفا به حرف دوستان و آشنایان اکتفا نکنید. اگر سوالی در این زمینه دارید، خوشحال می‌شویم در بخش نظرات پاسخگوی شما همراهان عزیز و گرامی باشیم.

پس از خرید ماشین، مهم‌ترین کار حفظ امنیت آن است؛ با خرید انواع ردیاب‌های پیشرفته خودرو از ایران رهیاب امنیت وسیله‌نقلیه خود را تا حد بسیاری تضمین خواهید کرد. اگر در زمینه کارشناسی خودرو تجربه‌ای دارید، آن را در قالب کامنت با سایر خوانندگان ایران رهیاب نیز به‌اشتراک بگذارید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
امتیاز شما به این محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

80 − 71 =

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328