ایران رهیاب Blog Archives
پیشگیری از سرقت خودرو

7 روش طلایی برای جلوگیری از سرقت خودرو

هر ساله ده ها هزار خودرو در ایران به سرقت می روند و آمارها نشان می دهد که سرقت خودرو به طور متوسط در ایران تنها 2.5 دقیقه زمان نیاز دارد! حتی بر اساس اطلاعات موجود در سال 1395 بالغ بر 40 درصد از سرقت ها مربوط به سرقت خودرو بوده اند. در ادامه با ایران رهیاب همراه باشید تا x روش برای جلوگیری از سرقت خودرو را به شما معرفی کنیم.

بیشترین آمار سرقت خودرو در کدام استان های کشور است؟

سرقت خودرو و روش های پیشرفته ای که هرروز برای سرقت به وجود می آیند دغدغه ای همیشگی برای مالکین خودروهاست. براساس آمار و ارقامی که سازمان آمار ایران در اختیار اعلام کرده است پنج استان تهران، خراسان رضوی، البرز، خوزستان و اصفهان به ترتیب بیشترین سرقت های کشور را به خود اختصاص می دهند.

راه هایی برای جلوگیری از سرقت خودرو

بیشترین خودروهای سرقتی هم در دسته خودروهای پراید و انواع پژو بوده است. با این تفاسیر چاره راه چیست؟ نمی توان همواره در کنار خودرو حضور داشت و امنیت آن را تامین کرد. در ادامه همراه ایران رهیاب باشید.

1-همواره خودرو را در محل های روشن پارک کنید

مکان های خلوت و تاریک حتی برای افراد هم ترسناک است و همیشه احتمال سرقت وجود دارد. فارغ از اینکه خودرو را در پارکنیگ، کوچه و یا خیابان قرار می دهید، حتما محل روشنی را انتخاب نمائید. بهترین رویکرد پارک خودرو در نزدیکی و یا زیر چراغ های روشن است. خصوصا اگر در محله ای نا آشنا هستید و قصد دارید خودرو را بیرون از منزل پارک کنید مکان هایی که نزدیک به بانک هستند بهترین جای ممکن برای پارک کردن خودرو می باشند. در چنین محل هایی انواع تجهیزات امنیتی و دوربین های مدار بسته وجود دارد.

2- قراردادن خودرو در کنار خروجی ها اشتباه بزرگی است

قرار دادن خودرو در کنار خروجی ها بهترین فرصت ممکن برای سارقان را به وجود می آورد. چرا که فرایند سرقت و ربودن را در کمترین زمان ممکن برای آنها فراهم می کند. برای مثال اگر خودرو را در پارکینگ قرار می دهید، مکانی که بیشترین تراکم ماشین را داشته باشد بهترین فضای ممکن برای پارک خودرو است.

نکاتی برای پیشگیری از سرقت ماشین

3- برای خرید ابزار امنیتی خسیس نباشید!

خوشبختانه هرروز ابزارهای امنیتی جدیدی به وجود می آیند تا امنیت را  در بهترین شیوه ممکن برقرار کنند. امروز انواع دزدگیر ها، قفل های پیشرفته و تجهیزات امنیتی وجود دارد که به خوبی در پیشگیری از سرقت موثر هستند.

امروز نسل جدیدی از ابزار های امنیتی وجود دارد که با نام ردیاب خودرو شناخته می شوند و بهترین راه برای آسودگی خاطر در برابر سرقت خودرو هستند. ردیاب خودرو جدیدترین نسل از دزدگیرهاست که قابلیت نصب برروی انواع خودروهای سواری سبک و سنگین و حتی موتورسیکلت ها را دارد.

خرید ردیاب برای جلوگیری از سرقت خودرو

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید به مقاله جی پی اس چیست؟ مراجعه کنید و جزئیات بیشتری به دست بیاورید.

4- از قفل بودن تمام ردب ها اطمینان حاصل کنید

بارها پیش می آید که افراد فراموش می کنند درب خودرو را قفل کنند و فرقی نمی کند خودرو در خیابان باشد یا پارکنیگ، هرچند که این موضوع در پارکینگ ها مشهود تر است. افراد تصور می کنند که پارکینگ خودرو امن است و درها را باز رها می کنند و یا درب ها را بررسی نمی کنند. این بهترین فرصت ممکن برای سارقان را به وجود می آورد تا خودرو را به راحتی سرقت کنند.

بهترین راه ها برای جلوگیری از سرقت خودرو

5- از دزدگیر های با کیفیت استفاده کنید

دزدگیر ها ابزار مناسبی برای تامین امنیت خودرو هستند، اما مهمترین نکته خرید یک دزدگیر با کیفیت و نصب توسط افراد متخصص است. دزدگیر ماهواره ای خودرو بهترین نمونه از رشد و توسعه صنعت ابزارهای امنیتی است که انتخاب مناسبی در تامین امنیت خودروهاست.

حتی دزدگیر هایی وجود دارد که در صورت بروز سرقت به صورت خودکار با پلیس تماس می گیرند. در برخی دیگر از ردیاب های خودرو امکان خاموش کردن خودرو تنها با ارسال یک پیامک نیز وجود دارد. بدین طریق به راحتی می توانید خودرو را غیر فعال کرده و سارق را دستگیر کنید.

6- وسایل ارزشمند را درون خودرو قرار ندهید

قرار دادن هر چیز ارزشمندی درون خودرو نظیر گوشی های هوشمند، لب تاب،کیف و موارد مشابه بهترین انگیزه برای سرقت را در سارقان به وجود می آورد. حتی اگر یک کیف بی ارزش و خالی را هم درون خودرو قرار دهید ممکن است انگیزه سرقت را برای فردی به وجود بیاورد.

حتی این وسیله ارزشمند می تواند پنل صوتی و ضبط خودرو شما باشد. رعایت این نکات یکی از رویکرد های مناسب برای تامین امنیت خودرو است.

7 راه طلایی برای جلوگیری از دزدیدن خودرو

7- کلید های یدک را در مکان های مطمئن قرار دهید

احتمال فراموش کردن گم کردن کلید های خودرو بسیار بالاست. حتی ممکن است کلید ها را درون خودرو قرار دهید و درب خودرو به صورت خودکار بسته شود. به همین دلیل افراد بسیاری همواره یک کلید زاپاس یا یدک برای خودرو در نظر می گیرند.

اما توجه داشته باشید که کلید را در جای امنی قرار دهید، سارقان تمام سوراخ و سنبه های خودروی شما را بلدند. به هیچوجه کلید های یدکی را داخل خودرو قرار ندهید. صندوق عقب خودرو نیز یکی از بهترین مکان ها برای سارقان است، پس ایده قرار دادن کلید در صندوق عقب را هم به کلی فراموش کنید.

با اینکه هرروز تکنولوژی های جدیدی برای جلوگیری از سرقت خودرو به وجود می آیند اما شاید هیچ یک بهتر از ردیاب ها نباشند. در برخی موارد حتی ردیاب ها ارزان تر از انواع دزدگیر های پیشرفته هم هستند. حتی با خرید ارزانترین ردیاب خودرو می توانید امنیت اتومبیل خود را به بهترین نحوه ممکن تامین کنید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
7 روش طلایی برای جلوگیری از سرقت خودرو
4.5 از 2 رای

بهترین ابزار برای جلوگیری از سرقت خودرو چیست؟

امروزه ابزارهای بسیاری برای جلوگیری از سرقت خودرو وجود دارد، اما در کنار استفاده از انواع دزدگیر ها، ردیاب خودرو بهترین تکنولوژی ممکن برای تامنی امنیت خودرو و جلوگیری از سرقت اتومبیل ها است.

دزدگیر خودرو بهتر است یا ردیاب خودرو؟

دزدگیر ها تنها ابزاری برای جلوگیری از سرقت خودرو هستند. اما با استفاده از ردیاب علاوه بر پیشگیری، در صورت بروز سرقت امکان پیگیری سرقت خودرو نیز برای شما وجود دارد. به همین دلیل ردیاب خودرو ابزار بهترین در مقایسه با دزدگیر اتومبیل است.

ردیاب خودرو گران تر است یا دزدگیر اتومبیل؟

بر خلاف تصور انواع ردیاب خودرو گران تر از دزدگیر های هوشمند نیستند. حتی در برخی موارد ردیاب ها بسیار ارزان تر از دزدگیر های مورد استفاده برای اتومبیل هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 6 =

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328