ایران رهیاب Blog Archives
پيدا كردن ماشين سرقتي

اگر ماشین به سرقت رفت چه کنیم؟ راهکارهای پیدا کردن خودرو سرقتی

به سرقت رفتن خودرو کابوس بی پایان صاحبان اتومبیل است. امکان ندارد کسی این کابوس بی تکرار را نادیده بگیرد چرا که مسئله امنیت خودرو و خطر همیشگی سرقت آن، مشکلات زیادی را برای صاحبان اتومبیل به وجود آورده است. اما هیچ کس تا به حال در مورد داستان پس از سرقت صحبت نمی کند. ما در این مقاله قرار است شما را با 5 مورد از بهترین راهکارهای کاربردی برای پیدا کردن خودرو سرقتی شما آشنا کنیم. اگر شما نیز نگران به سرقت رفتن اتومبیل خود هستید یا به دنبال اتومبیل سرقت شده می گردید، در ادامه با ایران رهیاب همراه باشید. 

1- تماس با پلیس آگاهی یا ثبت اینترنتی سرقت خودرو

سرقت خودرو اتقاق ناگواری است که از سر بدشانسی گریبان گیر بسیاری از افراد می شود. این اتقاق دلایل بسیاری دارد که سهل انگاری تنها یکی از آن است. برای جلوگیری از بروز چنین حادثه هایی باید با خرید دزدگیر و ردیاب خودرو برای حفظ امنیت ماشین خود بیشتر تلاش کنید.

احتمالا برای شما هم پیش آمده که به هنگام شنیدن خبر سرقت اتومبیل بستگان خود از آن ها این نکته را می پرسید که آیا در مورد سرقت خودرو خود به پلیس آگاهی اطلاعی داده اند و یا خیر! اولین قدم و به عبارتی راحت ترین اقدامی که پس از سرقت اتومبیل می توان انجام داد، اطلاع دادن داستان به پلیس آگاهی است.

همچنین می توانید از طریق سامانه اعلام سرقت آگاهی و از طریق ثبت اینترنتی، شکایت خود را با آگاهی مطرح کنید. به محض ثبت شکایت شما، فرایند جستجو برای خودرو سرقت شده آغاز می شود.

خودروی سرقتی چگونه کشف میشود

خودروی سرقتی چگونه کشف می شود؟ پيدا كردن ماشين از پلاک 

پلیس آگاهی با اعلام شماره پلاک خودرو سرقتی به تمامی مراکز  پلیس، در پیدا کردن خودرو به سرقت رفته کمک می کند. همچنین اگر سرقت خودرو را به سرعت به پلیس آگاهی اطلاع دهید، به موقع از خارج شدن اتومبیل از شهر جلوگیری خواهید کرد. چرا که پلاک خودرو سرقت رفته در هنگام خروج از عوارضی های شهر چک خواهد شد و به این صورت می توان سارق را به دام انداخت.

2- چک کردن دوربین های مدار بسته در نزدیکی محل پارک خودرو

برای پیدا کردن اتومبیل به سرقت رفته، تنها اطلاع دادن به پلیس کافی نیست. چرا که مالک خودرو باید مانند یک کاراگاه تیزبین عمل کند و هر آنچه که باعث پیدا کردن سر نخ در مورد خودرو سرقتی می شود را مورد بررسی قرار دهد. یکی از همین راهکارها که می تواند اطلاعات خوبی برای پیدا کردن سارق به صاحب خودرو بدهد، چک کردن دوربین های مداربسته است.

برای چک کردن دوربین هوشمند منازل ابتدا باید در صورت نگهداری اتومبیل در پارکینگ منزل، دوربین مداربسته ساختمان را چک کنید. در مرحله بعدی می توانید از کسبه محل نیز کمک بگیرید و فیلم دوربین مداربسته آن ها را نیز مشاهده کنید تا شاید از زمان دقیق سرقت و چهره سارق اطلاع دقیقی پیدا کنید و با ارائه فیلم و مستندات بیشتر به پلیس، هر چه زودتر خودرو خود را پیدا کنید.

در مورد دسترسی به فیلم دوربین های مدار بسته، بد نیست این نکته را در نظر داشته باشید که بیشتر ساختمان های مسکونی، مراکز خرید و حتی مراکز اداری بدون رویت نامه و مجوز پلیس آگاهی فیلم دوربین را در اختیار تقاضا کننده قرار نمی دهند. پس در صورت مراجعه و درخواست تماشای فیلم دوربین های مداربسته حتما مجوز دسترسی را از مراجع قانونی کسب کنید.

پیگیری سرقت خودرو

3- چک کردن جریمه های راهنمایی و رانندگی، تله ای برای سارقین 

بیشتر سارقان اتومبیل هیچ ترسی از جریمه دوربین های پلیس ندارند. به همین دلیل با سرعت غیر مجاز و همچنین عبور از چراغ قرمز جریمه می شوند. این نوع جریمه ها می تواند شیرین ترین جریمه برای مالک خودرو به حساب بیاید، چرا که با دریافت پیامک آن می تواند از محدوده و موقعیت مکانی اتومبیل خودش اطلاع کافی پیدا کند و با گزارش این مورد به پلیس، به پیدا کردن هر چه سریعتر ماشین خود کمک کند.

4- پیدا کردن اوراق چی خودرو، سرنوشت خودروهای سرقتی پیدا شده

برای پیدا کردن خودروی به سرقت رفته، راه های پیچیده دیگری هم وجود دارد. یکی از این راه ها پیدا کردن اوراق چی های خودور است. چرا که بیشتر سارقان خودرو پس از درآوردن موتور خودرو و قطعات ارزشمند آن، اوراق ماشین را به گاراژ ها و اوراق فروش ها می سپارند. به همین دلیل شاید در نظر گرفتن تمام این احتمالات بتواند به پیدا کردن خودرو و مهم تر از همه دستگیری سارق خودرو کمک کند.

گاراژ نگهداری از ماشین های سرقتی، پیدا شدن ماشین سرقتی

5- ردیابی اتومبیل سرقتی با انتخاب ردیاب ماهواره‌ای

حتما شما هم با جمله معروف پیشگیری بهتر از درمان است آشنایی دارید و بارها این جمله را شنیده اید. به همین منظور برای جلوگیری از خطرات احتمالی به سرقت رفتن اتومبیل بهتر است کمی جدی تر به مسئله نگاه کنیم تا در صورت بروز این اتفاق بتوانیم با طی کردن راه آسان تری به هدف مورد نظر یعنی پیدا کردن اتومبیل به سرقت رفته دست پیدا کنیم.

یکی از آسان ترین روش ها برای حفظ امنیت و همچنین پیدا کردن راحت خودرو حتی در صورت سرقت، استفاده از ردیاب و دزدگیر ماهواره ای خودرو است. با استفاده از این دستگاه کاربردی می توانید برای همیشه دغدغه به سرقت رفتن اتومبیل خود را فراموش کنید. چرا که حتی پس از به سرقت رفتن اتومبیل، می توانید به راحتی و با کمک این دزدگیر ماهواره ای موقعیت مکانی ماشین را به پلیس گزارش دهید و سارق را به دام بیندازید.

ردیاب ماهواره ای خودرو برای پیگیری ماشین سرقتی

ردیاب آهنربایی، کوچک ترین و کاربردی ترین ابزار برای موقعیت یابی

ردیاب خودرو انواع مختلفی دارد. یکی از کاربردی ترین انواع ردیاب ها برای اتومبیل ردیاب آهنربایی است. این جی پی اس و موقعیت یاب خودرو، اندازه بسیار کوچک و وزن سبکی دارد. به همین دلیل هیچ سارقی متوجه وجود آن نخواهد شد و مالکان خودرو به راحتی می توانند با جاسازی این ابزار، تله خوبی برای به دام انداختن سارقان در دست داشته باشند.

استفاده از جی پی اس و ردیاب، بهترین راه برای جلوگیری از سرقت خودرو به حساب می آید. چرا که مالک اتومبیل می تواند از این ابزار در هر ساعت از شبانه روز استفاده کند و در هر لحظه از حرکت اتومبیل خود اطلاع داشته باشند. به همین دلیل پیشنهاد می کنم قبل از بروز این اتفاقات، با خرید ابزارهای کاربردی مانند ردیاب و جی پی اس، از امنیت خودرو مطمئن شوید.

خرید ردیاب راهی آسان برای جلوگیری از سرقت خودرو 

در این مقاله به بررسی چگونگی پيدا كردن ماشين سرقتی پرداختیم. اما پیدا کردن ماشین و طی کردن مسیرهای قانونی، دشواری های خاص خود را دارد. به همین دلیل پیشگیری و مراقبت از خودرو راه حل بهتری است. در بین تمامی ابزارهای امنیتی ردیاب خودرو جایگاه ویژه ای دارد. این دستگاه کوچک می تواند خیال مالک ماشین را برای همیشه از سرقت اتومبیل راحت کند.

با این حال ممکن است همه ردیاب های موجود در بازار برای شما مناسب نباشند. برای اینکه یک خرید آسان، به صرفه و مطمئن داشته باشید، می توانید روی کمک ما حساب کنید. ما در ایران رهیاب با عرضه بهترین دزدگیرهای ماهواره ای و ردیاب ها در تلاش برای تامین امنیت شما و دارایی هایتان هستیم. برای تهیه انواع ردیاب خودرو می توانید با شماره های اعلام شده در سایت ایران رهیاب تماس حاصل کنید. همکاران ما پاسخگوی سوالات شما هستند. 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
اگر ماشین به سرقت رفت چه کنیم؟ راهکارهای پیدا کردن خودرو سرقتی
4.1 از 72 رای

بهترین راه کار برای پیدا کردن خودرو سرقتی چیست؟

یکی از بهترین راه های ممکن برای پیدا کردن خودرو سرقتی استفاده از انواع ردیاب هاست. با این ابزار علاوه بر پیشگیری می توانید برای پیگیری سرقت نیز اقدام کنید. استفاده از ردیاب سریعترین راه ممکن برای پیدا خودرو به سرقت رفته است.

نیروی انتظامی چگونه خودرو سرقتی را پیدا می کند؟

در پیدا کردن خودرو سرقتی توسط نیرو انتظامی، شماره پلاک خودرو به تمام مراکز اعلام می شود تا پیگیری های لازم حتی از طریق نیروی راهنمایی و رانندگی نیز انجام شود. بدین طریق از خروج اتومبیل از شهر جلوگیری می شود.

به صورت اینترنتی هم می توان پیگیری خودرو سرقتی را انجام داد؟

بله، اگر خودروی شما به سرقت رفته، می توانید به صورت آنلاین استعلام خودروی سرقتیتان را از طریق سامانه postyafteh.post.ir انجام دهید. با وارد کردن اطلاعات مشخصات فردی از قبیل نام و نام خانوادگی  و نام پدر و یا از طریق وارد کردن کد ملی مالک وسیله می‌ توانید پیگیری خودروی به سرقت رفته را انجام دهید.

۱۴ دیدگاه برای “اگر ماشین به سرقت رفت چه کنیم؟ راهکارهای پیدا کردن خودرو سرقتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × = 3

 1. Avatar
  مهلا مردادی

  من فقط میتونم یه تجربه در اختیارتون بزارم. اینکه لطفا به هیچ عنوان تو ماشین کیف نزارید. حتی اگه ماشین رو سرقت نکنن، شیشه های ماشینو خرد می کنن که بیان کیف بردارن. انقد احمقن دزدا که بخاطر یکم پول یا یه گوشی اینطوری به مال مردم صدمه میزنن.
  ما رفته بودیم دربند، من ماشینم پارک کرده بودم کنار خیابون اومدم دیدم شیشه عقب خرد شده و کیف دوستمو دزدیدن که توش لپ تاپ بود و کلی اطلاعات. البته من خیلی سال پیش برا ماشینم ردیاب خریدم اما دوستم الان خیلی ناراحته و میگه همه زندگی و پایان نامش تو اون لپ تاپ بوده.
  هیچوقت کیف نزارید تو ماشین.

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   با سلام
   ممنون از اشتراک گذاری تجربه تان. امیدواریم که از این به بعد شاهد اتفاق های خوب باشید اما به یاد داشته باشید که شما برای وسایل شخصی مانند لپ تاپ یا گاو صندوق خود هم می توانید از انواع ردیاب استفاده کنید.

 2. Avatar

  سلام مرسی از مقاله خوبتون. ماشین منو عید نوروز دزدیدن ولی تقصیر خودم شد که هنوز نتونستم پیداش کنم. اخه من ماشینمو به ردیاب خودرو مجهز نکرده بودم بلکه به خاطر صرفه جویی در قیمت یه ردیاب شخصی ارزون خریده بودن و اونو انتهای داشبورد ماشین قایم کرده بودم. وقتی دیدم ماشینم دزدیده شده با خیال راحت رفتم اون جایی که تو گوشیم میدیدم لوکیشن رو ولی رفتم دیدم ردیاب انداخت تو بیابون. دزدا ردیاب تشخیص داده بودن و از ماشین جداش کرده بودن. اگه می خواید ردیاب بخرید ردیاب هایی تهیه کنید که دزدا نتونن اون رو تشخیص بدن.

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   با سلام و احترام
   متاسفیم برای تجربه ی تلخی که داشتید و امیدوارم هر چه زودتر ماشینتون رو پیدا کنید.
   بله دقیقا این مسئله خیلی اهمیت داره که از ردیاب های غیر قابل تشخیص برای خودرو استفاده شود. معمولا پیشنهاد ما ردیاب دیاگ خودرو یا ردیاب فندکی و مدل های دیگری است که احتمال تشخیص آن ها کم باشد.

 3. Avatar

  سلام میشه برا موتور هم استفاده کرد از ردیاب؟

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام وقت بخیر
   بله می تونین از انواع جی پی اس برای مدل های مختلف موتور سیکلت هم استفاده کنید.
   پیشنهاد می کنیم مقاله ی راهنمای خرید جی پی اس موتور سیکلت را مطالعه کنید.

 4. Avatar

  سلام خسته نباشید از این ردیاب هایی که تو این صفحه توضیح دادید از کجا می تونیم بخریم؟ به وانت هم وصل میشه این ردیابا؟

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام وقت بخیر بله می توانید از انواع ردیاب برای مدل های مختلف خودرو از جمله وانت، خودرو شخصی و سواری، ماشین های سنگین و حتی موتور سیکلت استفاده کنید. برای دریافت مشاوره و خرید انواع ردیاب می توانید با شماره تماس های زیر ارتباط برقرار کنید.
   02122171062
   02122410328
   در ساعات غیر اداری نیز می توانید با شماره تماس 09018019192 تماس بگیرید.

 5. Avatar

  salam kash migoftid ke behtarin radyabe mashin chie o che model gpsi bekhrarim

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام وقت بخیر.
   پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای انتخاب جی پی اس برای ماشین را مطالعه کنید.

 6. Avatar
  فریبرز خدایی

  سلام روزتون بخیر، ممنون از مقاله خوبی که نوشتید. دیدم چند نفر توی کامنت ها از تجربه هاشون گفتم، من یک تجربه بگم. یک تجربه تلخ و مزخرف. چهار سال پیش یک سمند داشتم که با کلی قرض خریده بودم. بعد از شیش ماه وسط روز روشن توی کوچه بن بست ماشین رو بردند. باور کنید رفتم پلیس و رفتم استعلام خودروهای سرقتی رفتم این ور اون ور. خود سمند اصلا هیچی، کلی مدارک داخل ماشین بود. چند ماه طول کشید تا المثنی براشون گرفتم. سرتون درد نیارم خلاصه پیر شدم برای پیدا کردن ماشین‌ام و البته آخرش پیدا شد. اما اوراقش کرده بودند بی وجدان ها. تقریبا هیچی ازش نمونده بود. راستش رو بخواید اشتباه از خودم بود که دزدگیر درست حسابی نگرفته بودم، هیچی نداشت. ولی از سایت شما برای ماشین جدیدم ردیاب خریدم و تا الان راضی ام. خواستم اینجا بنویسم که دیگه کسی از این اشتباه ها نکنه و به قول معروف مالش رو حسابی بچسبه.

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام دوست گرامی، وقت شما بخیر
   متاسفیم بابت تجربه ناخوشایندی که از سر گذارنده‌اید و امیدواریم دیگر هیچ وقت دچار ضررهای مالی نشوید. هچنین از شما تشکر می کنیم که تجربه تلخ اما اموزنده خود را با ما به اشتراک گذاشتید. همان طور که ما هم بارها در مقالات خود اشاره کردیم، امنیت این روزها حرف اول را می زند. افراد می توانند با خرید ردیاب بهترین سپر امنیتی را در مقابل سارقان تهیه کنند. باز هم بابب به اشتراک گذاری این تجربه از شما ممنونیم و امیدواریم در تمامی مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.

 7. Avatar
  گودرز عبداللهی

  سلام روزتون بخیر، آقا واقعا مقاله خوبی نوشتید. خصوصا راهکارهایی که برای پیدا کردن ماشین دزدیده شده گفتید، خیلی عالی هستند. من خودم یک بار ماشینم رو بردن. از طریق اداره آگاهی پیگیری کردم فهمیدم طرف جریمه شده، خلاصه گرفتیمش. ولی خدایی اون لحظات بدترین حس دنیا بود. ماشینمو دزدیدن واقعا بدترین جمله ای بود که به کسی گفتم. چون اون ماشین برای من محل امرار معاش بود. من راننده ام. راستش بعد از این دزدی یک دزدگیر خوب خریدم براش، الانم دنبال ردیابم. هی از این ور اون ور پرسیدم ایران رهیاب رو معرفی کردند. می خواستم ببینم رنج قیمی ردیاب های شما چقدره؟ نمایندگی فروش دارید یا نه؟ چون من تهران نیستم. اگر راهنمایی بکنید خیلی ممنون میشم. دمتون گرم

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام دوست عزیز روز بخیر
   خوشحالیم که اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده است. تلاش ما در ایران رهیاب همیشه بر ارائه اطلاعات کاربردی و گران بها است. در خصوص سوال شما برای راهنمایی خرید ردیاب، پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله ای که در همین خصوص نوشته ایم را مطالعه کنید (نکاتی طلایی در خرید ردیاب) . سپس با مراجعه به صفحه قیمت ردیاب انواع مدل ها و محصولات ما را مشاهده و ردیاب مورد نظر خود را انتخاب کنید. در تمامی این مراحل نیز می توانید از راهنمایی همکاران ما استفاده کنید. برای ارتباط بیشتر کافی است با شماره تلفن 22410328-021 و 22171062 -021 تماس حاصل کنید.
   موفق و سربلند باشید

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328