ایران رهیاب Blog Archives
پيدا كردن ماشين سرقتي

اگر ماشین به سرقت رفت چه کنیم؟ راهکارهای پیدا کردن خودرو سرقتی

به سرقت رفتن خودرو کابوس بی پایان صاحبان اتومبیل است. امکان ندارد کسی این کابوس بی تکرار را نادیده بگیرد چرا که مسئله امنیت خودرو و خطر همیشگی سرقت آن، همیشه مشکلات زیادی را برای صاحبان اتومبیل به وجود آورده است. اما هیچ کس تا به حال در مورد داستان پس از سرقت صحبت نمی کند. اما ما در این مقاله قرار است تا با 5 مورد از بهترین راهکارهای کاربردی در مورد پیدا کردن خودرو سرقتی شما را آشنا کنیم. اگر شما نیز نگران به سرقت رفتن اتومبیل خود هستید یا به دنبال پیگیری اتومبیل سرقت شده هستید، در ادامه با ایران رهیاب همراه باشید. 

1-تماس با پلیس آگاهی برای اعلام به سرقت رفتن خودرو

سرقت خودرو اتقاق ناگواری است که از سر بدشانسی گریبان گیر بسیاری از افراد می شود. این اتقاق دلایل بسیاری دارد که سهل انگاری تنها یکی از آن است. برای جلوگیری از بروز چنین حادثه هایی باید با خرید دزگیر و ردیاب خودرو برای حفظ امنیت ماشینخود بیشتر تلاش کنیم. احتمالا برای شما هم پیش آمده که به هنگام شنیدن خبر سرقت اتومبیل بستگان خود از آن ها این نکته را می پرسید که آیا در مورد سرقت خودرو خود به پلیس آگاهی اطلاعی داده اند و یا خیر! اولین قدم و به عبارتی راحت ترین اقدامی که پس از سرقت اتومبیل می توان انجام داد اطلاع دادن داستان به پلیس آگاهی است.

خودروی سرقتی چگونه کشف میشود

خودروی سرقتی چگونه کشف میشود؟ پيدا كردن ماشين از پلاك 

پلیس آگاهی با اعلام شماره پلاک خودرو سرقتی به تمامی مراکز  پلیس در پیدا کردن خودرو به سرقت رفته کمک می کند. همچنین اگر سرقت خودرو را به سرعت به پلیس آگاهی اطلاع دهید می توانید از خارج شدن اتومبیل از شهر جلوگیری کنید. چرا که پلاک خودرو سرقت رفته در هنگام خروج از عوارضی های شهر چک خواهد شد و به این صورت می توان سارق را به دام انداخت.

2-چک کردن دوربین های مدار بسته در نزدیکی محل پارک خودرو

برای پیدا کردن اتومبیل به سرقت رفته تنها اطلاع دادن به پلیس کافی نیست چرا که مالک خودرو باید مانند یک کاراگاه تیزبین عمل کند و هر آنچه که باعث پیدا کردن سر نخ در مورد خودرو سرقتی می شود را مورد بررسی قرار دهد. یکی از همین راهکارها که می تواند اطلاعات خوبی برای پیدا کردن سارق به صاحب خودرو بدهد، چک کردن دوربین های مداربسته است.

برای چک کردن دوربین های مدار بسته ابتدا باید در صورت نگهداری اتومبیل در پارکینگ منزل دوربین مداربسته ساختمان را چک کنید. در مرحله بعدی می توانید از کسبه محل نیز کمک بگیرید و فیلم دوربین مداربسته آن ها را نیز مشاهده کنید تا شاید از زمان دقیق سرقت و چهره سارق اطلاع دقیقی پیدا کنید و با ارائه فیلم و مستندات بیشتر به پلیس هر چه زودتر خودرو خود را پیدا کنید.

در مورد دسترسی به فیلم دوربین های مدار بسته بد نیست این نکته را در نظر داشته باشید که بیشتر ساختمان های مسکونی، مراکز خرید و حتی مراکز اداری بدون رویت نامه و مجوز پلیس آگاهی فیلم دوربین را در اختیار تقاضا کننده قرار نمی دهند. پس در صورت مراجعه و درخواست تماشای فیلم دوربین های مداربسته حتما مجوز دسترسی را از مراجع قانونی کسب کنید.

پیگیری سرقت خودرو

3-چک کردن جریمه های راهنمایی و رانندگی، تله ای برای سارقین 

بیشتر سارقان اتومبیل هیچ ترسی از جریمه دوربین های پلیس ندارند به همین دلیل با سرعت غیر مجاز و همچنبن عبور از چراغ قرمز جریمه می شوند. این نوع جریمه ها می تواند شیرین ترین جریمه برای مالک خودرو به حساب بیاید، چرا که با دریافت پیامک آن می تواند از محدوده و موقعیت مکانی اتومبیل خودش اطلاع کافی پیدا کند و با گزارش این مورد به پلیس به پیدا کردن هر چه سریعتر ماشین خود کمک کند.

4- اوراق چی های خودرو را پیدا کنید

برای پیدا کردن خودروی به سرقت رفته راه های پیچیدۀ دیگری هم وجود دارد. یکی از این راه ها پیدا کردن اوراق چی های خودور است. چرا که بیشتر سارقان خودرو پس از درآوردن موتور خودرو و قطعات ارزشمند آن، اوراق ماشین را به گاراژ ها و اوراق فروش ها می سپارند. به همین دلیل شاید در نظر گرفتن تمام این احتمالات بتواند به پیدا کردن خودرو و مهم تر از همه گیر انداختن سارق خودرو کمک کند.

گاراژ نگهداری از ماشین های سرقتی، پیدا شدن ماشین سرقتی

5-ردیابی از طریق ردیاب ماهواره‌ای، غافلگیری سارقین 

حتما شما هم با جمله معروف پیشگیری بهتر از درمان است آشنایی دارید و بارها این جمله را شنیده اید. به همین منظور برای جلوگیری از خطرات احتمالی به سرقت رفتن اتومبیل بهتر است کمی جدی تر به مسئله نگاه کنیم تا در صورت بروز این اتفاق بتوانیم با طی کردن راه آسان تری به هدف مورد نظر یعنی پیدا کردن اتومبیل به سرقت رفته دست پیدا کنیم.

یکی از آسان ترین روش ها برای حفظ امنیت خودرو و همچنین پیدا کردن راحت خودرو حتی در صورت سرقت، استفاده از ردیاب و دزدگیر ماهواره ای خودرو است. با استفاده از این دستگاه کاربردی می توانید برای همیشه دغدغه به سرقت رفتن اتومبیل خود را فراموش کنید. چرا که حتی پس از به سرقت رفتن اتومبیل، شما می توانید به راحتی و با کمک این دزدگیر ماهواره ای موقعیت مکانی ماشین را به پلیس گزارش دهید و سارق را به دام بیندازید.

ردیاب ماهواره ای خودرو برای پیگیری ماشین سرقتی

ردیاب آهنربایی، کوچک ترین و کاربردی ترین ابزار برای موقعیت یابی

ردیاب خودرو انواع مختلفی دارد. یکی از کاربردی ترین انواع ردیاب ها برای اتومبیل ردیاب آهنربایی است. این جی پی اس و موقعیت یاب خودرو اندازه بسیار کوچک و وزن سبکی دارد. به همین دلیل با استفاده از این دستگاه هیچ سارقی متوجه وجود آن نخواهد شد و مالکان خودرو به راحتی می توانند با جاسازی این ابزار، تله خوبی برای به دام انداختن سارقان در دست داشته باشند.

استفاده از جی پی اس و ردیاب، بهترین راه برای جلوگیری از سرقت خودرو  به حساب می آید. چرا که مالک خودرومی تواند از این ابزار در هر ساعت از شبانه روز و در هر کجای کشور استفاده کند و از ثانیه به ثانیه حرکت اتومبیل خود اطلاع پیدا کند. به همین دلیل پیشنهاد می کنم قبل از بروز حادثه هایی از قبلی سرقت و ربوده شدن اتومبیل با خرید ابزاری کاربردی مانند ردیاب و جی پی اس، خیال خود را بابت امنیت خودرو خود بالا ببرید و تا همیشه نگرانی سرقت خودرو را از خود دور کنید.

جلوگیری از سرقت خودرو، ماشین را ضد سرقت کنید 

در این مقاله به بررسی چگونگی پيدا كردن ماشين سرقتي پرداختیم. اما پیدا کردن ماشین و طی کردن مسیرهای قانونی دشواری های خاص خود را دارد. به همین دلیل پیشگیری و مراقبت از خودرو راه حل بهتری است. در بین تمامی ابزارهای امنیتی ردیاب خودرو جایگاه ویژه ای دارد. این دستگاه کوچک می تواند خیال مالک ماشین را برای همیشه از سرقت اتومبیل راحت کند. برای تهیه انواع ردیاب خودرو برای جلوگیری از سرقت و تامین امنیت می توانید با شماره های اعلام شده در سایت ایران رهیاب تماس حاصل کنید. همکاران ما پاسخگوی سوالات شما هستند. 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
اگر ماشین به سرقت رفت چه کنیم؟ راهکارهای پیدا کردن خودرو سرقتی
3.8 از 30 رای

بهترین راه کار برای پیدا کردن خودرو سرقتی چیست؟

یکی از بهترین راه های ممکن برای پیدا کردن خودرو سرقتی استفاده از انواع ردیاب هاست. با این ابزار علاوه بر پیشگیری می توانید برای پیگیری سرقت نیز اقدام کنید. استفاده از ردیاب سریعترین راه ممکن برای پیدا خودرو به سرقت رفته است.

نیروی انتظامی چگونه خودرو سرقتی را پیدا می کند؟

در پیدا کردن خودرو سرقتی توسط نیرو انتظامی، شماره پلاک خودرو به تمام مراکز اعلام می شود تا پیگیری های لازم حتی از طریق نیروی راهنمایی و رانندگی نیز انجام شود. بدین طریق از خروج اتومبیل از شهر جلوگیری می شود.

به صورت اینترنتی هم می توان پیگیری خودرو سرقتی را انجام داد؟

بله، اگر خودروی شما به سرقت رفته، می توانید به صورت آنلاین استعلام خودروی سرقتیتان را از طریق سامانه postyafteh.post.ir انجام دهید. با وارد کردن اطلاعات مشخصات فردی از قبیل نام و نام خانوادگی  و نام پدر و یا از طریق وارد کردن کد ملی مالک وسیله می‌ توانید پیگیری خودروی به سرقت رفته را انجام دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 7 =

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328