ایران رهیاب Blog Archives

اگر ماشین به سرقت رفت چه کنیم؟ راهکارهای پیدا کردن خودرو سرقتی

پيدا كردن ماشين سرقتي

اگر ماشین به سرقت رفت چه کنیم؟ راهکار‌های پیدا کردن خودرو سرقتی

به سرقت رفتن خودرو کابوس بی‌پایان صاحبان اتومبیل است. امکان ندارد کسی این کابوس بی‌تکرار را نادیده بگیرد؛ چراکه مسئله امنیت خودرو و خطر همیشگی سرقت آن، مشکلات زیادی را برای صاحبان اتومبیل به وجود آورده است. چنانچه خودرو به سرقت رفت چه کنیم؟ ما در این مقاله قرار است شما را با 7 مورد از بهترین راهکار‌های کاربردی برای پیدا کردن خودرو سرقتی شما آشنا کنیم. اگر شما نیز نگران به سرقت رفتن اتومبیل خود هستید یا به دنبال اتومبیل سرقت شده می‌گردید،  در ادامه با ایران رهیاب همراه باشید.

1.     اعلام سرقت خودرو؛ تماس با پلیس آگاهی یا ثبت اینترنتی

سرقت خودرو اتقاق ناگواری است که از سر بدشانسی‌گریبان‌گیر بسیاری از افراد می‌شود. این اتفاق دلایل بسیاری دارد و سهل‌انگاری تنها یکی از دلایل است. برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی باید با خرید دزدگیر و ردیاب خودرو برای حفظ امنیت ماشین خود بیشتر تلاش کنید.

احتمالاً برای شما هم پیش آمده به هنگام شنیدن خبر سرقت اتومبیل بستگان خود از آن‌ها این نکته را می‌پرسید که آیا در مورد سرقت خودرو خود به پلیس آگاهی اطلاعی داده‌اند یا خیر! اولین قدم و به عبارتی راحت‌ترین اقدام پس از سرقت اتومبیل، اعلام سرقت خودرو به پلیس آگاهی است.

همچنین می‌توانید از طریق سامانه اعلام سرقت آگاهی یا ثبت اینترنتی سرقت خودرو، شکایت خود را با آگاهی مطرح کنید. به محض ثبت شکایت شما، فرایند جستجو برای خودرو سرقت شده آغاز می‌شود.

خودروی سرقتی چگونه کشف میشود

خودروی سرقتی چگونه کشف می‌شود؟ پیدا کردن ماشین از پلاک 

پلیس آگاهی با اعلام شماره پلاک خودرو سرقتی به تمامی مراکز پلیس، در پیدا کردن خودرو به سرقت رفته کمک می‌کند. همچنین اگر سرقت خودرو را سریعاً به پلیس آگاهی اطلاع دهید، به موقع از خارج شدن اتومبیل از شهر جلوگیری خواهید کرد. پلاک خودرو سرقت رفته در هنگام خروج از عوارضی‌های شهر چک خواهد شد و به این صورت می‌توان سارق را به دام انداخت.

2.     چک کردن دوربین‌های مدار بسته در نزدیکی محل پارک خودرو

برای پیدا کردن اتومبیل به سرقت رفته، تنها اطلاع دادن به پلیس کافی نیست. چراکه مالک خودرو باید مانند یک کاراگاه تیزبین عمل کند و هر آنچه باعث پیدا کردن سرنخ در مورد خودرو سرقتی می‌شود را مورد بررسی قرار دهد. یکی از همین راهکار‌ها که می‌تواند اطلاعات خوبی برای پیدا کردن سارق به صاحب خودرو بدهد، چک کردن دوربین‌های مداربسته است.

برای چک کردن دوربین هوشمند منازل ابتدا باید در صورت نگهداری اتومبیل در پارکینگ منزل، دوربین مداربسته ساختمان را چک کنید. در مرحله بعدی می‌توانید از کسبه محل نیز کمک بگیرید و فیلم دوربین مداربسته آن‌ها را نیز مشاهده کنید تا شاید از زمان دقیق سرقت و چهره سارق اطلاع دقیقی پیدا کنید و با ارائه فیلم و مستندات بیشتر به پلیس، هر چه زودتر خودرو خود را پیدا کنید.

در مورد دسترسی به فیلم دوربین‌های مداربسته، بد نیست این نکته را در نظر داشته باشید، بیشتر ساختمان‌های مسکونی، مراکز خرید و حتی مراکز اداری بدون رویت نامه و مجوز پلیس آگاهی فیلم دوربین را در اختیار تقاضا‌کننده قرار نمی‌دهند. پس در صورت مراجعه و درخواست تماشای فیلم دوربین‌های مداربسته حتماً مجوز دسترسی را از مراجع قانونی کسب کنید.

پیگیری سرقت خودرو

3.     چک کردن جریمه‌های راهنمایی و رانندگی، تله‌ای برای سارقین 

بیشتر سارقان اتومبیل هیچ ترسی از جریمه دوربین‌های پلیس ندارند. به همین دلیل با سرعت غیرمجاز و همچنین عبور از چراغ قرمز جریمه می‌شوند. این نوع جریمه‌ها می‌تواند شیرین‌ترین جریمه برای مالک خودرو به حساب بیاید؛ چراکه با دریافت پیامک آن می‌تواند از محدوده و موقعیت‌مکانی اتومبیل خودش اطلاع کافی پیدا کند و با گزارش این مورد به پلیس، به پیدا کردن هر چه سریع‌تر ماشین خود کمک کند. پلیس با بررسی زمان و مکان دوربین‌های توشهری و جاده‌ای شناسایی و ردیابی ماشین با شماره پلاک را آغاز می‌کند.

4.     پیدا کردن اوراق‌چی خودرو، سرنوشت خودرو‌های سرقتی پیدا شده

برای پیدا کردن خودروی به سرقت رفته، راه‌های پیچیده دیگری هم وجود دارد. یکی از این راه‌ها پیدا کردن اوراق چی‌های خودور است. چراکه بیشتر سارقان خودرو پس از درآوردن موتور خودرو و قطعات ارزشمند آن، اوراق ماشین را به گارا‌ژ‌ها و اوراق فروش‌ها می‌سپارند. به همین دلیل شاید در نظر گرفتن تمام این احتمالات بتواند به پیدا کردن و مهم‌تر از همه دستگیری سارق خودرو کمک کند.

گاراژ نگهداری از ماشین های سرقتی، پیدا شدن ماشین سرقتی

5.     ردیابی اتومبیل سرقتی با انتخاب ردیاب ماهواره‌ای

حتماً شما هم با جمله معروف پیشگیری بهتر از درمان است آشنایی دارید و بار‌ها این جمله را شنیده‌اید. به همین منظور برای جلوگیری از خطرات احتمالی به سرقت رفتن اتومبیل، بهتر است کمی جدی‌تر به مسئله نگاه کنیم؛ چراکه درصورت بروز این اتفاق با طی کردن راه آسان‌تری به هدف مورد نظر یعنی پیدا کردن اتومبیل به سرقت رفته دست پیدا کنیم.

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای حفظ امنیت و همچنین پیدا کردن راحت خودرو حتی در صورت سرقت، استفاده از دزدگیر و ردیاب خودرو است. با استفاده از این دستگاه کاربردی می‌توانید برای همیشه دغدغه به سرقت رفتن اتومبیل خود را فراموش کنید. چراکه حتی پس از به سرقت رفتن اتومبیل، می‌توانید به راحتی و با کمک این دزدگیر ماهواره‌ای موقعیت مکانی ماشین را به پلیس گزارش دهید و سارق را به دام بیندازید.

6.     استعلام خودرو سرقتی در پارکینگ؛ خوشبین باشید!

استعلام ماشین سرقتی را جدی بگیرید. چراکه اگر خودروی خود را در مناطق ممنوع پارک کرده‌ باشید، ممکن است پلیس راهور خودروی شما را به پارکینگ منتقل کرده باشد. به همین دلیل الزامی است قبل از هر چیزی تلفن همراه‌تان را چک کنید. ممکن است پیامکی از جانب پلیس مبنی بر انتقال خودرو به پارکینگ برایتان ارسال شده باشد. البته توجه داشته باشید که اگر سیم‌کارت خود را تغییر داده‌اید و شماره جدید را ثبت نکرده‌اید، یا خودرو را قولنامه کرده و شماره مالک را تغییر نداده باشید، برای شما پیامکی ارسال نمی‌شود! در این مرحله باید با پلیس 110 تماس بگیرید و خودروی خود را استعلام بگیرید.

راهکار دوم این است که شماره پلاک خودرو را به شماره 30005353 ارسال کنید؛ چنانچه پس از دریافت پاسخ متوجه شدید خودرو به پارکینگ منتقل شده است؛ با در دست داشتن مدارک مورد نیاز می‌توانید برای دریافت خودروی خود به پارکینگ مراجعه کنید.

7.     استعلام خودرو سرقتی با شماره پلاک از سامانه پست و پلیس من

متاسفانه سرقت ماشین در ایران آمار بالایی دارد. اگر مدتی است خودرو شما به سرقت رفته است و به پلیس نیز اطلاع داده‌اید از سامانه آنلاین پست یا با دانلود نرم‌افزار استعلام خودرو سرقتی پلیس من، لیست ماشین‌های دزدیده شده را استعلام بگیرید؛ ممکن است خودروی شما پیدا شده باشد. در سامانه پست می‌توانید برای پیدا کردن ماشین از پلاک خودرو نیز استفاده کنید.

گاهی اوقات سارق با خودرو تصادف می‌کند و خودرو را در خیابان ر‌ها می‌کند. به همین دلیل از سامانه‌های در دسترس استعلام خودرو سرقتی پیدا شده را پیگیری کنید. امیدواریم که با همکاری پلیس بتوانید خودروی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن پیدا کنید.

ردیاب ماهواره ای خودرو برای پیگیری ماشین سرقتی

ردیاب آهنربایی، کوچک‌ترین و کاربردی‌ترین ابزار برای موقعیت‌یابی

ردیاب خودرو انواع مختلفی دارد. یکی از کاربردی‌ترین انواع ردیاب‌ها برای اتومبیل ردیاب آهنربایی است. جی پی اس و موقعیت یاب خودرو، اندازه بسیار کوچک و وزن سبکی دارد. به همین دلیل هیچ سارقی متوجه وجود آن نخواهد شد و مالکان خودرو به راحتی می‌توانند با جاسازی این ابزار، تله خوبی برای به دام انداختن سارقان در دست داشته باشند.

استفاده از جی پی اس و ردیاب، بهترین راه برای جلوگیری از سرقت خودرو به حساب می‌آید. چراکه مالک اتومبیل می‌تواند از این ابزار در هر ساعت از شبانه روز استفاده کند و در هر لحظه از حرکت اتومبیل خود اطلاع داشته باشند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم قبل از بروز هرگونه حوادثی، با خرید ابزار‌های کاربردی مانند ردیاب و جی پی اس، از امنیت خودرو مطمئن شوید.

خرید ردیاب راهی آسان برای جلوگیری از سرقت خودرو 

در این مقاله به بررسی چگونگی پیدا کردن ماشین سرقتی پرداختیم. اما پیدا کردن ماشین و طی کردن مسیر‌های قانونی، دشواری‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل پیشگیری و مراقبت از خودرو راه‌حل بهتری است. در بین تمامی ابزار‌های امنیتی ردیاب خودرو جایگاه ویژه‌ای دارد. این دستگاه کوچک می‌تواند خیال مالک ماشین را برای همیشه از سرقت اتومبیل راحت کند.

با این حال ممکن است همه ردیاب‌های موجود در بازار برای شما مناسب نباشند. برای اینکه یک خرید آسان، به‌صرفه و مطمئن داشته باشید، می‌توانید روی کمک ما حساب کنید. ما در ایران رهیاب با عرضه بهترین دزدگیر‌های ماهواره‌ای و ردیاب‌ها در تلاش برای تامین امنیت شما و دارایی‌هایتان هستیم. برای تهیه انواع ردیاب خودرو می‌توانید با شماره‌های اعلام شده در سایت ایران رهیاب تماس حاصل کنید. همکاران ما پاسخگوی سوالات شما هستند.

 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
اگر ماشین به سرقت رفت چه کنیم؟ راهکارهای پیدا کردن خودرو سرقتی
4.3 از 126 رای

بهترین راه کار برای پیدا کردن خودرو سرقتی چیست؟

یکی از بهترین راه های ممکن برای پیدا کردن خودرو سرقتی استفاده از انواع ردیاب هاست. با این ابزار علاوه بر پیشگیری می توانید برای پیگیری سرقت نیز اقدام کنید. استفاده از ردیاب سریعترین راه ممکن برای پیدا خودرو به سرقت رفته است.

نیروی انتظامی چگونه خودرو سرقتی را پیدا می کند؟

در پیدا کردن خودرو سرقتی توسط نیرو انتظامی، شماره پلاک خودرو به تمام مراکز اعلام می شود تا پیگیری های لازم حتی از طریق نیروی راهنمایی و رانندگی نیز انجام شود. بدین طریق از خروج اتومبیل از شهر جلوگیری می شود.

به صورت اینترنتی هم می توان پیگیری خودرو سرقتی را انجام داد؟

بله، اگر خودروی شما به سرقت رفته، می توانید به صورت آنلاین استعلام خودروی سرقتیتان را از طریق سامانه postyafteh.post.ir انجام دهید. با وارد کردن اطلاعات مشخصات فردی از قبیل نام و نام خانوادگی  و نام پدر و یا از طریق وارد کردن کد ملی مالک وسیله می‌ توانید پیگیری خودروی به سرقت رفته را انجام دهید.

۱۴ دیدگاه برای “اگر ماشین به سرقت رفت چه کنیم؟ راهکارهای پیدا کردن خودرو سرقتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 + = 34

 1. Avatar
  مهلا مردادی

  من فقط میتونم یه تجربه در اختیارتون بزارم. اینکه لطفا به هیچ عنوان تو ماشین کیف نزارید. حتی اگه ماشین رو سرقت نکنن، شیشه های ماشینو خرد می کنن که بیان کیف بردارن. انقد احمقن دزدا که بخاطر یکم پول یا یه گوشی اینطوری به مال مردم صدمه میزنن.
  ما رفته بودیم دربند، من ماشینم پارک کرده بودم کنار خیابون اومدم دیدم شیشه عقب خرد شده و کیف دوستمو دزدیدن که توش لپ تاپ بود و کلی اطلاعات. البته من خیلی سال پیش برا ماشینم ردیاب خریدم اما دوستم الان خیلی ناراحته و میگه همه زندگی و پایان نامش تو اون لپ تاپ بوده.
  هیچوقت کیف نزارید تو ماشین.

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   با سلام
   ممنون از اشتراک گذاری تجربه تان. امیدواریم که از این به بعد شاهد اتفاق های خوب باشید اما به یاد داشته باشید که شما برای وسایل شخصی مانند لپ تاپ یا گاو صندوق خود هم می توانید از انواع ردیاب استفاده کنید.

 2. Avatar

  سلام مرسی از مقاله خوبتون. ماشین منو عید نوروز دزدیدن ولی تقصیر خودم شد که هنوز نتونستم پیداش کنم. اخه من ماشینمو به ردیاب خودرو مجهز نکرده بودم بلکه به خاطر صرفه جویی در قیمت یه ردیاب شخصی ارزون خریده بودن و اونو انتهای داشبورد ماشین قایم کرده بودم. وقتی دیدم ماشینم دزدیده شده با خیال راحت رفتم اون جایی که تو گوشیم میدیدم لوکیشن رو ولی رفتم دیدم ردیاب انداخت تو بیابون. دزدا ردیاب تشخیص داده بودن و از ماشین جداش کرده بودن. اگه می خواید ردیاب بخرید ردیاب هایی تهیه کنید که دزدا نتونن اون رو تشخیص بدن.

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   با سلام و احترام
   متاسفیم برای تجربه ی تلخی که داشتید و امیدوارم هر چه زودتر ماشینتون رو پیدا کنید.
   بله دقیقا این مسئله خیلی اهمیت داره که از ردیاب های غیر قابل تشخیص برای خودرو استفاده شود. معمولا پیشنهاد ما ردیاب دیاگ خودرو یا ردیاب فندکی و مدل های دیگری است که احتمال تشخیص آن ها کم باشد.

 3. Avatar

  سلام میشه برا موتور هم استفاده کرد از ردیاب؟

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام وقت بخیر
   بله می تونین از انواع جی پی اس برای مدل های مختلف موتور سیکلت هم استفاده کنید.
   پیشنهاد می کنیم مقاله ی راهنمای خرید جی پی اس موتور سیکلت را مطالعه کنید.

 4. Avatar

  سلام خسته نباشید از این ردیاب هایی که تو این صفحه توضیح دادید از کجا می تونیم بخریم؟ به وانت هم وصل میشه این ردیابا؟

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام وقت بخیر بله می توانید از انواع ردیاب برای مدل های مختلف خودرو از جمله وانت، خودرو شخصی و سواری، ماشین های سنگین و حتی موتور سیکلت استفاده کنید. برای دریافت مشاوره و خرید انواع ردیاب می توانید با شماره تماس های زیر ارتباط برقرار کنید.
   02122171062
   02122410328
   در ساعات غیر اداری نیز می توانید با شماره تماس 09018019192 تماس بگیرید.

 5. Avatar

  salam kash migoftid ke behtarin radyabe mashin chie o che model gpsi bekhrarim

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام وقت بخیر.
   پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای انتخاب جی پی اس برای ماشین را مطالعه کنید.

 6. Avatar
  فریبرز خدایی

  سلام روزتون بخیر، ممنون از مقاله خوبی که نوشتید. دیدم چند نفر توی کامنت ها از تجربه هاشون گفتم، من یک تجربه بگم. یک تجربه تلخ و مزخرف. چهار سال پیش یک سمند داشتم که با کلی قرض خریده بودم. بعد از شیش ماه وسط روز روشن توی کوچه بن بست ماشین رو بردند. باور کنید رفتم پلیس و رفتم استعلام خودروهای سرقتی رفتم این ور اون ور. خود سمند اصلا هیچی، کلی مدارک داخل ماشین بود. چند ماه طول کشید تا المثنی براشون گرفتم. سرتون درد نیارم خلاصه پیر شدم برای پیدا کردن ماشین‌ام و البته آخرش پیدا شد. اما اوراقش کرده بودند بی وجدان ها. تقریبا هیچی ازش نمونده بود. راستش رو بخواید اشتباه از خودم بود که دزدگیر درست حسابی نگرفته بودم، هیچی نداشت. ولی از سایت شما برای ماشین جدیدم ردیاب خریدم و تا الان راضی ام. خواستم اینجا بنویسم که دیگه کسی از این اشتباه ها نکنه و به قول معروف مالش رو حسابی بچسبه.

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام دوست گرامی، وقت شما بخیر
   متاسفیم بابت تجربه ناخوشایندی که از سر گذارنده‌اید و امیدواریم دیگر هیچ وقت دچار ضررهای مالی نشوید. هچنین از شما تشکر می کنیم که تجربه تلخ اما اموزنده خود را با ما به اشتراک گذاشتید. همان طور که ما هم بارها در مقالات خود اشاره کردیم، امنیت این روزها حرف اول را می زند. افراد می توانند با خرید ردیاب بهترین سپر امنیتی را در مقابل سارقان تهیه کنند. باز هم بابب به اشتراک گذاری این تجربه از شما ممنونیم و امیدواریم در تمامی مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.

 7. Avatar
  گودرز عبداللهی

  سلام روزتون بخیر، آقا واقعا مقاله خوبی نوشتید. خصوصا راهکارهایی که برای پیدا کردن ماشین دزدیده شده گفتید، خیلی عالی هستند. من خودم یک بار ماشینم رو بردن. از طریق اداره آگاهی پیگیری کردم فهمیدم طرف جریمه شده، خلاصه گرفتیمش. ولی خدایی اون لحظات بدترین حس دنیا بود. ماشینمو دزدیدن واقعا بدترین جمله ای بود که به کسی گفتم. چون اون ماشین برای من محل امرار معاش بود. من راننده ام. راستش بعد از این دزدی یک دزدگیر خوب خریدم براش، الانم دنبال ردیابم. هی از این ور اون ور پرسیدم ایران رهیاب رو معرفی کردند. می خواستم ببینم رنج قیمی ردیاب های شما چقدره؟ نمایندگی فروش دارید یا نه؟ چون من تهران نیستم. اگر راهنمایی بکنید خیلی ممنون میشم. دمتون گرم

  1. شیرین رضایی
   شیرین رضایی

   سلام دوست عزیز روز بخیر
   خوشحالیم که اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده است. تلاش ما در ایران رهیاب همیشه بر ارائه اطلاعات کاربردی و گران بها است. در خصوص سوال شما برای راهنمایی خرید ردیاب، پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله ای که در همین خصوص نوشته ایم را مطالعه کنید (نکاتی طلایی در خرید ردیاب) . سپس با مراجعه به صفحه قیمت ردیاب انواع مدل ها و محصولات ما را مشاهده و ردیاب مورد نظر خود را انتخاب کنید. در تمامی این مراحل نیز می توانید از راهنمایی همکاران ما استفاده کنید. برای ارتباط بیشتر کافی است با شماره تلفن 22410328-021 و 22171062 -021 تماس حاصل کنید.
   موفق و سربلند باشید

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328