ایران رهیاب Blog Archives

آیا قطع برق ماشین برای جلوگیری از دزدی کارساز است؟

قطع کردن برق ماشین برای جلوگیری از دزدی خودرو در مجله ایران رهیاب

آیا قطع برق ماشین برای جلوگیری از دزدی کارساز است؟ بله؛ ولی کافی نیست! قطع کردن برق خودرو با استفاده از سوئیچ‌مخفی باعث می‌شود که سارق نتواند اتومبیل را به حرکت دربیاورد. اما یک دزد حرفه‌ای می‌داند چطور از پس این مانع بربیاید! 

ما در این مطلب این راز را از زبان سارق‌ها برایتان برملا می‌کنیم؛ بعلاوه، روشی حرفه‌ای‌تر اما ساده را یادتان می‌دهیم که امنیت خودروتان را 100% حفظ می‌کند. بعد از خواندن این مطلب امکان ندارد که یک سارق بتواند موفق به دزدیدن ماشینتان شود.

قطع برق ماشین؛ راه‌حل خوب ولی ناکافی برای جلوگیری از دزدی ماشین

قطع برق ماشین برای جلوگیری از سرقت آن کافی نیست! قطعی سوخت خودرو نیز برای جلوگیری از دزدی ماشین کارساز نیست؛ زیرا سارق‌ها همیشه یک‌قدم از ما جلوترند؛ یک دزد حرفه‌ای می‌تواند سوئیچ‌مخفی را در خودروی شما پیدا کرده و آن را خاموش کند. به این صورت، او با یک حرکت ساده سوئیچ را دوباره روشن می‌کند و خودرو را به کار می‌اندازد. به همین دلیل است که می‌گوییم قطع کردن برق اتومبیل روش قابل اطمینانی برای حفاظت خودرو از سارقین نیست!

اگر ردیاب خودرو نداشته باشید، سارق خیلی راحت می‌تواند کلید قطع برق را پیدا کند و دیگر هیچ ردی از ماشینتان نخواهید داشت. پس با خرید ردیاب خودرو ایمن لازم را در برابر دزدی ماشین کسب کنید.

کافی نبودن قطع کردن برق خودرو برای جلوگیری از سرقت اتومبیل

نصب سوئیچ مخفی برق؛ آشنایی با روش‌های خلاقانه برای جلوگیری از سرقت خودرو

قطعی برق خودرو از سرقت جلوگیری می‌کند؛ ولی مکان‌های نصب سوئیچ مخفی دیگر لو رفته‌اند! سارقان به‌خوبی می‌دانند که اکثر افراد سوئیچ قطعی برق و سوخت خودرو را زیر داشبورد، صندلی و زیر کف‌پوش نصب می‌کنند؛ بنابراین باید زیرک باشید و مکان بهتری برای پنهان کردن فیوز مخفی پیدا کنید.

 خلاق باشید و مکانی را انتخاب کنید که سارقین به آن فکر نکنند. متاسفانه نمی‌توانیم مکان خاصی را پیشنهاد دهیم؛ زیرا با این کار به سارقین هم کمک کرده‌ایم. با‌این‌حال، باید بدانید که این راه‌حل به‌تنهایی کافی نیست؛ زیرا دزدان باهوش می‌توانند جای مخفی سوئیچ را پیدا کنند. توصیه می‌کنیم بخش بعدی را بخوانید تا با روش‌های بهتر برای حفظ امنیت ماشینتان آشنا شوید.

محل نسب سوئیچ مخفی برق؛ جاهای غیرقابل دسترس و فریبنده

بهترین روش‌ها برای جلوگیری از سرقت ماشین؛ از ردیاب آهنربایی تا شیوه‌های مدرن ضدسرقت

حتی حرفه‌ای‌ترین سارقین هم نمی‌توانند این 3 روش را دور بزنند! بهترین روش برای جلوگیری از دزدیده شدن ماشین این است که از ردیاب آهنربایی استفاده کنید؛ سوئیچ مخفی را در جاهای هوشمندانه‌ای قرار دهید؛ و به سیستم‌های ضدسرقت ایمولایزر اعتماد نکنید.

اجازه دهید روش انجام هر کدام از این 3 کار را یادتان بدهیم:

  1. از ردیاب آهنربایی استفاده کنید؛ شاه‌کلید جلوگیری از سرقت خودرو!

برای جلوگیری از دزدیده‌شدن ماشین روشی بهتر از قطع برق خودرو هم وجود دارد! بهترین روش برای پیشگیری از سرقت اتومبیل استفاده از جی پی اس آهنربایی است. خودرویی که به این ردیاب مجهز باشد، صددرصد ضدسرقت است! چرا؟

  • وقتی کسی خودروی شما را روشن کند، ردیاب بلافاصله آلارم می‌دهد.
  • این ردیاب خودرو قابلیت قطع کردن برق خودرو از راه دور را نیز دارد. پس هروقت که هشدار را بگیرید، می‌توانید با یک کلیک روی گوشی‌تان برق خودرو را از راه دور قطع کنید. به این صورت، خودرو هر جا که باشد خاموش می‌شود و دزد حتی با سوئیچ هم نمی‌تواند ماشینتان را دوباره روشن کند.
  • ردیاب ماشین موقعی مکانی دقیق و لحظه‌به‌لحظه خودرو را به شما گزارش می‌دهد. پس حتی اگر سارق موفق به بردن خودرو شود، پلیس خیلی سریع و راحت می‌تواند آن را پیدا کند.

به این دلایل است که می‌گوییم خرید جی پی اس برای ماشین به شدت کاربردی‌تر از خرید سوئیچ‌مخفی قطعی برق خودرو است. 

البته اگر گواهی‌نامه‌تان را استعلام نکرده باشید، پلیس نمی‌تواند خودروی شما را رهگیری کند و به مشکل برمی‌خورید. پس اگر هنوز گواهینامه‌تان نیامده است برای استعلام گواهینامه با کد ملی اقدام کنید. 

ردیاب آهنربایی؛ بهترین وسیله برای جلوگیری از سرقت خودرو

  1. از رمزهای امولایزر برای جلوگیری از سرقت خودرو استفاده نکنید

خیلی از افراد برای حفظ امنیت خودروشان از ایمولایزر استفاده می‌کنند؛ (ایمولایزر چیست؟) اما این روش هم دقیقاً مثل روش قطعی برق خودرو و برداشتن فیوز ماشین برای جلوگیری از دزدی کارساز نیست؛ زیرا دزدها امروزه روش پیدا کردن رمز ایمولایزر را هم یاد گرفته‌اند. با وجودی که اکثر خودروها این روزها از این روش برای امنیت استفاده می‌کنند، آمار دزدی همچنان بالاست!

پس به استفاده از ایمولایزر نیز قانع نشوید و حتماً یک جی پی اس خودرو نیز تهیه کنید. خرید ردیاب در سال 1403 حدود 2،000،000 الی 3،000،000 بیشتر هزینه نمی‌برد؛ اما اگر خودروتان از دست برود، دیگر کاری از کسی ساخته نیست.

  1. روش‌های مدرن جلوگیری از سرقت خودرو را بلد باشید

اگر خودروتان دزدیده شود، تقصیر خودتان است! بله، خیلی از ما اشتباهات کوچکی مرتکب می‌شویم که باعث می‌شود نقطه‌ضعف دست دزدان بدهیم. در مقاله جلوگیری از سرقت خودرو ما 8 اشتباه کوچک ولی رایج که باعث دزدیده شدن خیلی از خودروها شده‌اند را برایتان برملا کرده‌ایم. بعضی از این اشتباهات عبارت‌اند از:

  • پارک کردن خودرو در مکان‌های تاریک: مکان‌های خلوت و تاریک ریسک سرقت را افزایش می‌دهند.
  • پارک کردن اتوموبیل کنار خروجی‌ها: این کار فرایند سرقت را برای سارقان آسان‌تر می‌کند.
  • نداشتن ابزارهای امنیتی: استفاده از دزدگیرها، قفل‌ها و ردیاب‌های خودرو می‌تواند به جلوگیری از سرقت کمک کند.
  • قفل نبودن درهای ماشین: فراموشی قفل کردن درب‌ها فرصت خوبی برای سارقان ایجاد می‌کند.

برای یادگیری چک‌لیست 8تایی خطرات و اشتباهات کوچک حتما به ادامه مقاله مراجعه کنید.

چک‌لیست 8 تایی خطرات و اشتباهات رایج در حفظ امنیت خودرو

همین حالا برای جلوگیری از دزدیده شدن اتومبیل خود ردیاب مطمئن وصل کنید!

یک دزد حرفه‌ای می‌تواند برق خودرو را دوباره وصل کند و ماشین را بدزدد؛ اما هیچ سارقی نمی‌تواند ردیابی که به خودرو وصل شده باشد را جدا کند. البته به شرطی که یک ردیاب مدل سیمی یا آهنربایی را انتخاب کنید. ردیاب‌های سیمی مستقیماً به سیم‌کشی داخلی خودرو وصل می‌شوند و اصلاً جدا نمی‌شوند. ردیاب‌های آهنربایی نیز آن‌قدر محکم و قدرتمند هستند که یک نفر نمی‌تواند آن را جدا کند. البته به شرطی که به قسمت زیرین خودرو، وصل شوند؛ یعنی جایی که دست سارق به‌راحتی به آن نمی‌رسد!

با کارشناسان ما در ایران رهیاب تماس بگیرید تا کمکتان کنیم بهترین ردیاب برای مدل ماشینتان را انتخاب کنید که هیچ سارقی نتواند آن را از کار بیندازد.

done 

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
آیا قطع برق ماشین برای جلوگیری از دزدی کارساز است؟
5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48 − = 41

پشتیبانی ایران رهیاب
پشتیبانی ایران رهیاب
شیرین کریمی

سلام، شیرین کریمی هستم.
به شما کمک میکنم که متناسب با نیاز و بودجه خود ،محصول مناسب را انتخاب کنید.
از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

22410328